British Airways. Wstrzymano loty wraz z Heathrow i Gatwick  Ze świata

  • Nowa należność dla kierowców. "Najostrzejsze" prawo na świecie
  • Funt spadł poniżej pięciu złotych. Następujące "nie" dla brexitu uderzyło w brytyjską walutę
  • Nowy obowiązek dla Polaków za granicą. Wszystko, co musisz wiedzieć
  • Żyją tysiące kilometrów od Londynu, obawiają się brexitu. "Chodzi o całe stosowane przez nas życie"
  • "Absolutnie katastrofalne". Gigant ostrzega przed skutkami braku porozumienia

Wielka awaria systemu informatycznego unieruchomiła w sobotę na londyńskich lotniskach samoloty British Airways. Jakim sposobem ogłosił przewoźnik, w niedzielę loty z Gatwick mogą mieć odbywać się "prawie wedle normalnego rozkładu", natomiast lotnisko Heathrow uruchomi "większość usług" – podaje Reuters.

"Nadal pracujemy ciężko, aby przywrócić wszystkie nasze programy informatyczne i zamierzamy do odwiedzenia uruchomienia w niedzielę po normalnym rozkładzie lotów z Gatwick praz większość ofert z Heathrow" - oświadczyły British Airways.

"Zwracamy lub zmieniamy rezerwację klientów, którzy ucierpieli wskutek anulowania rezerwacji, tak szybko, jak to możliwe" - zapewniły linie, dodając, że im "niezwykle przykro z powodu ogromnego zakłócenia" usług klientów.

W sobotę doszło do odwiedzenia globalnej awarii systemów informatycznych. Firma British Airways zdecydowała się na zawieszenie lotów z 2 największych londyńskich lotnisk: Gatwick i Heathrow. Jak na przykład do tego momentu przewoźnik nie ma dowodów na tek krok, że awarię wywołał atak cyberprzestępców.

Coraz częściej pakują manatki i wyjeżdżają z Wielkiej Brytanii

Samoloty innych linii lotniczych latające spośród Gatwick i Heathrow nie odnotowały podobnych trudności - informuje BBC.

Awaria sytemu informatycznego

Pierwsze wiadomości o awarii znalazły się w mediach społecznościowych rano, kiedy pasażerowie narzekali na opóźnienia i brak informacji ze strony przewoźnika. Wczesnym popołudniem linia lotnicza poinformowała o odwołaniu wszystkich lotów do odwiedzenia godz. 18 czasu miejscowego (godz. 19 w Polsce), anulując następnie wszystkie połączenia co najmniej do końca dnia.

Na serwisach pasażerowie wyrażali niezadowolenie z zaistniałej sytuacji. "Stoimy dzięki pasie startowym od paru godzin. Nie mamy nic do picia, ale NAWET LEPIEJ przyjmuje tylko płatności kartą, a my mamy wyłącznie gotówkę. Co robić? " - napisała jedna wraz z pasażerek w samolocie, który to utknął na płycie lotniska. Inni skarżyli się na brak współpracy ze strony www linii lotniczych oraz kolejki do opuszczenia terminali.

Podróżni zwracali również atencję, że nie działa zastosowanie BA umożliwiająca odprawienie się przed lotem, a piloci, z którymi rozmawiały brytyjskie media, tłumaczyli, że są problemy z dostępem do manifestu pokładowego, zawierającego metrów. in. dane pasażerów jak i również informacje o bagażu rejestrowanym.

Bez dostępu do usług. Stwierdź, które banki planują przerwy w ten weekend

Odwołane loty

Według BBC awaria dotyczyła lotów BA wraz z lotnisk w Belfaście, Rzymie i Maladze. W Niemczech lotnisko w Duesseldorfie informowało, że nie wystartował jeden samolot BA, a przystań lotniczy we Frankfurcie morzem Menem przekazał, że anulowano jeden lot maszyny należącej do tego przewoźnika, an inna startowało z dwóch, 5-godzinnym opóźnieniem.

Przedstawiciele związku zawodowego GMB podkreślili w rozmowie z BBC, że ich zdaniem kłopotu dało się uniknąć, gdyby linie lotnicze nie zdecydowały się na przeniesienie do Indii w ubiegłym roku wielu miejsc pracy związanych z systemami informatycznymi.

Wielu Brytyjczyków zaplanowało podróże w nawiązaniu wraz z przedłużonym o jeden dzionek weekendem w ich państwie. W poniedziałek w Ogromnej Brytanii przypada tzw. święto bankowe, które jest dniem wolnym od pracy.

Jak zauważa AFP, British Airways doświadczyły awarii także w lipcu i wrześniu 2016 roku, co również doprowadziło do poważnych opóźnień lotów. Agencja przypomina, że Wielka Brytania była jednym spośród krajów najbardziej poszkodowanych w wyniku globalnej serii ataków hakerskich, przeprowadzonych 12 maja dzięki - jak ocenia Europol - ok. 200 tys. osób i organizacji po co najmniej 150 krajach na całym świecie.

Utknęli na lotniskach

Ci, którzy obecnie dotarli na lotniska skarżą się, że usłyszeli tylko, że "ich loty będą odwołane z względu na awarię", bez podania detalów. Jak ustalił jeden wraz z pasażerów, cytowany przez BBC, linie lotnicze nie mogły zaproponować zamiennego lotu, ponieważ pecety odmawiały współpracy. W zależności z tym załoga nie była w stanie określić, które loty są dostępne.

Pasażerowie czekają na lotniskach przed bramkami - podaje BBC. Nie wiadomo, gdy BA zacznie funkcjonować zwyczajowo, wynika z informacji, które uzyskał reporter BBC, który utknął na lotnisku po Rzymie.

Jak donosi BBC, problem z funkcjonowaniem dotyczy też aplikacji mobilnej BA. Pasażerowie mieli się skarżyć na jej postępowanie.

Jeśli chodzi o pasażerów, których loty zostały odwołane, to linie zaproponują im lot w odrębnym terminie albo zwrot kosztów, podaje BBC.Aktualności

deficyt budżetowy w Polsce nie zaakceptować spada, choć powinien

Deficyt budżetowy w Polsce nie zaakceptować spada, choć powinien

Ważne jest, aby w Polsce nadal spadał deficyt budżetowy - mówi wiceszef Komisji Europejskiej Valdis Dombrovskis. Jednakże obecnie deficyt nie maleje, a dyskutowane są rozwiązania, które mogą go nadal zwiększyć…...

darowizna od rodziców a podatek

Darowizna od rodziców a podatek

Darowizna od momentu rodziców to jeden wraz ze sposobów finansowego wsparcia pociechy. W tym przypadku obdarowany nie powinien płacić podatku, ale to nie znaczy, że nie musi faktu darowizny zgłaszać fiskusowi.…...

dania chce miliard dolarów od momentu Microsoftu  Informacje

Dania chce miliard dolarów od momentu Microsoftu Informacje

Popularna wyszukiwarka torrentów zamknięta. Nikt nie wie, dlaczego Twórcy gier komputerowych zjechali do Krakowa. Gowin obiecuje granty dla najlepszych Cisco szuka pracowników. Zwiększy najęcie dwukrotnie Allegro zwalnia i stawia na…...

członek RPP o obawach zanim impulsem fiskalnym

Członek RPP o obawach zanim impulsem fiskalnym

Zdaniem członka Rady Polityki Pieniężnej, Kamila Zubelewicza w RPP znalazły się obawy, że impuls fiskalny może przyczynić się do odwiedzenia przeciętnego wzrostu poziomu wartości nawet o 1 pkt proc. w skali…...

czy samorządy udźwigną 500 oraz?  Pieniądze

Czy samorządy udźwigną 500 oraz? Pieniądze

300 dodatkowo w nowej odsłonie. "Większa pewność co do jego ciągłego funkcjonowania" Rząd wycofał się z kontrowersyjnego planu. Będzie inna propozycja Cztery śmigłowce za ponad jednej, 6 miliarda. "Wzmocnią znacząco nasze…...

czerwińska: mocny złoty to rezultat silnej gospodarki  Pieniądze

Czerwińska: mocny złoty to rezultat silnej gospodarki Pieniądze

300 plus w świeżej odsłonie. "Większa pewność jakie możliwości do jego ciągłego funkcjonowania" Rząd wycofał się wraz z kontrowersyjnego pomysłu. Będzie inna propozycja Cztery śmigłowce zbytnio ponad 1, 6 miliarda. "Wzmocnią…...