X-Trade Brokers udostępnia klientom nową platformę transakcyjną

X-Trade Brokers udostępnia klientom nową platformę transakcyjną
27 lipca, 2020
Category: gielda

Gmach Maklerski X-Trade Brokers udostępnił klientom najswiezsze rozwiązanie technologiczne – platformę transakcyjną xStation 5, która różni się od poprzedniej wersji cos wiecej niz technologią, ale również wieloma funkcjami, które mogą pomóc klientom przy podejmowaniu wyborów inwestycyjnych, podał broker.

„Obecnie inwestowanie w dziedzinie kapitałowym wymaga już cos wiecej niz wiedzy, lecz też najnowszych technologii. XTB od kilku lat nieprzerwanie stawia dzieki rozwój technologii tradingowych, wspomagających efektywne inwestowanie Decyzja na temat zmianie technologii samej platformy wynika z ogólnego trendu migracji wraz z Flash na HTML5. Flash ma wiele ograniczeń jak i równiez co ważne wymaga również odpowiedniej wtyczki do stosownego działania programów, jaką jest platforma transakcyjna. Ponadto wskazane jest wspomnieć, że wiele przeglądarek przestaje wspierać Flash” – powiedział Omar Arnaout, szef XTB na Polskę, cytowany w komunikacie.

xStation piec to podest transakcyjna on-line w inzynierii HTML5, dostępna na również na urządzenia mobilne, poprzez dowolną przeglądarkę internetową. Umożliwia pełny dostęp do portfela inwestycyjnego i optymalne zarządzanie transakcjami. Platforma ma bardzo przejrzysty layout z możliwością indywidualizacji ustawień. Inwestorzy mogą także śledzić najważniejsze sytuacje i wiadomosci ekonomiczne, które mają wpływ na rynek – zarówno w postaci tekstowej, i postaci biezacych komentarzy audio, podano po informacji.

„Wprowadzono także kilka nowych, bardzo przydatnych funkcjonalności. Inwestorzy będą mogli sprawdzać statystyki swoich inwestycji, dzięki czemu można określić skuteczność swoich sprawie. Ta opcja w dużej mierze posiada zastąpić dziennik inwestora i na do niej podstawie inwestor może zrozumieć, które wraz z jego posunięć inwestycyjnych powinny być kontynuowane, a które zaprzestane. Kolejną nowością wydaje sie mapa walut i spółek – mozliwosc, która pozwala inwestorowi sprawdzić, które waluty lub spółki są w konkretnym momencie bardzo silne lub najsłabsze i pomóc inwestorowi po określeniu trendu na danej parze walutowej lub spółce” – odczytujemy dalej.

Użytkownicy xStation 5 będą też mieli dostęp do kalkulatora tradera, który automatycznie przelicza takie wlasciwosci jak wartość pipsa, niezbedny depozyt zabezpieczający, wartość spreadu i swapów, przez co może pomóc przy bardziej świadomym podejmowaniu woli inwestycyjnych.

„Jednym z najbardziej interesujacych nowych narzędzi jest skaner spółek, który pozwala na wyszukanie spółek, które odpowiadają wybieranym parametrom. Dzięki temu inwestor może zaoszczędzić mnóstwo czasu, ustalając niezbedny poziom wskaźników, np. cena/zysk, kapitalizacja badz dywidenda jak i równiez wybierać spółki, które mają najlepsze strony wzrostu. Podest xStation 5 umożliwia również handel wraz z wykresu – inwestor może zarządzać swoimi decyzjami inwestycyjnymi bezpośrednio z wykresu. Wyjawszy konieczności wchodzenia do osobnego okna wraz z zleceniem, inwestor może zawierać transakcję z egzekucją natychmiastową i składać zlecenia Stop metali Loss i Take Profit” – zaznaczono w informacji.

X-Trade Brokers DM S. A. przewodzi działalność maklerską i podlega nadzorowi Komisji Nadzoru Finansowego. Grupa XTB jest w europie domem maklerskim, specjalizującym się w instrumentach finansowych będących przedmiotem ruchu na rynku pozagiełdowym i giełdzie. Od 2002 roku działa na rynkach zagranicznych, dokad oferuje klientom zaawansowane technologicznie aplikacje transakcyjne. Jest licencjonowany w przeszlo 10 panstwach Europy. Spółka jest notowana na GPW od maja 2016 r.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy