Wyjaśnienie Twojej pierwszej spłaty kredytu hipotecznego

Author:
17 lutego 2021
Category: Swój Kredyt

Opublikowano 26 września 2020 r., Autor: aaron

HomeBlog Wyjaśnienie pierwszej spłaty kredytu hipotecznego bez kategorii Przy zaciąganiu kredytu hipotecznego może być mylące, aby wiedzieć dokładnie, jak to działa i kiedy należy spłacić swoje płatności. Przede wszystkim należy zrozumieć, że kredyt hipoteczny to rodzaj amortyzacji. Oznacza to, że Twoja pożyczka będzie miała równe miesięczne spłaty kapitału i odsetek przez określony czas. Oznacza to, że amortyzowana pożyczka zostanie całkowicie spłacona przy ostatniej spłacie. Zasadniczo kwota, której nie zapłaciłeś, jest obliczana ponownie co miesiąc i uwzględniana przy następnej płatności. Oznacza to, że Twoje pierwsze płatności prawdopodobnie będą wyższe niż ostatnie.

Płacenie z dołu

Być może słyszałeś to zdanie wcześniej, ale nie wiedziałeś, co właściwie oznacza. W przeciwieństwie do większości rzeczy, za które płacisz, kredyt hipoteczny jest spłacany z dołu, co oznacza, że ​​płacisz za swój kredyt po fakcie. Na przykład, gdybyś wynajmował nieruchomość, płatność byłaby dokonywana z góry. Jeśli zacząłeś wynajmować nieruchomość 1 września, czynsz należny byłby tego samego dnia, ponieważ za miesiąc wrzesień płacisz z góry. Dlatego może być mylące, kiedy faktycznie zaczynasz spłacać kredyt hipoteczny. Pierwszej płatności nie dokonasz przed upływem co najmniej miesiąca od daty zamknięcia.

Kiedy jest wymagana moja pierwsza płatność?

Kiedy zdecydujesz się na zakup domu i zaciągnięcie kredytu hipotecznego, agent, który zamknie transakcję, pobierze od Ciebie odsetki. Te odsetki można znaleźć na wyciągu końcowym i zostaną naliczone jako koszt zamknięcia. Każda spłata kredytu hipotecznego składa się z dwóch części, które obejmują odsetki od kredytu hipotecznego i kwotę główną kredytu hipotecznego. Zawsze będziesz płacić odsetki za 30 dni z dołu, a część główna pomniejsza saldo kredytu hipotecznego w terminie. Jeśli dzień zamknięcia przypada na przykład 15 września, otrzymasz odsetki za 15 dni do 1 października. Twoja pierwsza płatność będzie wówczas wymagalna 1 listopada, ponieważ zostaną naliczone odsetki za ten miesiąc. Przed podpisaniem możesz zechcieć sprawdzić klauzulę cenową w umowie.

Jak obliczyć pierwszą płatność

Z powodów wymienionych powyżej określenie, ile dokładnie musisz zapłacić przy pierwszej płatności, może być trudne. Powiedzmy, że pożyczasz 300 000 funtów na 5% odsetek. Twoja miesięczna rata wyniesie 1610,46 GBP, płatne w równych miesięcznych ratach przez 30 lat. Twoje dzienne oprocentowanie oblicza się, biorąc 300 000 funtów razy oprocentowanie w wysokości 5%. Następnie dzieli się to przez 12 miesięcy (1249,99 GBP) i ponownie przez 30 dni. Twoje dzienne oprocentowanie wynosi zatem 41,67 GBP. Będziesz wówczas winny odsetki za 16 dni od 15 marca, które będą wynosić 666,72 GBP i zostaną naliczone na wyciągu końcowym jako koszt zamknięcia. Kiedy dokonujesz pierwszej spłaty 1 listopada, ta rata kredytu hipotecznego zapłaci następujące odsetki; 1610,46 GBP minus 1249,99 GBP odsetki za październik to 360,47 GBP obniżki kwoty głównej.

Chociaż może się wydawać, że dostajesz darmowy przejazd i nie płacisz za kredyt hipoteczny od momentu zamknięcia, w rzeczywistości tak nie jest. Odsetki są wypłacane z dołu, więc zawsze będziesz obciążany za narosłe odsetki. Upewnij się, że wiesz o tych sprawach, zanim będziesz musiał dokonać pierwszej płatności, aby dokładnie wiedzieć, ile jesteś winien.

Udostępnij ten artykułGotowy do projektowania?Wykonaj 3 proste kroki, aby zaprojektować swój idealny znak domu.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy