Ulgi podatkowe a ulgi podatkowe: jaka jest różnica i dlaczego ma to znaczenie?

Author:
17 lutego 2021
Category: Możesz Otrzymać

Ulgi podatkowe mogą być warte znacznie więcej niż odliczenia ich równoważnej wartości.

Podczas naliczania podatków celem jest maksymalizacja kredytów i odliczeń, do których się kwalifikujesz. Chociaż prawdopodobnie wiesz, że zarówno ulgi, jak i odliczenia obniżają Twój rachunek podatkowy, czy znasz różnicę między nimi? Różnica jest ważna, ponieważ ulgi podatkowe są warte więcej niż odliczenia o tej samej wartości.

Czytaj dalej, aby poznać kluczowe różnice między ulgami podatkowymi a odliczeniami podatkowymi oraz poznać specjalną cechę niektórych ulg, które mogą spowodować, że rząd odeśle Ci więcej pieniędzy, niż wpłaciłeś.

Źródło obrazu: Getty Images.

Jaka jest różnica między ulgami podatkowymi a odliczeniami podatkowymi?

Chociaż zarówno ulgi podatkowe, jak i ulgi podatkowe obniżają podatki, działają one inaczej.

 • Ulgi podatkowe to dolar za dolara na rachunku podatkowym. Jeśli jesteś winien 5000 USD podatku i otrzymasz 500 USD kredytu, będziesz winien tylko 4500 USD. Kredyt ma taką samą wartość dla każdego, niezależnie od stawki podatku, o ile osoba składająca zeznanie podatkowe jest uprawniona do ubiegania się o niego.
 • Ulgi podatkowe zmniejszają dochód podlegający opodatkowaniu. Jeśli otrzymasz odliczenie w wysokości 500 USD, a Twój dochód podlegający opodatkowaniu wyniósł 40 000 USD, ulga zwiększy Twój dochód podlegający opodatkowaniu do 39 000 USD. Wartość odliczenia zależy od efektywnej stawki podatkowej i jest równa podatkom zapłaconym od dochodu, który nie został opodatkowany z powodu odliczenia. W 2018 roku dochód od 38 701 USD do 82 500 USD jest opodatkowany w wysokości 22% dla osoby samotnej. Odliczenie w wysokości 500 USD oznacza, że ​​nie jesteś opodatkowany od dochodu o wartości 500 USD, który byłby opodatkowany w wysokości 22%, więc odliczenie wynosi 110 USD (500 USD x 22%). Jest wart mniej niż 500 dolarów kredytu.Im wyższy dochód, tym większa wartość odpisu podatkowego. Osoba samotna z dochodem powyżej 550000 USD byłaby opodatkowana w wysokości 37% w 2018 r., Więc gdyby jej dochód spadł do 549 500 USD, odliczenie zaoszczędziłoby mu 500 USD x 37%, czyli 185 USD. Jednak wiele popularnych ulg podatkowych, takich jak odliczenie odsetek od kredytu studenckiego, nie jest dostępnych dla osób o wyższych dochodach ze względu na ograniczenia dochodu wynikające z odliczenia.

  Chociaż znajdowanie się w wyższym przedziale podatkowym oznacza, że ​​odliczenie jest warte więcej, żadne odliczenie nie jest warte więcej niż kredyt o równoważnej wartości, ponieważ należne podatki są zmniejszane o 100% kredytu, ale wartość odliczenia jest określana na podstawie efektywnej stawki podatkowej, oraz nikt nie jest opodatkowany w 100%.

  Niektóre, ale nie wszystkie kredyty podlegają zwrotowi

  Więc teraz wiesz, że kredyt w wysokości 500 $ jest zawsze wart 500 $ i zmniejszy twój rachunek podatkowy za dolara. Ale co się stanie, jeśli kredyt, do którego się kwalifikujesz, jest wart więcej niż należne podatki? Na przykład, co zrobić, jeśli kwalifikujesz się do ulgi podatkowej o wartości 3000 USD, ale Twój rachunek podatkowy wynosi tylko 1500 USD?

  W tej konkretnej sytuacji może się zdarzyć jedna z trzech rzeczy:

  • Możesz otrzymać czek z IRS na kwotę kredytu, który Ci się należy, po zmniejszeniu zobowiązania podatkowego do 0 USD. Dzieje się tak, jeśli kredyt podlega zwrotowi. Gdybyś miał 3000 $ w kredytach podlegających zwrotowi, ale byłbyś winien 1500 $, Twoje kredyty zmniejszyłyby Twój rachunek do 0 $ i dostałbyś 1500 $ z IRS. Ulga podatkowa na dochody jest przykładem zwrotu podatku, o który wnioskuje wiele rodzin.
  • Możesz stracić część kredytu . Dzieje się tak, jeśli kredyt nie podlega zwrotowi i może obniżyć Twoje podatki tylko do 0 USD lub jeśli podlega zwrotowi tylko częściowo. Niektóre ulgi, takie jak ulga podatkowa za granicą, w ogóle nie podlegają zwrotowi, więc po obniżeniu podatku do 0 USD tracisz całe pozostałe saldo. Inne, takie jak ulga podatkowa American Opportunity, podlegają częściowemu zwrotowi, więc pewna kwota zostanie wysłana do Ciebie, ale może nie całe saldo pozostałe po opodatkowaniu zostanie zredukowane do zera. Możesz zachować niewykorzystane saldo z kredytu i obniżyć podatki w następnym roku. Może się tak zdarzyć, na przykład, jeśli ubiegasz się o kredyty na energię odnawialną na instalację systemu energii słonecznej. Możesz otrzymać 6000 USD kredytu na energię odnawialną, a jeśli jesteś winien tylko 5000 USD, będziesz mógł wykorzystać swój kredyt, aby obniżyć podatki do 0 USD i przenieść pozostałe 1000 USD, aby zmniejszyć podatki w przyszłym roku.Podczas planowania podatkowego ważne jest, aby ustalić, czy kredyty, do których się kwalifikujesz, podlegają zwrotowi, czy nie, abyś wiedział, czy możesz oczekiwać zwrotu pieniędzy od IRS.

   Pobieranie odliczeń i kredytów

   Chociaż kredyty są cenniejsze niż odliczenia, nadal ważne jest, aby ubiegać się o jedno i drugie, aby móc maksymalnie obniżyć podatek i zatrzymać więcej pieniędzy w kieszeni. Oprogramowanie podatkowe online może pomóc w zidentyfikowaniu kredytów i odliczeń, o które możesz się ubiegać, a specjaliści podatkowi mogą również zapewnić pomoc, której potrzebujesz, jeśli masz bardziej złożoną sytuację podatkową.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy