Gmail - kropka w adresach nie ma znaczenia

Mój prywatny adres mailowy to moje imię i domena gmail. com. Zwykle wygląda faktycznie: kif. [email protected] com. Jeśli podam ci jednak link [email protected] com, to nie martw się – jak i również tak dostanę wiadomość.

Dla użytkowników Gmaila kropki nie mają znaczenia. Gmail kompletnie je ignoruje. Możemy dodawać i usuwać tyle kropek, ile tylko zechcemy.

Oto jak Yahoo wyjaśnia to na swej stronie:

Jeśli ktokolwiek wyśle Ci e-maila i przypadkowo doda kropki do odwiedzenia Twojego adresu, i tak otrzymasz tę wiadomość. Jeśli Twój adres to dla przykładu [email protected] com, wszystkie wersje tegoż adresu z przypadkowo wstawionymi kropkami też należą do odwiedzenia Ciebie:

jan. [email protected] com

j. anko. wals. [email protected] com

j. a. n. k. o. w. a. l. s. k. [email protected] com

Gmail to jednak wraz z niewielu usług, dla jakich kropki nie są zasadnicze. Will Oremus z strony Slate informował ostatnio, że kropkami w nazwach odbiorców nie przejmuje się również Facebook. Większość usług internetowych uznaje jednak kropki.

Co ważne, dotyczy wówczas tylko adresów kończących się na @gmail. com – jeśli twoja firma korzysta z usług Gmaila, ale po adresie widnieje inna dziedzina, to zasada pomijania kropek nie obowiązuje.

Sekretny adres na spam

Kropki przy adresach Gmaila mogą stanowić jednak przydatne. Pomagają sortować i filtrować trafiające w tym miejscu treści.

Ponieważ kropki pozwalają na tworzenie alternatywnych (w pewnym sensie) adresów, to możesz wybrać jeden wraz z nich i używać fita do spamu.

Jeśli wszyscy wysyłają mi wiadomości na adres jan. [email protected] com, to pozostawię jego moim głównym adresem. Za każdym razem, gdy będę podawał adres komuś (lub czemuś), kto może wysyłać mi niechciane maile podam: john. smit. [email protected]. com.

W Gmailu stworzę następnie folder, do którego trafiać będą każde wiadomości wysłane właśnie na john. smit. [email protected] com i będą je automatycznie "gwiazdkował", archiwizował lub kasował. Możesz wykorzystać dodatkowe kropki w adresie, by skonstruować nowe konto w usłudze online z tym samym linkiem mailowym – bez wymagania korzystania z innego adresu.

Podobnie użyć możemy symbolu plusa, który umożliwia tworzyć jeszcze bardziej złożone alternatywne adresy. Do adresu zamieszkamia [email protected] com dopisać możemy [email protected] com lub [email protected] com.

Można wykorzystywać tego również do rejestrowania się w serwisach. Wpłacając darowizny, dopisać można w przykład "+darowizna". Jeśli dostanę wiadomość na ten link – będę wiedział, z jakiego sklepu miał go nadawca.

Jedno mała kropka, zaś mnóstwo możliwości.Aktualności

giełda w USA przypomina 1987 rok. Analiza czarnego poniedziałku

Giełda w USA przypomina 1987 rok. Analiza czarnego poniedziałku

W poniedziałek 19 października 1987 r. analitycy giełdowi przecierali oczy ze zdumienia. Parkiety na całkowitym świecie traciły po 20-50 proc., a przez publiczne rynki przetoczył się 1 z największych krachów według…...

gdzie oglądać igrzyska olimpijskie w Pjongczangu?

Gdzie oglądać igrzyska olimpijskie w Pjongczangu?

Odbywające się w tym r. w Pjongczangu zimowe igrzyska olimpijskie śledzić będzie możemy antenach Telewizji Polskiej i w kanałach Eurosportu, a także w internecie. Najwięcej współzawodnictw obejrzeć będą mogli widzowie Eurosportu…...

gazprom rozbuduje Nord Stream 2  Surowce

Gazprom rozbuduje Nord Stream 2 Surowce

Podczas Wschodniego Forum Ekonomicznego we Władywostoku podpisano porozumienie w kwestii budowy gazociągu Nord Stream 2. Dokument podpisali pełnomocnicy Gazpromu i zachodnich przedsiębiorstw, m. in. Shella, OMV, E. ON. Wcześniej, jeszcze nieoficjalnie, o podpisaniu…...

fundusze inwestycyjne - obniżka strat za zarządzanie

Fundusze inwestycyjne - obniżka strat za zarządzanie

Polskie fundusze inwestycyjne są najdroższe w Europie. A to ogranicza ich zyskowność i sprawia, że popularność tychże produktów wśród krajowych udziałowców jest niewielka. Resort finansów wprowadza obniżki opłat. Ministerstwo Finansów ustaliło…...

frank szwajcarski najtańszy od czarnego czwartku

Frank szwajcarski najtańszy od czarnego czwartku

Mniej niż 3, 6 zł kosztował w poniedziałek (27 listopada) frank szwajcarski. To najmniej od stycznia 2015 roku, czyli tak zwanym. czarnego czwartku, kiedy bank centralny Szwajcarii przestał bronić swojej waluty…...

francja. Policja przełamała strajk przy rafinerii. Będą kolejne akcje  Ze świata

Francja. Policja przełamała strajk przy rafinerii. Będą kolejne akcje Ze świata

Posiadłość wraz z XIX wieku za 56 złotych. Para zdecydowała się na nietypową sprzedaż Niezwykła przemiana bloków z wielkiej płyty. Mieszkania jak luksusowe apartamenty Podjechali furgonetką i wyrwali drzwi. Wyjątkowa robota Banksy'ego…...