50 mln dolarów na testowania od Chan Zuckerberg Biohub

Stworzony przez Marka Zuckerberga i swoim żonę Priscillę Chan kasa zapomogowa Chan Zuckerberg Biohub przeznaczy pięćdziesięciu mln dolarów na projekty badawcze związane z medycyną. Pieniądze zostaną podzielone pośród 47 naukowców z amerykańskich uczelni.

Badacze, jacy otrzymają pieniądze, zostali wytypowani spośród 700 osób kierujących badania na trzech prestiżowych uniwersytetach - Kalifornijskim, Berkley i Stanford. Każdy wraz z naukowców otrzyma pieniądze na realizację swojego projektu, zespolonego z leczeniem chorób albo ich zapobieganiem.

Wiele instytutów badawczych skupia się na projektach związanych spośród konkretną chorobą. Tymczasem postępowanie funduszu BioHub jest inne - jest on prosty na dofinansowanie wszystkich rodzajów badań.

Oprócz wyżej wymienionego programu finansowania badań naukowców, BioHub realizuje kilka pozostałych inicjatyw na dużą skalę. Jedną z nich wydaje się być próba znalezienia sposobu dzięki zwalczenie ognisk wirusa Zika.

Mark Zuckerberg i Prisicilla Chan we wrześniu 2016 roku zapowiedzieli, iż poprzez swoją fundację charytatywną przeznaczą 3 mld dol. na "leczenie, zapobieganie jak i również radzenie sobie ze wszystkimi chorobami, których możemy doświadczyć jako dzieci".

Tagi: Mark Zuckerberg Priscila Chan nasza klasa Chan Zuckerberg Biohub badania medyczne Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi poglądami Użytkowników. Aby zgłosić wykroczenie – kliknij w adres „Zgłoś Facebookowi” przy wybieranym poście. Regulamin i maksymy obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

Polecamy

  • Piotr Kuczyński: "Jestem wściekły. Zmieniłem wyobrażenie o likwidacji OFE. W jeszcze gorsze"

  • Jeśli ktoś spóźnił się ze złożeniem PIT, być może uniknąć kary. Wystarczy otwarty żal

REKLAMY Koniec bloku reklamowego

Afera GetBack

  • Trigon TFI zmienia nazwę według aferze GetBacku

  • Afera GetBacku. Gerda Broker próbuje uciec spod topora

  • Afera GetBack. Twórca Altus TFI znał nowe zarzuty

  • Zatrzymano byłego prezesa Koncepcja Banku i kilkunastu zatrudnionych. Chodzi o aferę GetBack

NotowanieAktualności

21 października wejdzie w życie korekta rozkładu jazdy pociągów

21 października wejdzie w życie korekta rozkładu jazdy pociągów

Zbliża się kolejna korekta w rozkładzie jazdy pociągów. Zmiany są związane z realizowanymi inwestycjami Krajowego Programu Kolejowego. Pasażerom zostaną oddane do użytku nowe perony, a pociągi powrócą na trasę Warszawa Gdańska…...

100 zmian dla firm. Urzędnicy będą mieli mało czasu na nowy KPA

100 zmian dla firm. Urzędnicy będą mieli mało czasu na nowy KPA

Nowela Kodeksu postępowania administracyjnego (KPA), która składa się na pakiet stu odmian dla firm, ma wejść w życie już od czerwca. - Projektodawca mniema bardzo krótki, jak w tak dużą reformę…...