Google IO 2018 - co zmieni się w Androidzie

Google zaprezentował nową wersję Androida. System coraz śmielej wykorzystuje sztuczną inteligencję. Dzięki wstecz smartfony mają być mądrzejsze i ułatwić życie. Bowiem przecież nikt nie pozna cię lepiej niż twój telefon.

Google pokazał Androida P podczas rady Google I/O. Poza oczywistą zmianą szaty graficznej Android P otrzymał wiele narzędzi, za pomocą których będzie wiedział, jak używasz swojego telefonu i wykorzysta to do czynienia niektórych rzeczy za twoich potrzeb. Co ciekawe, Android P może wyśledzić, jak niesłychanie jesteś uzależniony od własnego telefonu.

Oto aktualności:

Adaptive Battery

Foto: YouTube/Google Adaptive Battery

To opcja, która pozwoli lepiej rządzić baterią. Dostosuje moc akumulatora do twoich potrzeb, na podstawie informacji, z wskazane jest aplikacji korzystasz w różnych porach dnia.

Adaptive Brightness

Foto: YouTube/Google Adaptive Brightness

Nie tylko dostosuje klarowność ekranu do otoczenia (to większość smartfonów już robi), ale także do twoich codziennych przyzwyczajeń.

App Actions

Foto: YouTube/Google App Actions

Na podstawie informacji na temat najczęściej używanych przez twoich potrzeb aplikacjach w różnych porach dnia, utworzy do wymienionych skróty. Jeśli zawsze na temat godz. 14 słuchasz muzyki, a konkretnie Lady Gagi, App Actions o tejże porze zacznie sugerować tobie, żebyś włączył Lady Gagę.

Slices

Foto: YouTube/Google Slices

Jeśli szukasz w telefonie aplikacji, podpowie ci pan, z których funkcji tej aplikacji najczęściej korzystasz. Ponadto, jeśli w Google Search wpiszesz np. Hawaje, wyświetli ci się skrót do odwiedzenia twoich zdjęć z wycieczki na Hawaje.

Nowy sposób nawigacji - gesty przewijania

Foto: YouTube/Google Nawigacja po Android P

Na spodzie ekranu, zamiast tradycyjnych przycisków do nawigacji pojawi się jeden, który pozwoli przerzucać się między aplikacjami, tak samo jak to się robi w iPhonie X. Gest przewinięcia w górę ekranu zezwoli wrócić do ostatnio wykorzystywanej aplikacji. Przewinięcie dwukrotne pokaże wszystkie aplikacje w telefonie. Przewijanie na boki wówczas przeglądanie ostatnich aplikacji.

Kontrola głośności

Foto: YouTube/Google Rewizja głośności w Android P

Pasek poziomu głośności pojawi się nan ekranie tuż przy przyciskach w telefonie. Będzie pionowy, co ułatwi przesunięcie go palcem.

Obrót ekranu

Android P umożliwi tobie blokowanie funkcji obrotu ekranu, jednocześnie pozwalając wybrać ci aplikacje, które ominą blokadę.

"Odłóż telefon"

Foto: YouTube/Google Android P ma tobie uświadomić, jak często korzystasz z telefonu

Android P pokaże ci, ile czasu spędzasz w aplikacjach, jak wiele razy odblokowałeś swój telefon komórkowy i jak dużo powiadomień dostałeś. Dzięki temu masz stanowić bardziej świadomy tego, jak na przykład często używasz swojego wyposażenia. System pozwoli ci też ustalać limity korzystania z pewnych aplikacji i przypomni ci, kiedy będziesz w tej chwili blisko tego limitu, a po jego przekroczeniu ekran zrobi się szary. Wciąż będziesz miał możliwość korzystania z programów.

"Ciii"

Foto: YouTube/Google Shush, czyli "nie przeszkadzać"

Ulepszony tryb "Nie przeszkadzać" włączy się, gdy odłożysz osobisty telefon ekranem do dołu. Żeby cię nie rozpryskać, telefon nie będzie dzwonił, an ekran nie stanie się świecił. Będziesz mógł ustalić ewidencję osób, które będą zdołały się tobą skontaktować.

Wind Down

Foto: YouTube/Google Możliwość Wind Down

Opcja automatycznie uruchomi tryb "Nie przeszkadzać" i włączy czarno-biały ekran w czasie przeznaczonym w sen. Ekran wróci do normalnego trybu, kiedy się obudzisz.

Całą konferencję Google I/O można przejrzeć tutaj:Aktualności

gmail - kropka w adresach nie ma znaczenia

Gmail - kropka w adresach nie ma znaczenia

Mój prywatny adres mailowy to moje imię i domena gmail. com. Zwykle wygląda faktycznie: kif. [email protected] com. Jeśli podam ci jednak link [email protected] com, to nie martw się – jak…...

giełda w USA przypomina 1987 rok. Analiza czarnego poniedziałku

Giełda w USA przypomina 1987 rok. Analiza czarnego poniedziałku

W poniedziałek 19 października 1987 r. analitycy giełdowi przecierali oczy ze zdumienia. Parkiety na całkowitym świecie traciły po 20-50 proc., a przez publiczne rynki przetoczył się 1 z największych krachów według…...

gdzie oglądać igrzyska olimpijskie w Pjongczangu?

Gdzie oglądać igrzyska olimpijskie w Pjongczangu?

Odbywające się w tym r. w Pjongczangu zimowe igrzyska olimpijskie śledzić będzie możemy antenach Telewizji Polskiej i w kanałach Eurosportu, a także w internecie. Najwięcej współzawodnictw obejrzeć będą mogli widzowie Eurosportu…...

gazprom rozbuduje Nord Stream 2  Surowce

Gazprom rozbuduje Nord Stream 2 Surowce

Podczas Wschodniego Forum Ekonomicznego we Władywostoku podpisano porozumienie w kwestii budowy gazociągu Nord Stream 2. Dokument podpisali pełnomocnicy Gazpromu i zachodnich przedsiębiorstw, m. in. Shella, OMV, E. ON. Wcześniej, jeszcze nieoficjalnie, o podpisaniu…...

fundusze inwestycyjne - obniżka strat za zarządzanie

Fundusze inwestycyjne - obniżka strat za zarządzanie

Polskie fundusze inwestycyjne są najdroższe w Europie. A to ogranicza ich zyskowność i sprawia, że popularność tychże produktów wśród krajowych udziałowców jest niewielka. Resort finansów wprowadza obniżki opłat. Ministerstwo Finansów ustaliło…...

frank szwajcarski najtańszy od czarnego czwartku

Frank szwajcarski najtańszy od czarnego czwartku

Mniej niż 3, 6 zł kosztował w poniedziałek (27 listopada) frank szwajcarski. To najmniej od stycznia 2015 roku, czyli tak zwanym. czarnego czwartku, kiedy bank centralny Szwajcarii przestał bronić swojej waluty…...