Ceny ropy w dół, ale niewiele  Surowce

Ceny ropy naftowej na giełdzie paliw w Świeżym Jorku lekko spadają, jednak i tak są niedaleko najwyższego poziomu od czerwca 2015 roku. Uwaga udziałowców przenosi się z OPEC na dane o zapasach ropy w USA - podają maklerzy.

Baryłka ropy West Texas Intermediate w dostawach na styczeń na giełdzie paliw NYMEX w Nowym Jorku wydaje się być wyceniana po 52, 72 USD, po zniżce o 11 centów, czyli o 0, 2 proc.

Brent w dostawach dzięki luty na giełdzie paliw ICE Futures Europe w Londynie tanieje o 3 centy do 55, 66 USD za baryłkę.

Ropa mocno w górę. Rynek czeka na wieść tygodnia

Uwaga skupiona na zapasach

Teraz dla inwestorów najważniejsze będą informacje o amerykańskich zapasach ropy i jej produktów po ub. tygodniu.

We wtorek po 16. trzydzieści. wyliczenia na ten sprawa poda niezależny Amerykański Instytut Paliw (API), a po środę oficjalnie zrobi to Departament Energii USA (DoE).

Analitycy oceniają, hdy w minionym tygodniu zapasy ropy spadły w USA o 1, 5 mln baryłek.

Obecnie zapasy surowca wynoszą 485, jedenastu mln baryłek i są na najwyższym poziomie, od kiedy DoE rozpoczął redagowanie danym na ten sprawa - w 1982 r.

W ciągu dawnych dni gracze rynkowi interesowali się działaniami podejmowanymi poprzez OPEC, aby mocniej zredukować dostawy ropy na ogólne rynki paliw.

OPEC się porozumiało

30 listopada państwa zrzeszone w OPEC porozumiały się w sprawie zredukowania wydobycia surowca przez państwa kartelu do 32, pięć mln baryłek dziennie. Porozumienie ma zacząć obowiązywać od momentu początku 2017 r.

W sobotę producenci ropy nienależący do Organizacji Państw Eksportujących Ropę (OPEC) potwierdzili decyzję o redukcji wydobycia tego surowca od 1-wszą stycznia - o nieopodal 560 tys. baryłek co dziennie.

Historyczne porozumienie kolosów rynku ropy. Kierowcy zapłacą więcej

Podtrzymanie rajdu

W sumie produkcja państw niezrzeszonych zostanie ograniczona o 558 tys. baryłek na dzień. Z cięciami OPEC zapewnia to razem ok. 1-wszą, 8 mln baryłek ropy dziennie mniej.

- Podtrzymanie rajdu cen ropy będzie trudne do uzyskania ze względu na zagrożenie powrotu "obciętej" produkcji materiału i kwestii dochowania przewidzianych postanowień przez OPEC i innych dostawców ropy a mianowicie mówi David Lennox, analityk rynku surowców w Fat Prophets w Sydney.

- Możemy mieć powrót ropy na rynki, kiedy cena surowca będzie po granicach 55-60 dolarów zbytnio baryłkę i to wydaje się być jeden z powodów, z jakiego powodu nie widzieliśmy mocniejszego wystrzału cen - ocenia.

Podczas poprzedniej sesji ropa na NYMEX w Nowym Jorku zdrożała o 2, 6 proc., ale w trakcie poniedziałkowego handlu zwyżki notowań ropy w NA JUKATAN zbliżały się do sześć proc.Aktualności

deficyt budżetowy w Polsce nie zaakceptować spada, choć powinien

Deficyt budżetowy w Polsce nie zaakceptować spada, choć powinien

Ważne jest, aby w Polsce nadal spadał deficyt budżetowy - mówi wiceszef Komisji Europejskiej Valdis Dombrovskis. Jednakże obecnie deficyt nie maleje, a dyskutowane są rozwiązania, które mogą go nadal zwiększyć…...

darowizna od rodziców a podatek

Darowizna od rodziców a podatek

Darowizna od momentu rodziców to jeden wraz ze sposobów finansowego wsparcia pociechy. W tym przypadku obdarowany nie powinien płacić podatku, ale to nie znaczy, że nie musi faktu darowizny zgłaszać fiskusowi.…...

dania chce miliard dolarów od momentu Microsoftu  Informacje

Dania chce miliard dolarów od momentu Microsoftu Informacje

Popularna wyszukiwarka torrentów zamknięta. Nikt nie wie, dlaczego Twórcy gier komputerowych zjechali do Krakowa. Gowin obiecuje granty dla najlepszych Cisco szuka pracowników. Zwiększy najęcie dwukrotnie Allegro zwalnia i stawia na…...

członek RPP o obawach zanim impulsem fiskalnym

Członek RPP o obawach zanim impulsem fiskalnym

Zdaniem członka Rady Polityki Pieniężnej, Kamila Zubelewicza w RPP znalazły się obawy, że impuls fiskalny może przyczynić się do odwiedzenia przeciętnego wzrostu poziomu wartości nawet o 1 pkt proc. w skali…...

czy samorządy udźwigną 500 oraz?  Pieniądze

Czy samorządy udźwigną 500 oraz? Pieniądze

300 dodatkowo w nowej odsłonie. "Większa pewność co do jego ciągłego funkcjonowania" Rząd wycofał się z kontrowersyjnego planu. Będzie inna propozycja Cztery śmigłowce za ponad jednej, 6 miliarda. "Wzmocnią znacząco nasze…...

czerwińska: mocny złoty to rezultat silnej gospodarki  Pieniądze

Czerwińska: mocny złoty to rezultat silnej gospodarki Pieniądze

300 plus w świeżej odsłonie. "Większa pewność jakie możliwości do jego ciągłego funkcjonowania" Rząd wycofał się wraz z kontrowersyjnego pomysłu. Będzie inna propozycja Cztery śmigłowce zbytnio ponad 1, 6 miliarda. "Wzmocnią…...