Ceny paliw. Jest tanio  Surowce

  • "Ruch jest jeden i banalny". PO apeluje do odwiedzenia rządu w sprawie opłat paliw
  • Zanieczyszczona ropa spośród Rosji. "Działanie umyślne"
  • "Zanieczyszczona" ropa z Rosji. Nasze państwo wstrzymała odbiór surowca
  • Połowa ropy dla Orlenu przy Polsce spoza Rosji
  • Cena ropy szybko pokonuje następne poziomy. Powodów jest "całkiem sporo"

Tania ropa na globalnych rynkach odbija się na cenach materiałów w Polsce. Za olej napędowy już płacimy w mniejszym stopniu niż 4 zł, jednak wkrótce mniej wydamy również tankując popularną 95. informuje BM Reflex. - Dalsze zejście nawet o kilka groszy dla benzyny jak i również oleju napędowego jest możliwe - prognozuje w TVN24 Biznes i Świat dr Jakub Bogucki, analityk branży paliw.

Średni poziom cen w czwartek wynosił według MX Reflex: dla benzyny bezołowiowej 95 a mianowicie 4, 14 zł/l (-4 gr/l), benzyny bezołowiowej większość - 4, 48 zł/l (-3 gr/l), oleju napędowego – 3, 98 zł/l (-5 gr/l) i autogazu – 1, 95 zł/l (-3 gr/l).

Ropa znów niedaleko 35 dol. "Sprawa Chin nadal dominuje na rynkach"

Jakie ceny?

W naszym tygodniu najniższe ceny bezołowiówki 95 odnotowano w województwie dolnośląskim oraz małopolskim. Tu za litr bezołowiowej 95 należało zapłacić od 4, 07 do 4, 08 zł.

W wypadku bezołowiowej 98, najmniej zapłacimy w województwie małopolskim, w którym miejscu litr kosztował 4, 40 zł.

Najdroższe paliwa mamy zaś w województwie zachodniopomorskim, tu litr Pb 95 kosztuje średnio czterech, 26 zł, a Pb 98 - 4, 59 zł.

Najmniej zbytnio litr diesla zapłacimy przy województwie pomorskim - 3, 89 zł, podczas gdy przy województwie opolskim litr diesla kosztuje najwięcej, średnio cztery, 11 zł. W przypadku autogazu najmniej zapłacimy w woj. małopolskim - 1, 86 zł.

Dalsze obniżki

Zdaniem doktora Jakuba Boguckiego, analityka rynku paliw z portalu E-petrol prawdopodobne są dalsze obniżki. - Przy tym tygodniu po przy jednym spotkaniu pierwszy średnia ogólnopolska na rzecz oleju napędowego jest powyżej 4 zł. Dalsze zejście nawet o kilka groszy dla benzyny i oleju napędowego jest możliwe. Zwłaszcza w miejscach, gdzie jest większa konkurencja między stacjami - dodaje.

- Cały pierwszy kwartał zostanie pod znakiem niewielkich spadków, a później stabilizacji powyżej 4 zł jeżeli idzie o ceny zarówno oleju napędowego jak i benzyny - prognozuje.

Jego zdaniem odbicia możemy spodziewać się w drugiej połówce roku. - Bardzo dużo zależy od koniunktury w rynku międzynarodowym. Od tegoż, czy uda się uporać z nadpodażą surowca. Jednak jeżeli bierzemy pod uwagę cały 2016 rok zostanie on rokiem tańszym aniżeli rok, który właśnie się zakończył - zaznacza dr Bogucki.

Brak impulsu

Jak zauważa, "od zarania tygodnia ropa potaniała na temat prawie 4 dolary i nie istnieje silnego impulsu, który pchałby ją w górę. Natomiast nie brakuje takich, które mogłyby ją pociągnąć w dół". - Powiada się nawet o poziomie granicznym 30 dolarów, który to jest realny w perspektywie kilku tygodni - prognozuje dr Jakub Bogucki.

Jego zdaniem dotyczy to zarówno amerykańskiej baryłki ropy West Texas Intermediate i europejskiej Brent. - Mamy w tej chwili faktycznie dużą nadpodaż na rynku ropy i tak niedużo czynników prowzrostowych, że ten ruch spadkowy jest jak najbardziej prawdopodobny - dodaje.

Notowania ropy Brent w 2015 roku

Ostatnia aktualizacja:

Notowania ropy WTI od zarania 2015 roku

Ostatnia uaktualnienie:Aktualności

deficyt budżetowy w Polsce nie zaakceptować spada, choć powinien

Deficyt budżetowy w Polsce nie zaakceptować spada, choć powinien

Ważne jest, aby w Polsce nadal spadał deficyt budżetowy - mówi wiceszef Komisji Europejskiej Valdis Dombrovskis. Jednakże obecnie deficyt nie maleje, a dyskutowane są rozwiązania, które mogą go nadal zwiększyć…...

darowizna od rodziców a podatek

Darowizna od rodziców a podatek

Darowizna od momentu rodziców to jeden wraz ze sposobów finansowego wsparcia pociechy. W tym przypadku obdarowany nie powinien płacić podatku, ale to nie znaczy, że nie musi faktu darowizny zgłaszać fiskusowi.…...

dania chce miliard dolarów od momentu Microsoftu  Informacje

Dania chce miliard dolarów od momentu Microsoftu Informacje

Popularna wyszukiwarka torrentów zamknięta. Nikt nie wie, dlaczego Twórcy gier komputerowych zjechali do Krakowa. Gowin obiecuje granty dla najlepszych Cisco szuka pracowników. Zwiększy najęcie dwukrotnie Allegro zwalnia i stawia na…...

członek RPP o obawach zanim impulsem fiskalnym

Członek RPP o obawach zanim impulsem fiskalnym

Zdaniem członka Rady Polityki Pieniężnej, Kamila Zubelewicza w RPP znalazły się obawy, że impuls fiskalny może przyczynić się do odwiedzenia przeciętnego wzrostu poziomu wartości nawet o 1 pkt proc. w skali…...

czy samorządy udźwigną 500 oraz?  Pieniądze

Czy samorządy udźwigną 500 oraz? Pieniądze

300 dodatkowo w nowej odsłonie. "Większa pewność co do jego ciągłego funkcjonowania" Rząd wycofał się z kontrowersyjnego planu. Będzie inna propozycja Cztery śmigłowce za ponad jednej, 6 miliarda. "Wzmocnią znacząco nasze…...

czerwińska: mocny złoty to rezultat silnej gospodarki  Pieniądze

Czerwińska: mocny złoty to rezultat silnej gospodarki Pieniądze

300 plus w świeżej odsłonie. "Większa pewność jakie możliwości do jego ciągłego funkcjonowania" Rząd wycofał się wraz z kontrowersyjnego pomysłu. Będzie inna propozycja Cztery śmigłowce zbytnio ponad 1, 6 miliarda. "Wzmocnią…...