Sposoby kradzieży numeru karty debetowej

Author:
17 lutego 2021
Category: Twojego Konta

6 wskazówek, jak oszczędzać, korzystając z najpopularniejszych aplikacji do dostarczania posiłków

Kradzież numeru karty debetowej może być katastrofalna. Gdy Twoja karta kredytowa zostanie zagrożona, obciążenie może nie być możliwe, a na chwilę możesz stracić dostęp do konta. Ostatecznie jednak nie chodzi o twoje pieniądze – wystawca karty kredytowej jest na haku. Gdy ktoś włamie się na Twoją kartę debetową, oszuści mogą wyczyścić Twoje konto, a odzyskanie pieniędzy może zająć kilka dni lub tygodni.

Uszkodzenie bazy danych

Przechowywanie informacji o karcie debetowej w dużych bazach danych na ich serwerach jest codzienną praktyką w wielu sklepach i sklepach internetowych. Technologie te ułatwiają dokonywanie zakupów za ich pomocą, ponieważ pozwalają uniknąć konieczności ponownego wprowadzania danych karty debetowej i mogą zapewnić zniżki. Jeśli jednak oszust ukradnie bazę danych, uzyska dostęp do Twojej karty debetowej, a może nawet do Twojego imienia i nazwiska oraz adresu rozliczeniowego, co ułatwia mu oszukanie.

Pierwsze przejrzenie

Oszuści mogą podłączać małe czytniki cyfrowe do dystrybutorów paliwa, które pozwalają przesuwać kartę, aby zapłacić bez wchodzenia do sklepu. Te urządzenia do kopiowania danych odczytują dane z paska magnetycznego karty, tak jak zwykły czytnik kart. Oszust może następnie pobrać dane i zrobić kopię Twojej karty debetowej, z której będzie mógł korzystać w dowolnym miejscu. Znalezienie urządzenia do kopiowania danych może być trudne, ponieważ przestępcy projektują je tak, aby wyglądały tak, jakby były częścią rzeczywistego czytnika kart.

Alert bankomatu

Odpieniacze bankomatów idą dalej do swoich braci z pompami gazu. Chociaż używają również urządzenia do kopiowania danych do przechwytywania danych karty, mogą przechwycić Cię, wprowadzając kod PIN. Dzięki temu mogą utworzyć kopię Twojej karty debetowej, którą mogą zabrać do innego bankomatu i pobrać gotówkę bezpośrednio z Twojego konta. Podobnie jak skimmer pompy, wersja bankomatu została zaprojektowana tak, aby wyglądać jak część maszyny.

Reel 'Em In

Wyłudzanie informacji to praktyka polegająca na próbie oszukania użytkownika w celu podania informacji o karcie debetowej online. Na przykład wiadomość phishingowa będzie wyglądać tak, jakby pochodziła z Twojego banku i może nawet zawierać swoje insygnia. Przekieruje Cię do witryny internetowej, która wygląda jak strona Twojego banku. Jednak w rzeczywistości jest zarządzany przez krąg przestępczy, który przechwytuje wprowadzone informacje – takie jak numer karty debetowej – i prawdopodobnie wykorzysta je do własnych celów.

Fizyczna kradzież

Za każdym razem, gdy dajesz komuś swoją kartę debetową do transakcji, ryzykujesz kradzież. Kieszonkowie i złodzieje torebek nie tylko otrzymują numer karty, ale także twoją kartę. Nieuczciwi kelnerzy mogą również ukraść numer Twojej karty debetowej. Nie ma prawdziwego sposobu, aby upewnić się, co robią z Twoją kartą, gdy płacisz rachunek, więc miej ją na widoku, jeśli to możliwe, i zabezpiecz ją, gdy skończysz z niej korzystać.

  • Bankrate: pięć sposobów, w jakie złodzieje kradną dane kart kredytowych
  • CBS News: Jak oszuści mogą ukraść dane karty kredytowej przy dystrybutorze paliwa
  • Bankrate: cztery wskazówki, jak ochronić Cię przed złodziejami bankomatów
  • Zespół ds. Gotowości na wypadek awarii komputera: Zgłoś strony wyłudzające informacje
  • The New York Times: 28 oskarżonych o kradzież danych kart kredytowych klientów restauracji Steakhouse

Steve Lander jest pisarzem od 1996 roku i posiada doświadczenie w dziedzinie usług finansowych, nieruchomości i technologii. Jego prace pojawiały się w branżowych publikacjach, takich jak „Minnesota Real Estate Journal i „Minnesota Multi-Housing Association Advocate. Lander posiada tytuł Bachelor of Arts w dziedzinie nauk politycznych na Uniwersytecie Columbia.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy