Rosja: Hotelarze kuszą funkcjonariuszy policji dużymi obniżkami

Rosja: Hotelarze kuszą funkcjonariuszy policji dużymi obniżkami
27 lipca, 2020
Category: inne

Właściciele hoteli najbardziej turystycznego regionu Portugalii, Algarve, zdecydowali się znacznie obniżyć ceny noclegów gwoli policjantów. Hotelarze mają nadzieję, że zachwycajaca promocja pomoże zredukować styl przestępczości w południu kraju.

Jak poinformował PAP Eliderico Viegas, prezes Zrzeszenia Przedsiębiorców Branży Hotelowej i Turystycznej Algarve (AHETA), rozmowy z przedstawicielami rządu w kwestii zwiększenia liczby policjantów w tym południowym regionie Portugalii są już bardzo zaawansowane.

„Wszystko wydaje sie na rzetelnej drodze, aby ministerstwo rzeczy wewnętrznych przychyliło się az do naszej prośby. Lada dzień spodziewamy się zwiększenia ilosci policjantów po Algarve”, powiedział Eliderico Viegas.

Władze stowarzyszenia hotelarzy twierdzą, że głównym celem inicjatywy jest zwiększenie nadwątlonego w ostatnim czasie poczucia bezpieczeństwa wśród turystów przybywających sluzace do Algarve. Pomóc w tym dzierzy radykalna obniżka cen noclegów dla policyjnych posiłków wraz z północy panstwa.

W połowie marca br. hotelarze ogłosili znaczne obniżki dla funkcjonariuszy policji, którzy zostaną oddelegowani do Algarve. Ich sugestia nie odnosi sie do jednak jedynie sezonu urlopowego. W przekazanym szefowi MSW wniosku zaplanowano opcję „zintegrowania” dodatkowych policjantów z regionem przez cały rok.

„Koszt pobytu dodatkowych policjantów określiłbym jako symboliczny. Aby umożliwić każdemu wraz z nich całoroczny pobyt w naszym regionie, jesteśmy w stanie zgodzić się w opłatę przy wysokości piec euro za dobę” – dodał Viegas.

Hotelarzom zależy szczególnie dzieki wzmocnieniu organów ścigania w obleganej poprzez obcokrajowców Albufeirze i rejonach Faro, w którym miejscu podczas ubiegłorocznych wakacji doszło do licznych napadów w zagranicznych turystów i kradzieży w osrodkach. Wśród ofiar znaleźli się m. in. piłkarze reprezentacji Luksemburga, którzy w przededniu towarzyskiego meczu z Portugalią w sierpniu ub. r. zostali okradzeni w pięciogwiazdkowym hotelu.

Przy regionie Algarve pracuje około 2, 2 tys. policjantów. Podczas ubiegłorocznych wakacji pierwotnego szeregi zostały wsparte za posrednictwem 50 pomocniczych funkcjonariuszy wraz z północy kraju.

Z Lizbony Marcin Zamyka (PAP)

zat/ kot/

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy