Przedstawiciel Ocasio-Cortez podpowiada przesłuchanie w sprawie systemu oceny zdolności kredytowej

Author:
17 lutego 2021
Category: Nasze Treści

Ujawnienie reklamodawcy

Jesteśmy niezależną porównywarką reklamową. Naszym celem jest pomoc w podejmowaniu mądrzejszych decyzji finansowych poprzez udostępnianie interaktywnych narzędzi i kalkulatorów finansowych, publikowanie oryginalnych i obiektywnych treści, umożliwiając bezpłatne przeprowadzanie badań i porównywanie informacji – tak, abyś mógł z pewnością podejmować decyzje finansowe.

Bankrate współpracuje z emitentami, w tym między innymi z American Express, Bank of America, Capital One, Chase, Citi i Discover.

Jak zarabiamy pieniądze.Oferty, które pojawiają się na tej stronie pochodzą od firm, które nam wynagradzają. Ta rekompensata może mieć wpływ na to, jak i gdzie produkty pojawiają się w tej witrynie, w tym na przykład na kolejność, w jakiej mogą się pojawiać w kategoriach aukcji. Jednak ta rekompensata nie ma wpływu na publikowane przez nas informacje ani recenzje, które widzisz na tej stronie. Nie uwzględniamy wielu firm ani ofert finansowych, które mogą być dla Ciebie dostępne.

 • 12 lutego 2019 /
 • 3 minuty czytaniaIra L. Black – Corbis / Getty Images

  Podziel się tą stroną

  DzielićW Bankrate staramy się pomóc Ci podejmować mądrzejsze decyzje finansowe. Chociaż przestrzegamy ścisłej rzetelności redakcyjnej, ten post może zawierać odniesienia do produktów naszych partnerów. Oto wyjaśnienie, w jaki sposób zarabiamy pieniądze.

  Rzetelność redakcyjnaBankrate przestrzega ścisłej polityki redakcyjnej, więc możesz mieć pewność, że Twoje interesy są na pierwszym miejscu. Nasi wielokrotnie nagradzani redaktorzy i reporterzy tworzą uczciwe i dokładne treści, które pomogą Ci podejmować właściwe decyzje finansowe.

  Kluczowe zasadyCenimy Twoje zaufanie. Naszą misją jest dostarczanie czytelnikom dokładnych i bezstronnych informacji, a my stosujemy standardy redakcyjne, aby to zapewnić. Nasi redaktorzy i reporterzy dokładnie sprawdzają zawartość redakcyjną, aby upewnić się, że informacje, które czytasz, są dokładne. Utrzymujemy zaporę ogniową między naszymi reklamodawcami a naszym zespołem redakcyjnym. Nasz zespół redakcyjny nie otrzymuje bezpośredniego wynagrodzenia od naszych reklamodawców.

  Niezależność redakcyjnaRedakcja Bankrate pisze w imieniu CIEBIE – czytelnika. Naszym celem jest udzielenie najlepszych porad, które pomogą Ci podejmować mądre decyzje dotyczące finansów osobistych. Przestrzegamy ścisłych wytycznych, aby zapewnić, że reklamodawcy nie mają wpływu na nasze treści redakcyjne. Nasz zespół redakcyjny nie otrzymuje bezpośredniego wynagrodzenia od reklamodawców, a nasze treści są dokładnie sprawdzane pod kątem dokładności. Niezależnie od tego, czy czytasz artykuł, czy recenzję, możesz ufać, że otrzymujesz wiarygodne i niezawodne informacje.

  Jak zarabiamy pieniądzeMasz pytania dotyczące pieniędzy. Bankrate ma odpowiedzi. Nasi eksperci pomagają Ci opanować Twoje pieniądze od ponad czterech dekad. Nieustannie staramy się zapewniać konsumentom fachowe porady i narzędzia potrzebne do odniesienia sukcesu przez całe życie.

  Bankrate przestrzega ścisłej polityki redakcyjnej, więc możesz mieć pewność, że nasze treści są uczciwe i dokładne. Nasi wielokrotnie nagradzani redaktorzy i reporterzy tworzą uczciwe i dokładne treści, które pomogą Ci podejmować właściwe decyzje finansowe. Treści tworzone przez naszą redakcję są obiektywne, oparte na faktach i nie mają na nie wpływu nasi reklamodawcy.

  W przejrzysty sposób wyjaśniamy, w jaki sposób możemy zapewnić Ci wysokiej jakości treści, konkurencyjne stawki i przydatne narzędzia, wyjaśniając, w jaki sposób zarabiamy.

  Bankrate.com to niezależny, wspierany przez reklamy wydawca i porównywarka. Otrzymujemy wynagrodzenie w zamian za umieszczenie sponsorowanych produktów i usług lub kliknięcie przez Ciebie niektórych linków zamieszczonych w naszej witrynie. Dlatego ta rekompensata może mieć wpływ na to, jak, gdzie iw jakiej kolejności pojawiają się produkty w kategoriach aukcji. Inne czynniki, takie jak nasze własne zasady dotyczące zastrzeżonej witryny internetowej oraz to, czy produkt jest oferowany w Twojej okolicy lub w wybranym przez Ciebie zakresie oceny kredytowej, również mogą wpływać na to, jak i gdzie produkty pojawiają się na tej stronie. Chociaż staramy się oferować szeroką gamę ofert, Bankrate nie zawiera informacji o każdym produkcie lub usłudze finansowej lub kredytowej.

  Reprezentant Alexandria Ocasio-Cortez nazwał system oceny zdolności kredytowej, który zawiera dane dotyczące 188 milionów Amerykanów, w serii postów w mediach społecznościowych w ciągu weekendu.

  Nowojorski Demokrata powiedział w sobotę, że ratingi kredytowe wywołują „wymyślony wstyd i ranią biedniejszych Amerykanów. Ocasio-Cortez zasugerował, że Komitet Usług Finansowych Izby Reprezentantów Stanów Zjednoczonych powinien rozważyć zbadanie prywatnych firm oceniających zdolność kredytową i ogólnie systemu oceny kredytowej.

  Wyniki kredytowe wpływają na zdolność ludzi do kupowania domów, wynajmowania mieszkań, otwierania kart kredytowych i uzyskiwania dostępu do kredytów. Wyniki wahają się od 300 do 850. Osoby z wyższymi wynikami zazwyczaj mają dostęp do lepszych ofert pożyczkowych, podczas gdy te z niższymi wynikami są obciążane wyższymi odsetkami lub nie mogą pożyczać od tradycyjnych banków.

  Po odpowiedzi na bezpodstawne twierdzenia, że ​​ma niską zdolność kredytową, Ocasio-Cortez powiedział na Twitterze: „Również dobry moment, aby zauważyć, że w następstwie skandalu Equifax sprywatyzowana punktacja kredytowa jest grą w kości, a system oceny kredytowej jest bardzo zepsuty.

  Dodała: „Gdyby tylko ktoś mógł posłuchać o tym usług finansowych.

  Ocasio-Cortez dołączył do Komitetu Usług Finansowych na początku tego roku. Kongresmenka nie odpowiedziała od razu na zapytanie mediów o to, co chciałaby zmiany.

  Według agencji ratingowej, CEO Equifax, Mark Begor, przyjął zaproszenie do stawienia się przed House Financial Services Committee 26 lutego.

  „Jesteśmy zaangażowani we współpracę z ustawodawcami i partnerami branżowymi, aby rozwijać pozytywną, skuteczną politykę dla branży danych o kredytach konsumenckich i dla konsumentów – powiedziała Nancy Bistritz-Balkan, wiceprezes ds. Komunikacji i edukacji konsumentów w Equifax.

  Oprócz Equifax tweety Ocasio-Corteza były skierowane do drapieżnych pożyczkodawców i braku odpowiedzialności ze strony prywatnych firm oceniających zdolność kredytową.

  Niektórzy drapieżni pożyczkodawcy oferują wysokie oprocentowanie osobom, które mają niewiele innych opcji pożyczkowych lub nie mają ich wcale. Tacy pożyczkobiorcy mogą być biedniejsi, mieć niską ocenę kredytową lub jej brak.

  „Jednym z największych sposobów ucieczki przed drapieżnymi podmiotami finansowymi bez tego wszystkiego jest wstyd związany z finansami osobistymi. Kiedy ludzie pracujący nie otrzymują pensji wystarczającej na utrzymanie, stają się łatwą zdobyczą – napisał na Twitterze Ocasio-Cortez.

  Dostęp do Twojej zdolności kredytowej

  Konsumenci mogą co roku zażądać bezpłatnych kopii swoich raportów kredytowych od każdego z trzech głównych biur kredytowych: Equifax, Experian i TransUnion. Kopie można uzyskać online pod adresem AnnualCreditReport.com. Raporty te nie dostarczają konsumentom ich ocen kredytowych, ale raczej podstawowe informacje o płatnościach i długach, które pomagają w informowaniu o tych środkach.

  Bankrate oferuje również bezpłatny dostęp do Twojej oceny TransUnion i raportu kredytowego.

  Badania przeprowadzone przez FICO i Sallie Mae sugerują, że konsumenci, którzy często sprawdzają swoje oceny kredytowe, podejmują lepsze decyzje finansowe i są bardziej skłonni do uzyskiwania wyższych wyników. I w przeciwieństwie do utrzymującego się mitu o finansach osobistych, sprawdzenie wyniku nie wpływa na ocenę.

  Kolejny mit: ile pieniędzy zarabiasz na ocenę zdolności kredytowej.

  „Dochód nie jest częścią formuły punktacji kredytowej. Wyniki kredytowe są ustalane na podstawie historii płatności, wykorzystania kredytu, długości historii kredytowej, kombinacji kredytów i nowych zapytań kredytowych – mówi Greg McBride, CFA, główny analityk finansowy w Bankrate.com.

  Podstawowym sposobem budowania i ulepszania kredytu jest utrzymywanie niskiego salda zadłużenia i konsekwentne dokonywanie miesięcznych płatności.

  „Niedawne wydarzenia mają większą wagę niż błędy z przeszłości, więc dalsze płacenie rachunków na czas, spłacanie długów i oszczędne korzystanie z kredytu wprowadzi Cię na ścieżkę prowadzącą do lepszej oceny kredytowej – mówi McBride.

  Wczesne budowanie kredytu może pomóc niektórym Amerykanom na ścieżce do lepszych wyników kredytowych. Niektóre banki i spółdzielcze kasy pożyczkowe oferują takie produkty, jak karty kredytowe i pożyczki osobiste o niższym oprocentowaniu, które są zabezpieczone kontem oszczędnościowym pożyczkobiorcy.

  Poprawa systemu ratingów kredytowych

  Experian uruchomił w zeszłym roku Experian Boost, który oferuje klientom szansę na poprawę wyników poprzez powiązanie ich danych bankowych online.

  FICO zaprezentowało także w zeszłym roku nowy model, który może pomóc Amerykanom bez znaczącej historii kredytowej. Dzięki UltraFICO Score osoby, które zdecydują się uczestniczyć, mogą pozwolić na uwzględnienie informacji o koncie bankowym w ich wynikach. System sprawdzałby, jak długo konto było otwarte, częstotliwość działań i dowody oszczędzania.

  Nowe usługi oferowane przez FICO i Experian są skierowane do osób, które dopiero zaczynają kredytować lub odbudowywać swój kredyt po pewnych błędach z przeszłości, mówi Ted Rossman, analityk branżowy w CreditCards.com.

  FICO twierdzi, że siedmiu na 10 konsumentów, którzy wykażą trzymiesięczne oszczędności w wysokości 400 USD bez ujemnych sald, odnotuje wzrost wyniku FICO.

  „To wszystko wydaje mi się w porządku, chociaż myślę, że patrzenie na salda na kontach bankowych może być śliskie – mówi Rossman. „Co by było, gdyby 400 dolarów dzisiaj stało się jutro 1000 dolarów? Albo 10 000 dolarów? Te progi byłyby znacznie trudniejsze do osiągnięcia. Ogólnie rzecz biorąc, wolę zachować zdolność kredytową do tego, jak dobrze zarządzasz swoimi pieniędzmi, a nie ile masz pieniędzy.

  We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy