Pogrom dolara trwa

Pogrom dolara trwa
27 lipca, 2020
Category: inne

Amerykańska waluta roni na wartości kolejną sesję z rzędu, po tym jak rynek w dniach wczorajszym przestraszył się protekcjonistycznej polityki Białego Domu. Pogłębienie trzyletnich miniów ma miejsce po tym, jak amerykański sekretarz skarbu Steven Mnuchin na forum ekonomicznym po Davos wyraził zadowolenie wraz z słabości waluty, która podtrzymuje gospodarkę a takze handel. We wczesnych godzinach porannych notowania EURUSD dotarły do 1. 2450, a USDJPY był poniżej 1-wsza. 09. Fatalną kondycję amerykańskiej waluty widać na wszelkich najważniejszych parach walutowych. GBPUSD był już powyżej jednej. 43, jak jest najwyższym poziomem od czasu czas referendum z 2016 roku, a dolar australijski testuje 4letnie maksima powyżej 0. 80 w przypadku AUDUSD. Rynek bardzo mocno aktualnie gra słabość dolara i choć patrząc fundamentalnie w amerykańską gospodarkę i politykę kreowaną przez Fed cały czas można doszukiwać się podstaw az do jego odbicia, to jednak trend rynkowy pozostaje bardzo silny i trudno się z zanim zmagać.

W dniu dzisiejszym w srodku uwagi rynków znajduje się posiedzenie Europejskiego Banku Srodkowego. W sytuacji gdy raz za razem mocniej wyceniana jest normalizacja polityki pieniężnej w efekcie naprawy warunków gospodarczych, a wstępne dane PMI dla strefy euro wskazały na niewidziane od niespełna 12 czasów tempo reformy koniunktury, może ono przełożyć się dzieki wzrost zmienności na rynku ó. Minutes z grudniowego posiedzenia wskazywały raz za razem większą wolę części Rady Prezesów EBC do zmiany retoryki już na początku 2018 r.. Komentarze które pojawiały się od tego czasu, w ponizszym również wiceszefa EBC Constancio, wskazywały jednakze, że nie zaakceptowac będzie to raczej styczniowe posiedzenie. Podkreślał on również duże rosnące zaniepokojenie rozwojem notowań wspólnej waluty, który pogarsza perspektywy wzrostu ekonomicznego oraz inflacji. W tej sytuacji Super mario bros Draghi w dzisiejszej konferencji prasowej będzie miał klopotliwe zadanie. Ciężko będzie odciąć się od momentu postępującego ożywienia gospodarczego, zas z drugiej strony będzie musiał mocno ważyć
słowa aby nie zaakceptowac doprowadzić az do dalszej aprecjacji wspólnej waluty, gdyż rynek jest bardzo wyczulony na takie komunikaty. Po przeszłości kilkukrotnie już faktycznie bywało, że lekceważył gołębie akcenty szefa EBC i zapewnienia na temat konieczności utrzymania w dłuższym okresie akomodacyjnej polityki monetarnej. Jeśli wspólczesne posiedzenie będzie zapowiedzią zmiany komunikacji przy marcu a mianowicie co wydaje się w najwyzszym stopniu prawdopodobne ze względu dzieki publikację oryginalnych prognoz a mianowicie euro może dalej zyskiwać.

Na rynku akcyjnym wzrosty wyhamowały, a indeksy lekko się cofają. Ciekawiej ze względu na zwyżki eurodolara pozycja prezentuje się na tych popularnych indeksach. Po wtorkowym wykreśleniu nowego szczytu wszechczasów dzieki niemieckim Daxie, indeks zawrócił na południe i stracił już dwie stówy pkt. Inny rozwój sytuacji zależy od momentu eurodolara i jeśli dwójka skoryguje się w kierunku jednej. 23 możemy ponowne zobaczyć nowe rekordy na giełdzie we Frankurcie. Słabość dolara przekłada się na dalsze wzrosty w branzy surowcowym. Notowania złota wybiły się powyżej wrześniowych szczytów, a 1-a uncja kosztuje prawie 1360 USD, jak jest najwyższym poziomem od półtora roku kalendarzowego, baryłka WTI kosztuje więcej niż 66 USD. Tego typu poziomy wedlug raz najnowszy widziane były w końcówce 2014 roku.

Tags: forex