Poczta Polska wynajmie elektryczne Nissany od czasu Arval Service Lease Nasz kraj

Poczta Polska wynajmie elektryczne Nissany od czasu Arval Service Lease Nasz kraj
27 lipca, 2020
Category: gielda

Po najbliższych dniach auta nasze trafią do Białegostoku, Bydgoszczy, Gdańska, Katowic, Krakowa, Lublina, Łodzi, Przyblizenia, Szczecina, Stolicy polski oraz Wrocławia. Wynajem aut elektrycznych za posrednictwem państwową spółkę wpisuje się w przygotowany przez Ministerstwo Energii „Plan rozwoju elektromobilności w Polsce”, poinformowano.

„Poczta Polska zdecydowała się na wynajem elektryków zarówno z przyczyny oszczędności, jednak też sposród troski na temat jakość powietrza, ograniczenie emisji CO2 i dążenie do zapewnienia podwladnym bardziej komfortowych warunków robocie. To glówna tego typu inwestycja, ale prawdopodobnie nie ostatnia. W ramach realizowanego programu ‚Elektromobilność’ Poczta Nasz kraj będzie dążyć do unowocześnienia swojej floty” – powiedział wiceprezes Korespondencji Polskiej ds. logistyki Paweł Przychodzeń, cytowany w komunikacie.

Auta dla Poczty Polskiej w usłudze wynajmu długoterminowego dostarczy Arval Service Lease Polska. Poczta skorzysta wraz z 36-miesięcznego wynajmu tych pojazdów wraz z katalogów serwisem. Pełny pakiet polisy pojazdów w zakresie OC jak i równiez AC, wraz z ochroną NNW zapewni Pocztowe Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych, podano również.

„Przekazana dziś flota jest pierwszą tak dużą flotą samochodów użytkowych z napędem elektrycznym w galezi publicznym w naszym kraju. Za sprawą m. in. takich kontraktów rozwój elektromobilności w Polsce wyraźnie przyspiesza. Weselimy się, że Arval Service Lease Polska może być częścią tego procesu. Wydaje sie byc jednym z elementów naszej strategii biznesowej, która uwzględnia również plany dotyczące obniżenia emisji CO2 jak i równiez substancji niesprzyjajacych pochodzących wraz z firmowych flot” – dodał regional manager of Central Europe po Arval Grzegorz Szymański, również cytowany przy komunikacie.

Nissan e-NV200 wydaje sie byc wyposażony w silnik elektryczny o mocy 80 kW i baterię trakcyjną na temat pojemności 30 kWh, jakie mozliwosci umożliwi uzyskanie prędkości maksymalnej 123 km/h i zasięgu w jeździe miejskiej 301 km według cyklu WLTP. Pojazdy mogą być ładowane prądem przemiennym (ładowanie AC, także z gniazdka 230V) lub prądem stałym („szybkie” ładowanie DC). Ładowność wozu wynosi 742 kg, pojemnosc przestrzeni ładunkowej 4, 2 m3. Pojazdy są po kolorze białym, oznakowane logotyp Poczty Polskiej, z zaprojektowanym oznaczeniem, że pojazd wydaje sie byc elektryczny, dodano.

Poczta Polska jest największym operatorem logistycznym w kraju. Pracownicy Poczty Krajowej mają az do dyspozycji szesc tys. pojazdów o ładowności 0, 5-24 t, 30% pojazdów wydaje sie w stulecia poniżej czterech lat. Ponad 30 tys. listonoszy i kurierów zapewnia dziennie kilka milionów przesyłek.

Poczta Nasz kraj liczy na korzyści związane z najmem samochodów elektrycznych. Eksperci oceniają, że są one skromniej awaryjne jak i równiez tańsze w eksploatacji od momentu spalinowych. Chodzi m. in. o to, że elektryki nie mają skrzyni biegów i sprzęgła, których naklad pieniezny ewentualnej renowacji jest ogromny. W elektrykach nie ma koniecznosci wymiany oleju silnikowego, zas klocki hamulcowe i tarcze zużywają się znacznie wolniej. Wynika to m. in. z tego, że hamulce po samochodach elektrycznych używane są rzadziej niż w samochodach spalinowych. W czasie zatrzymywania duża część ciepla pochłaniana wydaje sie byc przez obstrukcja rekuperacyjne (odzyskowe), dzięki czemu ładowana jest bateria. Aczkolwiek przede wszystkim tańsze jest ładowanie baterii od tankowania paliwa, podsumowano.

Poczta Polska to największy polski pracodawca zatrudniający ponad 80 tys. pracowników w całym kraju. Posiada największą sieć dystrybucyjno-logistyczną w kraju, obejmującą ponad 7, piec tys. placówek.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy