PiS domaga się ukarania Niesiołowskiego

27 lipca, 2020
Category: system gospodarczy

Szef klubu PiS Mariusz Błaszczak wysłał list do przedstawienie premierowe i szefa PO Donalda Tuska, przy którym prosi go o wyciągnięcie konsekwencji wobec Stefana Niesiołowskiego. Błaszczak jest oburzony zachowaniem posła PO podczas wczorajszej debaty dotyczącej pozycji Polski w UE.

Błaszczak po liście, do którego dotarła PAP, mierzy zachowanie Niesiołowskiego jako skandaliczne i niedopuszczalne. Zaznaczył też, że podobne zachowanie nie może mieć miejsca po parlamencie.

_ Panie Premierze, niejednokrotnie wyrażał Pan troskę o koloryt i formę, w jakiej winna toczyć się debata publiczna. Ubolewał Pan z powodu niedostatku merytorycznego sporu i języka, który dewaluuje oraz blokuje dyskusję o przyszłości Naszego kraju. Dlatego bardzo dziwi mi brak Pana zdecydowanej reakcji, gdy poseł PO i były wicemarszałek Sejmu obraża, wyśmiewa jak i równiez celowo upokarza posłów opozycji _ – podkreślił w liście Błaszczak.

Według szefa klubu PiS, Niesiołowski _ dał popis wyjątkowego grubiaństwa, braku zwiazanych z kultura osobistej i wulgarności wzgledem kobiet _. Podkreśla, że wobec posłanki PiS Anny Fotygi zwrócił się słowami: _ to przekracza Kobieta możliwości intelektualne _ a takze zarzucił jej, że _ insynuuje, kłamie, przejawia ignorancję _.

_ Takie zachowanie w stosunku do damy należy uznać za wyjątkowo niegodne. Poza tym poseł Niesiołowski z lekceważeniem odnosił się do symbolu Polskiej flagi, którą nazywał „biało-czerwoną plakietką, którą posłowie PiS powinni przyczepić osobiscie na czoła”. W ordynarny sposób insynuował także, że posłom Prawa i Sprawiedliwości „chodzi nie zaakceptowac o Polskę, tylko na temat swoje posady” _ a mianowicie uznaje Błaszczak.

_ Na tego typu zachowania nie ma przyzwolenia ze strony www Prawa i Sprawiedliwości. Posiadam nadzieję, że Pan w charakterze bezpośredni przełożony posła Niesiołowskiego oraz premier polskiego rządu również wyrazi dezaprobatę na rzecz tego typu zachowań. Liczę, że moje postulaty spotkają się z Pana zrozumieniem jak i równiez wyciągnie Mezczyzna konsekwencje wobec Posła Stefana Niesiołowskiego _ – napisał do premiera Błaszczak.

Posłowie PiS napiszą także konkluzja do sejmowej komisji etyki w sprawie czynu Niesiołowskiego.