Na co przeznaczyć pożyczkę osobistą?

Author:
17 lutego 2021
Category: Abyś Mógł

Pożyczki osobiste mogą zapewnić potrzebne finansowanie, od nagłych wypadków po duże zakupy. (iStock)

Oferty kart kredytowych cały czas pojawiają się w Twojej skrzynce pocztowej – ale chociaż mogą być łatwym sposobem na szybkie uzyskanie gotówki, pożyczka osobista może być lepszą opcją, jeśli potrzebujesz dużej kwoty (w końcu jest taka jako limit kredytu).

Kontynuuj czytanie poniżej

Pożyczki osobiste mogą zapewnić niższe oprocentowanie, szybsze finansowanie, krótsze opcje spłaty i dostęp do wyższych kwot pożyczki niż karty kredytowe i inne rodzaje pożyczek. Ponadto pożyczki osobiste zapewniają dużą elastyczność, ponieważ pożyczkobiorcy decydują o sposobie wykorzystania kwoty ryczałtowej.

Aby utrzymać swoje finanse osobiste w dobrej kondycji, sprawdź stawki pożyczek, które kwalifikujesz się do korzystania z Credible. Credible może pomóc Ci znaleźć pożyczkodawcę internetowego z najlepszymi ofertami, abyś mógł zaoszczędzić pieniądze.

5 rzeczy, na które powinieneś przeznaczyć pożyczkę osobistą

Chociaż z pożyczki osobistej można skorzystać praktycznie z dowolnego powodu, istnieje kilka głównych powodów, dla których ludzie korzystają z tej konkretnej formy finansowania. Oto pięć rzeczy, na które powinieneś wykorzystać pożyczkę osobistą.

 • Duże zakupy
 • Konsolidacja zadłużeniaProjekty majsterkowaniaKoszty nadzwyczajneMały biznesOto, co musisz wiedzieć, jeśli rozważasz pożyczkę osobistą z jednego z tych powodów.

  1. Duże zakupy

  Niedawne badanie pożyczkobiorców kredytów osobistych przeprowadzone przez biuro kredytowe Experian wykazało, że 28% wykorzystało te pieniądze na dokonanie dużego zakupu. Chociaż powody nie zostały ujawnione, dużym zakupem może być sprzęt AGD (np. Pralka i suszarka lub lodówka), samochód, łódź, komputer, pierścionek zaręczynowy lub miesiąc miodowy.

  Według Rezerwy Federalnej średnie oprocentowanie kredytów osobistych wynosi 9,5%, czyli jest niższe niż średnie oprocentowanie na karcie kredytowej wynoszące 14,52%. Należy jednak pamiętać, że niektórzy pożyczkodawcy pobierają opłaty za pożyczki osobiste, takie jak opłata za udzielenie pożyczki, więc upewnij się, że uwzględniasz wszystkie koszty przy określaniu najlepszej formy finansowania.

  2. Konsolidacja zadłużenia

  Drugim najczęstszym powodem zaciągania pożyczki przez pożyczkobiorców jest konsolidacja zadłużenia. Na przykład, jeśli masz karty kredytowe o wysokim oprocentowaniu, przeniesienie salda do jednej pożyczki osobistej może pomóc w szybszej spłacie zadłużenia, podając konkretną datę zakończenia okresu pożyczki.

  Konsolidacja zadłużenia może obniżyć Twoje miesięczne rachunki poprzez połączenie wielu sald, takich jak chwilówka lub pożyczka na samochód, w jedną płatność. Niskie oprocentowanie pożyczek osobistych może zmniejszyć całkowitą kwotę, którą zapłacisz w tym okresie.

  Możesz skorzystać z bezpłatnego narzędzia finansowego Credible, aby znaleźć najlepsze oprocentowanie pożyczki (bez wpływu na wynik kredytowy) i zdecydować, jaki dług warto spłacić.

  Skorzystaj z narzędzia, takiego jak kalkulator pożyczki osobistej firmy Credible, aby określić miesięczne raty, ile pieniędzy możesz zaoszczędzić w całym okresie pożyczki.

  3. Projekt majsterkowania

  W badaniu Experian 17% użytkowników kredytów osobistych pożyczyło pieniądze na sfinansowanie remontu domu. Inwestowanie w swój dom może się opłacić, gdy będziesz gotowy do sprzedaży. Według HGTV, remonty łazienek, kształtowanie krajobrazu, przebudowy kuchni, ulepszenia zewnętrzne, takie jak siding winylowy lub malowanie, oraz konwersje sypialni na poddaszu zapewniają najlepszy zwrot z twoich pieniędzy.

  Podczas gdy niektórzy właściciele domów zaciągają pożyczkę pod zastaw domu lub linię kredytową, aby zapłacić za projekt remontu domu, pożyczka osobista nie będzie wymagać od ciebie korzystania z domu jako zabezpieczenia, więc wiąże się z mniejszym ryzykiem dla tych, którzy pożyczyli pieniądze.

  Znajdź tutaj pożyczkodawcę osobistego, aby sfinansować swój następny projekt mieszkaniowy.

  4. Koszty nadzwyczajne

  Trzydzieści procent pożyczkobiorców osobistych podaje w badaniu Experian „inne powody, a jednym z nich może być zapłacenie za nieoczekiwany wydatek. Niektóre nagłe wypadki mogą wiązać się z wysokimi kosztami, takimi jak wizyta w szpitalu, naprawa samochodu, pilna praca dentystyczna, a nawet pogrzeb. Pożyczka osobista może pomóc w zmniejszeniu stresu związanego z nagłą sytuacją, zapewniając sposób na opłacenie rachunku.

  Odwiedzenie rynku online, takiego jak Credible, ułatwia zapoznanie się z renomowanymi firmami oferującymi pożyczki osobiste na jednej stronie, dzięki czemu można uniknąć oszustw, które dodałyby więcej stresu.

  5. Małe firmy

  Innym częstym powodem, dla którego możesz rozważyć zaciągnięcie pożyczki osobistej, jest uzyskanie finansowania dla małej firmy. Podczas pandemii koronawirusa wiele małych firm otrzymało pomoc od rządu w postaci pożyczek w ramach programu ochrony płatności ( PPP). Jeśli mają dobrą zdolność kredytową, pożyczka osobista może pomóc im utrzymać się w niepewnej gospodarce, jeśli potrzeba więcej pieniędzy.

  Ponadto wiele osób, które straciły pracę z powodu koronawirusa, może zdecydować się na samozatrudnienie, rozpoczynając własną działalność. Pożyczka osobista mogłaby zapewnić fundusze potrzebne do zakupu niezbędnych materiałów i sprzętu.

  Pożyczki osobiste mogą być jednym z najskuteczniejszych narzędzi finansowych, ale tylko wtedy, gdy miesięczna rata pasuje do Twojego budżetu. Odrób pracę domową, szukając najlepszych stawek i korzystając z kalkulatora pożyczki osobistej, aby określić, jak dług wpłynie na Twoje finanse.

  Internetowy rynek, taki jak Credible, może pomóc Ci znaleźć odpowiedniego pożyczkodawcę osobistego, aby osiągnąć Twoje długoterminowe cele finansowe.

  We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy