Gdzie oglądać igrzyska olimpijskie w Pjongczangu?

Odbywające się w tym r. w Pjongczangu zimowe igrzyska olimpijskie śledzić będzie możemy antenach Telewizji Polskiej i w kanałach Eurosportu, a także w internecie. Najwięcej współzawodnictw obejrzeć będą mogli widzowie Eurosportu, który w sieciach kablowych i na platformach cyfrowych, uruchomi dodatkowe kanały.

Igrzyska olimpijskie wówczas święto sportów zimowych. W imprezie odbywającej się od 9 do 25 02 br. wezmą udział atleci z 89 krajów globu, którzy zmierzą się w 102 konkurencjach. Wydarzenie śledzić będą setki milionów widzów z całego otoczenia.

Jak igrzyska zostanie można obejrzeć w Naszym kraju? Pełne prawa do pokazywania imprezy - poza Francją i Rosją - ma należący do koncernu Discovery kodowany Eurosport. W Polsce udzielił on sublicencji na pokazywanie igrzysk Telewizji Krajowej. TVP pozwoli w darmowy dostęp do rozrywki widzom telewizji naziemnej.

200 godzin transmisji z Pjongczang w TVP

Na antenach otwartych TVP znajdzie się 200 godzin transmisji, a kolejne 50 godzin zajmą studia, podsumowania i programy dodatkowe. TVP1 i TVP2 pokażą najważniejsze momenty igrzysk, w tym ceremonie otwarcia i zamknięcia, starty Młodych polaków oraz finały wszystkich wojny.

Relacje będzie tworzyć wysłana przez TVP 35-osobowa ekipa. W jej składzie znajdą się komentatorzy, ekipy reporterskie oraz ludzie rozsądni za produkcję.

Telewizja Polska pokaże igrzyska także w sieci. Zmagania atletów równolegle z TVP1 i TVP2 śledzić będzie wolno darmowo w serwisie sport. tvp. pl i przy aplikacji mobilnej TVP Sport. Znajdzie się w tamtym miejscu kilkanaście godzin transmisji dziennie.

Pięć kanałów Eurosportu z okazji igrzysk

Na o wiele więcej mogą liczyć posiadacze kanału Eurosport, dostępnego w sieciach kablowych i na platformach cyfrowych. Stacje pod tą marką pokażą łącznie ponad 900 godz. transmisji z igrzysk olimpijskich w Pjongczangu.

  • Eurosport 1 będzie proch w każdym kraju charakter lokalny. W Polsce widzowie zobaczą na jego antenie starty wszystkich naszych reprezentantów oraz zmagania w najpopularniejszych dyscyplinach, takich jak skoki narciarskie oraz czy biathlon. Pozostaną też podsumowania i analizy ekspertów.
  • Eurosport dwóch zaprezentuje inne popularne dziedziny olimpijskie, w tym hokeja na lodzie.

Dodatkowo uruchomione zostaną specjalne kanały Eurosport 3, Eurosport czterech i Eurosport 5, które pokazywać będą transmisje innych zawodów.

- Kanały Eurosport 3, 4 jak i również 5 to dodatkowy wyrób, który zaoferowaliśmy naszym partnerom. Są one osiągalne w ofercie kilku operatorów - to oni postanawiają o formie i sposobie udostępniania ich swoim abonentom - mówi Business Insider Polska Agnieszka Jurkiewicz wraz z Discovery. Nie ujawnia szczegółów handlowych umów z operatorami.

U większości ogromnych operatorów kanały będą osiągalne bez opłat. Oto szczegóły:

Cyfrowy Polsat

Największa platforma cyfrowa, czyli Cyfrowy Polsat, udostępni trzy dodatkowe kanały wszystkim swoim abonentom. Operator przygotowuje dla ich widzów polską oprawę komentatorską, realizowaną przez dziennikarzy i ekspertów Polsatu Sport. Dostęp do odwiedzenia olimpijskich kanałów Eurosportu uzyskają również wszyscy subskrybenci pakietu ipla sport w portalu ipla.

nc+

Na systemie nc+ dostęp do specjalnych kanałów będzie darmowy gwoli tych klientów, którzy proponują pakiety kanałów Canal+ a także klientów biznesowych posiadających pakiety Premium Sport Pro. Pozostali abonenci będą mogli kupić dostęp do nich w cenie 15 zł. Dodatkowe kanały trafią też do serwisu nc+ GO.

UPC Polska

Klienci największej przy naszym kraju sieci kablowej UPC Polska będą mogli dodatkowe kanały oglądać bez dodatkowych opłat. Pojawią się one tez w ofercie serwisu Horizon Go i Replay TV.

Vectra

Również w Vectrze wszyscy abonenci zyskają dostęp bezpłatny do specjalnych kanałów Eurosportu.

Dodatkowych stacji nie włączy natomiast inna z ogromnych sieci, czyli Multimedia Nasz kraj oraz działająca w Wielkopolsce Inea. Nie otrzymaliśmy wiadomości, czy pojawią się ów lampy w sieci Toya.

Igrzyska także w Eurosport Player

Wszystkie transmisje z igrzysk olimpijskich będą mogli obejrzeć też w internecie - w serwisie Eurosport Player. Miesięczny dostęp do niego kosztuje 15 zł. Cena za roczny dostęp wynosi 99 zł.Aktualności

gazprom rozbuduje Nord Stream 2  Surowce

Gazprom rozbuduje Nord Stream 2 Surowce

Podczas Wschodniego Forum Ekonomicznego we Władywostoku podpisano porozumienie w kwestii budowy gazociągu Nord Stream 2. Dokument podpisali pełnomocnicy Gazpromu i zachodnich przedsiębiorstw, m. in. Shella, OMV, E. ON. Wcześniej, jeszcze nieoficjalnie, o podpisaniu…...

fundusze inwestycyjne - obniżka strat za zarządzanie

Fundusze inwestycyjne - obniżka strat za zarządzanie

Polskie fundusze inwestycyjne są najdroższe w Europie. A to ogranicza ich zyskowność i sprawia, że popularność tychże produktów wśród krajowych udziałowców jest niewielka. Resort finansów wprowadza obniżki opłat. Ministerstwo Finansów ustaliło…...

frank szwajcarski najtańszy od czarnego czwartku

Frank szwajcarski najtańszy od czarnego czwartku

Mniej niż 3, 6 zł kosztował w poniedziałek (27 listopada) frank szwajcarski. To najmniej od stycznia 2015 roku, czyli tak zwanym. czarnego czwartku, kiedy bank centralny Szwajcarii przestał bronić swojej waluty…...

francja. Policja przełamała strajk przy rafinerii. Będą kolejne akcje  Ze świata

Francja. Policja przełamała strajk przy rafinerii. Będą kolejne akcje Ze świata

Posiadłość wraz z XIX wieku za 56 złotych. Para zdecydowała się na nietypową sprzedaż Niezwykła przemiana bloków z wielkiej płyty. Mieszkania jak luksusowe apartamenty Podjechali furgonetką i wyrwali drzwi. Wyjątkowa robota Banksy'ego…...

flakka - co to jest i jak działa nowy narkotyk

Flakka - co to jest i jak działa nowy narkotyk

W USA, Australii i prawdopodobnie na starym kontynencie pojawił się niedawno nowy narkotyk na temat nazwie flakka. Liczne doniesienia mówią, że rozprzestrzenia się m. in. na Florydzie, w Ohio i Teksasie.…...

firmy przygotowują się na przejęcie OFE. Tak uciekają poprzednio politykami PiS  Pieniądze

Firmy przygotowują się na przejęcie OFE. Tak uciekają poprzednio politykami PiS Pieniądze

Reforma emerytur w rządowej zamrażarce. "Decyzja nie zaakceptować została podjęta" Co w dalszym ciągu z reformą OFE? Emerytalna rewolucja przyspiesza. Rząd szykuje zmiany dla pracowników OFE znikną z sektorze.…...