Logo witryny MarketWatch Łącze przenoszące z powrotem do strony głównej.

Author:
17 lutego 2021
Category: Stóp Procentowych
 • Ustawienia konta
 • Zaloguj sieZapisz sięPotrzebuję wiedzieć

  Steve Goldstein

  Symbole, do których istnieją odniesieniaIzba Reprezentantów Nancy Pelosi (C) i Prezydent Donald Trump (R) rzadko spotykają się ze sobą.Prezydent Donald Trump i przewodnicząca Izby Reprezentantów Nancy Pelosi nie są najlepszymi przyjaciółmi. Ale dla strategów z francuskiego banku Société Générale to najlepsza kombinacja liderów, jeśli celem jest jak najwyższa giełda.

  SocGen, w szczegółowym raporcie obejmującym różne aktywa, przeanalizował pięć różnych wyników wyborów w USA i ich znaczenie dla rynków. Mówią, że najbardziej prawdopodobnym rezultatem jest czysta akcja Demokratów, której przypisują 32% szans; drugim najbardziej prawdopodobnym rezultatem jest prezydentura Joe Bidena z republikańskim senatem, któremu analitycy przypisują 30% szans. Dają 20% szansy na prezydenturę Trumpa z republikańskim senatem i demokratami kontrolującymi Izbę, 16% szans na zwycięstwo Trumpa z demokratyczną kontrolą nad Izbą Republikańską i Senatem oraz 2% szansą na czysty ruch republikański .

  Bank twierdzi, że przez najbliższe dwa lata polityka pieniężna pozostanie luźna bez względu na to, kto wygra, podobnie jak kontynuacja monetyzacji długu publicznego i napięcia w stosunkach amerykańsko-chińskich. Obie prezydencje skupią się na przywróceniu gospodarki na właściwe tory po COVID-19.

  Scenariusze SocGen dotyczące wyborów i akcji.Podatki byłyby wyraźnym obszarem zróżnicowania, przy czym Biden zobowiązał się do podniesienia podatków od przedsiębiorstw, a także rozważył podwyżkę podatków dochodowych dla osób zarabiających ponad 400 000 USD. Analitycy SocGen nie spodziewają się, że Biden zmieni taryfy Trumpa, ale jednocześnie oczekują, że powstrzyma się on od wprowadzania nowych opłat. Administracja Bidena dążyłaby do wzmocnienia Ustawy o ochronie pacjentów i przystępnej cenie (powszechnie znanej jako Obamacare), podczas gdy analitycy twierdzą, że Trump byłby prawdopodobnie nieustannie hamowany w swoich wysiłkach, aby ją zmienić.

  Prezydencja w Biden będzie bardziej koordynować działania z innymi krajami rozwiniętymi w celu „płynnego i szerokiego wdrożenia podatku cyfrowego, potencjalnie obciążającego globalny sektor technologiczny i hamującego akcje amerykańskie. Może to oznaczać dalszą dywersyfikację z DXY dolara amerykańskiego, + 0,37% i w kierunku zielonych inwestycji i europejskich akcji SXXP, + 0,55%. Dzięki czystemu przejęciu przez Demokratów „plan infrastrukturalny o wartości 1,3 biliona dolarów na szczeblu federalnym, od cegieł po chipy, stanowy interwencjonizm (wykupy, duże regulacje technologiczne) i propozycje dotyczące podatku od osób prawnych zostaną wdrożone szybciej.

  Prezydentura Trumpa doczekałaby się kontynuacji jego programu American First, choć bez pełnego ruchu trudno byłoby mu forsować dalsze obniżki podatków. Analitycy twierdzą, że napięcia między Stanami Zjednoczonymi a Chinami prawdopodobnie będą się utrzymywać, ale mniejszy będzie nacisk na cła, a większy nacisk na Hongkong, przepływy kapitału i technologię. Dom Demokratyczny pomógłby przeciwdziałać zaostrzającym się impulsom fiskalnym republikanów w Senacie. Za prezydentury Trumpa SocGen wolałby akcje wyceniane i spółki o średniej kapitalizacji z dobrymi bilansami, a także japońskie NIK -0,05% i faworyzowałby je w stosunku do spółek wzrostowych i chińskich SHCOMP, + 0,16%.

  Według szacunków SocGen do końca 2022 r. Indeks S&P 500 SPX -2,37% byłby o 14% wyższy pod rządami Trumpa z Izbą Demokratyczną niż pod rządami Bidena z Demokratami kontrolującymi Izbę i Senat.

  Jak rynki zareagowały na poprzednie zakwestionowane wybory. Imputuje się dane S&P 500 z 1877 roku.Zakwestionowane wybory mogą doprowadzić do korekty na giełdzie rzędu 10% do 15%, a posiadanie papierów wartościowych, złota i zmienności stóp procentowych zabezpieczonych przed inflacją amerykańskiego Departamentu Skarbu mogłoby zapewnić skuteczną ochronę portfela. Ale potem pojawiłaby się okazja do kupna akcji, ponieważ inwestorzy zaczną wyceniać na wczesnym etapie następnego cyklu gospodarczego i ze względu na handel „nie ma alternatywy.

  Brzęczenie

  Tesla TSLA spadł o -10,34% w handlu przed wprowadzeniem na rynek po tym, jak ujawnił innowacje w zakresie akumulatorów i zwiększoną wydajność, ale nie wpłynęłoby to natychmiast na ich działalność. Według Gene Munster z Loup Ventures, „prawdziwym wnioskiem dnia było to, że Tesla dąży do pełnej integracji pionowej.

  „Biorąc pod uwagę Dzień Akumulatora z tyłu, uważamy, że w przyszłości brakuje katalizatorów i jesteśmy ostrożni w kwestii popytu, biorąc pod uwagę recesję – dodał Ben Kallo, analityk z firmy Baird, który postawił producenta pojazdów elektrycznych na „nowym wyborze Listę dla krótkoterminowego spadku ceny.

  Nike NKE, + 8,76%, składnik indeksu Dow Jones Industrial Average, podskoczył o 12% w handlu przed wprowadzeniem na rynek po tym, jak odnotował wyższe zyski i przychody niż przewidywano, dzięki popytowi na obuwie. Rywalizujący producenci odzieży sportowej Adidas ADS, + 4,41% i Puma PUM, wzrósł o + 4,08% we Frankfurcie, podobnie jak Under Armour UAA, + 4,67% i sprzedawca sneakersów Foot Locker FL, -4,25% w handlu przedrynkowym.

  Shopify SHOP, -3,71%, firma zajmująca się oprogramowaniem dla handlu detalicznego, twierdzi, że dwóch pracowników ukradło dane klientów i zgłosiło incydent do Federalnego Biura Śledczego.

  Johnson & Johnson JNJ, + 0,15% stwierdziło, że rozpoczęły się późne próby jego pojedynczej dawki szczepionki przeciwko koronawirusowi.

  Przewodniczący Rezerwy Federalnej Jerome Powell wystąpi przed podkomisją Izby Reprezentantów ds. Kryzysu związanego z koronawirusem, drugim z trzech występów na Kapitolu w tym tygodniu. Wiceprzewodniczący ds. Nadzoru Randal Quarles omówi perspektywy gospodarcze, a przemówi również lista prezesów regionalnych Fed. Nawet gdy inflacja osiągnie cel 2%, bank centralny nie podniesie automatycznie stóp procentowych, ale oceni, czy konieczne jest zaostrzenie, powiedział wiceprzewodniczący Fed Richard Clarida w wywiadzie dla telewizji Bloomberg.

  Po nieudanych szacunkach danych ze strefy euro spodziewane są szybkie indeksy menedżerów ds. Zakupów z USA.

  Rynki

  Po solidnym 140-punktowym wzroście dla Dow industrials DJIA, -1,92% we wtorek, amerykańskie kontrakty terminowe ES00, -0,50% NQ00, -0,79% zostały pomieszane, a kontrakt Nasdaq 100 wycofał się po wczesnych wzrostach.

  Kontrakty terminowe na złoto GCZ20, -0,57% spadły, podczas gdy dolar był stabilny.

  Losowe odczyty

  Dyrektor naczelny Wells Fargo WFC, -3,46%, spotyka się z krytyką za stwierdzenie, zarówno w notatce, jak i na spotkaniu, że istnieje ograniczona pula czarnych talentów, z których można rekrutować.

  Funkcja Need to Know zaczyna się wcześnie i jest aktualizowana aż do dzwonka otwarcia, ale zarejestruj się tutaj, aby otrzymać ją raz na swoją skrzynkę e-mail. Wersja przesłana e-mailem zostanie wysłana około godziny 7:30 czasu wschodniego.

  Czytaj dalejCzytaj dalejJak daleko muszą spaść zapasy, aby Waszyngton mógł podjąć działania? Możesz nie lubić odpowiedziS&P 500 spadł o ponad 8% w stosunku do ostatniego maksimum, ale to trwało kilka tygodni. Jeden z analityków uważa, że ​​codzienny spadek może być znacznie gwałtowniejszy, niż widzieliśmy od jakiegoś czasu, aby zwrócić uwagę Waszyngtonu.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy