Kupno a leasing samochodu: Która oferta jest dla Ciebie lepsza?

Author:
17 lutego 2021

Poznaj różnicę przed udaniem się do salonu.

Kup lub leasing? Dowiedz się więcej, zanim zdecydujesz.

Jeśli szukasz nowego lub używanego samochodu, jednym z najważniejszych wyborów, jakich dokonasz, jest sposób za niego zapłacenia. Jasne, gotówka byłaby idealna – ale bardzo niewiele osób jest w stanie przynieść do salonu walizkę wypchaną dolarami. Dla wielu z nas sprowadza się to do wyboru między kupnem a leasingiem samochodu.

Więcej takichW większości przypadków leasing ma największy sens dla osób, które chcą, aby ich miesięczne raty były jak najniższe – podczas jazdy nowszym samochodem wyposażonym w najnowszą technologię motoryzacyjną. Ale jest kilka poważnych zastrzeżeń. Po pierwsze, prawdopodobnie będziesz musiał odłożyć trochę pieniędzy – od kilkuset dolarów do wielu tysięcy, w zależności od samochodu. Ponadto większość umów najmu ogranicza Cię do przejechania maksymalnie 15 000 mil rocznie – a przekroczenie tego limitu wiąże się z wysokimi karami. I wreszcie, po wygaśnięciu umowy leasingu nic nie masz – co oznacza, że ​​będziesz potrzebować kolejnej umowy leasingu, która wpędzi Cię w cykl niekończących się płatności za samochód.

„Jeśli myślisz, że za kilka lat będziesz chciał zmienić samochód, powiedzmy za dwa do trzech, leasing jest dobrym rozwiązaniem – powiedział główny ekonomista LendingTree Tendayi Kapfidze. „Jeśli jesteś jednym z tych, którzy prowadzą samochód, dopóki nie zdążą, to lepiej kupić. Leasing może spowodować, że znajdziesz się w droższym samochodzie za niższą opłatą, ale uważaj, aby nie nadużywać swoich finansów. .

Finansowanie samochodu: gotówka a karta kredytowa a pożyczka

Jeśli możesz sobie na to pozwolić, płacenie gotówką jest zawsze najlepszą opcją. Niektórzy dealerzy mogą pozwolić ci płacić kartą kredytową – ale będą na haku za przetwarzanie, a ty będziesz podlegać niebotycznym stopom procentowym (które wynosi około 19% dla przeciętnej karty kredytowej). Krótko mówiąc, ostatecznie zapłacisz przez nos.

Z kolei średnie oprocentowanie kredytu samochodowego wynosi nieco ponad 5%. Jednak wielu dealerów prowadzi promocje z jeszcze niższymi stopami procentowymi – czasami nawet 0% – chociaż mogą one być dostępne tylko dla kupujących z doskonałymi wynikami kredytowymi. Twój bank może nie być tak rygorystyczny, jeśli chodzi o wymagania kwalifikacyjne, ale może też nie być w stanie zaoferować tak niskiego oprocentowania. Warto zauważyć, że dla przeciętnego konsumenta różnica między płaceniem kartą kredytową a pożyczką może przełożyć się na różnicę w wysokości ponad 10 000 USD w samych tylko spłatach odsetek od 5-letniej pożyczki w wysokości 25 000 USD.

Podsumowanie: Rozejrzyj się. Najpierw porozmawiaj ze swoim bankiem, a następnie sprawdź, czy diler może pokonać jego ofertę.

Leasing samochodu: jak to działa?

Najem jest jak wynajem długoterminowy. Oficjalnie nie jesteś właścicielem swojego samochodu – i musisz go oddać pod koniec okresu leasingu. A więc: brak własności, ale też mniej obowiązków.

„Zaletą leasingu jest zawsze prowadzenie stosunkowo nowego samochodu; typowy leasing kończy się po trzech latach, w którym to momencie większość umów zostaje przedłużona na nowszy model – powiedział Brian Martucci, redaktor finansowy Money Crashers. „(Prawdopodobnie niższa płatność sprawia, że ​​posiadanie luksusowego samochodu jest w zasięgu ręki także tych, którzy nie mają pieniędzy.

W przypadku większości umów najmu zgadzasz się na comiesięczną płatność i odkładasz określoną kwotę na początku, chociaż niektórzy dealerzy prowadzą promocje, które nie wymagają obniżenia pieniędzy. W okresie leasingu, zwykle 36 miesięcy, musisz dbać o samochód, dotrzymywać zaplanowanych przeglądów i nie przekraczać rocznego limitu przebiegu, który zwykle wynosi od 12 000 do 15 000 mil. (Przekroczenie dozwolonego przebiegu może skutkować surowymi karami, od 10 centów do 30 centów za milę, w zależności od umowy).

Pod koniec okresu najmu masz trzy opcje. Możesz zapłacić dealerowi za zatrzymanie samochodu. Możesz go oddać i rozpocząć nowy leasing na inny samochód; niektórzy dealerzy oferują lepsze warunki, gdy zostaniesz stałym klientem. Możesz też zakończyć dzierżawę, uiścić wszelkie poniesione opłaty – za dodatkowy przebieg i nadmierne zużycie – i odejść.

Podsumowanie matematyki: leasing a kupowanie

Toyota Highlander 2020 zaczyna się od około 34.600 dolarów. Jeśli masz dobry kredyt, powinieneś być uprawniony do wydzierżawienia go za około 329 USD miesięcznie na 36 miesięcy – z 2999 USD wymaganym przy podpisaniu. Pod koniec 36 miesięcy będziesz mieć możliwość rozpoczęcia nowego leasingu lub bezpośredniego zakupu samochodu za wartość, którą dealer uważa za wartość pojazdu. Przeniesienie umowy dzierżawy oferuje jedną znaczącą korzyść: niektóre opłaty, które jesteś winien po zakończeniu jednej dzierżawy, mogą zostać odliczone od ceny następnej dzierżawy.

Przegląd CNETToyota Highlander 2020Finansowanie tego samego Highlandera za pomocą standardowej pożyczki od Capital One – z promocyjną RRSO w wysokości 3,59% – daje miesięczną spłatę 630 $ przez 60 miesięcy i nie wymagałoby zaliczki.

W sumie zapłaciłbyś około 15 636 USD za trzyletnią dzierżawę lub nieco ponad 5000 USD rocznie. Z drugiej strony, kupując Highlandera za pożyczkę Capital One, zapłaciłbyś 37.850 dolarów w ciągu pięciu lat.

Porównanie leasingu i zakupu Highlandera 2020

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy