Który raport kredytowy pobiera kapitał?

Author:
17 lutego 2021
Category: Wynik Kredytowy

Capital One różni się od innych banków tym, że nie ma jednego biura kredytowego, z którego najprawdopodobniej skorzysta przy rozpatrywaniu wniosku o kartę kredytową. Używa w przybliżeniu jednakowo Experian (36%), Equifax (32%) i TransUnion (32%). W niektórych przypadkach, podejmując decyzję kredytową, sprawdzi dwa lub trzy biura kredytowe. Pamiętaj, że wszystkie trzy biura informacji kredytowej uzyskują dane z tego samego miejsca: Twojej działalności finansowej. Oznacza to, że nie ma między nimi wielkiej różnicy, więc to, co zostanie pociągnięte, często nie ma znaczenia. Istnieją jednak przypadki, w których może to być ważne, na przykład gdy jeden ma błąd, którego inni nie mają.

Dowiedzieliśmy się, że przeanalizowaliśmy 145 zgłoszonych przez konsumentów zapytań kredytowych od stycznia 2016 r. Do grudnia 2017 r. Informacje te pokazały, że Capital One nie ma realnych preferencji, jeśli chodzi o sprawdzanie kredytów konsumenckich. Stan, w którym się znajdujesz, może wpływać na to, który Capital One używa najczęściej, ale nadal sprawdza wszystkie trzy, bez względu na to, gdzie mieszkasz.

Poniżej znajduje się lista biur informacji kredytowej, z której najprawdopodobniej korzysta Capital One, w zależności od stanu, z którego składasz wniosek.

Dane raportów kredytowych Capital One Stan Wykorzystano biura kredytowe Alabama Equifax Arizona Equifax, Experian i TransUnion * Kalifornia Equifax *, Experian i TransUnion Kolorado TransUnion Floryda Equifax *, Experian i TransUnion Gruzja Experian Hawaje Experian Illinois Equifax * i Experian Indiana TransUnion Kansas Experian Kentucky Equifax i TransUnion * Luizjana Equifax, Experian * i TransUnion Maine TransUnion Maryland Equifax, Experian i TransUnion * Massachusetts Experian Michigan Equifax, Experian * i TransUnion Minnesota Equifax Mississippi TransUnion Nevada Equifax, Experian i TransUnion New Hampshire TransUnion New Jersey Equifax, Experian * i TransUnion Nowy Jork Experian Karolina Północna Equifax, Experian i TransUnion * Ohio Equifax i TransUnion Oklahoma Experian Oregon Experian Pensylwania Equifax, Experian * i TransUnion Karolina Południowa Equifax i TransUnion Tennessee Equifax Teksas Equifax, Experian i TransUnion * Virginia Equifax, Experian i TransUnion * Waszyngton Equifax, Experian * i TransUnion

* Oznacza najpopularniejsze biura informacji kredytowej używane w danym stanie.

Skąd mamy dane

Złóż wniosek o kartę kredytową nie jest najbardziej przejrzystym procesem. Zwykle wystarczy wypełnić formularz i pojawia się decyzja. Więc prawdopodobnie nie jesteś zaskoczony, słysząc, że banki nie mówią nam, z których biur kredytowych korzystają. Oznacza to, że musieliśmy zebrać te informacje od osób, które faktycznie ubiegały się o karty kredytowe Capital One.

Za każdym razem, gdy ubiegasz się o jakąkolwiek pożyczkę, pożyczkodawca pobiera kopię raportu kredytowego z biura informacji kredytowej. Ponieważ ubieganie się o wiele pożyczek w krótkim czasie jest oznaką, że możesz mieć kłopoty finansowe, biura kredytowe śledzą, ile „zaciągnięć jest dokonywanych w Twoim raporcie. Jeśli spojrzysz na swój raport, możesz zobaczyć, kto i kiedy mocno pociągnął, dzięki czemu możesz zobaczyć, z jakiego biura kredytowego korzystał pożyczkodawca.

Do zebrania większości tych danych wykorzystaliśmy bazę danych CreditBoards.com. Ludzie korzystają z tej witryny, aby sprawdzić, jakie jest prawdopodobieństwo, że kwalifikują się do otrzymania określonej karty. Po złożeniu wniosku o kartę mogą podać informacje, takie jak dochód, ocena kredytowa i biuro, z którego korzystano, aby przyszli użytkownicy mogli lepiej ocenić swoje szanse.

Skorzystaliśmy tylko z wyników z ostatnich dwóch lat, abyśmy mogli podać najbardziej aktualne informacje.

Co oznaczają dla Ciebie nasze badania

Ten artykuł ma na celu pomóc Ci określić, który raport kredytowy wpłynie na Twoje szanse na zatwierdzenie karty Capital One. Skorzystaj z powyższej tabeli, aby dowiedzieć się, które biuro jest najczęściej używane w Twoim stanie. Następnie możesz wykorzystać te informacje do pracy nad poprawą swojej zdolności kredytowej w tym biurze.

Idealnie byłoby, gdyby wszystko, co zrobisz, aby poprawić swój wynik z jednym biurem, poprawi go we wszystkich trzech. Jednak skupienie się na jednym, zwłaszcza w przypadku błędów, może ułatwić sprawę. Pamiętaj tylko, że Capital One może sprawdzić więcej niż jedno biuro kredytowe.

Jak sprawdzić własne raporty kredytowe

Istnieje wiele sposobów bezpłatnego sprawdzenia własnego raportu kredytowego.

Zalecamy korzystanie z AnnualCreditReport.com. Ta strona internetowa jest objęta sankcjami rządu USA i nie zmusza Cię do zapisywania się do jakichkolwiek subskrypcji. Raz w roku kalendarzowym możesz bezpłatnie otrzymać raport kredytowy z każdego biura informacji kredytowej.

Jeśli chcesz częściej przeglądać swój raport kredytowy, zalecamy, abyś sporządzał jeden raport co cztery miesiące. To pozwala na rotację między biurami kredytowymi, otrzymywanie bezpłatnych raportów i otrzymywanie aktualizacji co cztery miesiące.

Wielu wydawców kart, w tym Capital One i Discover, pozwala spojrzeć na raport kredytowy jako korzyść z posiadania karty.

Chociaż raporty z tych innych bezpłatnych usług nie pochodzą bezpośrednio z biura informacji kredytowej, są wystarczająco dobre, abyś mógł śledzić sytuację i zauważać duże zmiany. Korzystam ze wszystkich trzech wymienionych opcji i pomogło mi to poprawić mój wynik kredytowy do nieco poniżej 800 w ciągu około 7 lat.

Jeśli chcesz pobrać kopię swojego raportu z AnnualCreditReport.com, skorzystaj z tych wskazówek.

 • Podaj dokładne informacje i sprawdź je dwukrotnie. Błędy mogą Cię tymczasowo zablokować.
 • Zostaną zadane pytania weryfikacyjne. Niektóre z nich to podchwytliwe pytania, więc nie bój się odpowiadać „żadne z powyższych.Zapisz lub wydrukuj kopię swojego raportu, gdy tylko go otrzymasz, w przeciwnym razie stracisz go, jeśli zamkniesz okno przeglądarki.Rozważ pobieranie raportu z innego biura co cztery miesiące. Dzięki temu możesz bezpłatnie otrzymywać spójne aktualizacje.Możesz również poprosić o raport telefonicznie, dzwoniąc pod numer 1-877-322-8228 lub pocztą, wysyłając formularz na adres:

  • Usługa żądania rocznego raportu kredytowego PO Box 105281 Atlanta, GA 30348-5281Żądania zgłoszone telefonicznie i pocztą zostaną wysłane pocztą w ciągu 15 dni.

   Innym sposobem uzyskania raportu kredytowego jest poproszenie banku o kopię po odmowie wydania karty kredytowej. Prześlą Ci kopię raportu, który wyciągnęli, aby odrzucić Twoją aplikację.

   Jak ulepszyć swój raport kredytowy

   Gdy już miałeś okazję spojrzeć na swój raport kredytowy, możesz podjąć kroki, aby zapewnić Ci szansę na zatwierdzenie – i poprawić swoją zdolność kredytową.

   Można to zrobić na kilka sposobów. Oto najlepsze sposoby na zwiększenie szans na otrzymanie karty od Capital One.

   Kwestionuj lub usuń wszelkie błędyBłędy w raporcie kredytowym są częstsze niż myślisz. Usunięcie ich jest jednym z najlepszych sposobów na poprawę zdolności kredytowej. Poszukaj nieodebranych płatności, których nie przegapiłeś, kont, których nie otworzyłeś i tym podobnych rzeczy.

   Każde biuro ma inne instrukcje dotyczące kwestionowania błędów i z pewnością powinieneś poświęcić na to trochę czasu.

   Usuń zaległe kontaJeśli masz zaległe lub niespłacone długi w swoim raporcie, usuń je z raportu. Negocjuj z tymi wierzycielami, aby uzyskać plan płatności i usunąć oznaczenie z pliku.

   Spłać długKredytodawcom zależy głównie na odzyskaniu swoich pieniędzy. Jeśli masz już duże zadłużenie, pożyczkodawcy mogą martwić się o Twoją zdolność do dokonywania płatności nową kartą kredytową. Zmniejsz całkowity dług, aby poprawić swój wynik.

   Zwiększ limity kredytowePodobnie, podniesienie limitów kredytowych na innych kartach poprawi Twój wynik. Dzieje się tak, ponieważ jeśli twoje limity są wyższe, twoje istniejące długi stanowią mniejszy procent twojego całkowitego limitu, dzięki czemu wyglądają lepiej w raporcie kredytowym.

   Większość firm obsługujących karty kredytowe umożliwia zażądanie podwyższenia limitu online, chociaż niektóre z nich mogą utrudnić kredyt, obniżając wynik o kilka punktów.

   Kiedy Twój raport kredytowy zostanie zaktualizowany

   Pożyczkodawcy nie wysyłają codziennie aktualnych informacji o Twoich pożyczkach do biur kredytowych. Zazwyczaj czekają do końca każdego cyklu wyciągów, aby przesłać aktualizacje. Oznacza to, że zmiany, takie jak obniżone saldo lub zwiększone limity, mogą pojawić się na Twoim wyniku po miesiącu lub dwóch. Oznacza to, że pracując nad poprawą wyniku w ten sposób, musisz planować z wyprzedzeniem.

   Twoje dochody i wydatki również mają znaczenie

   Twoja ocena kredytowa nie jest jedyną ważną rzeczą, jeśli chodzi o zatwierdzenie karty. Twoje dochody i wydatki również będą odgrywać rolę.

   Kiedy ubiegasz się o kartę, Capital One zapyta Cię o Twój roczny dochód i miesięczne płatności za mieszkanie.

   Dzieje się tak, ponieważ pożyczkodawcom zależy tylko na tym, aby spłacić pożyczki, które uczynili.

   Jeśli zarabiasz 1000 USD miesięcznie i wydajesz 750 USD na mieszkanie, jest mało prawdopodobne, że będziesz w stanie zapłacić rachunki nową kartą kredytową. Jeśli zarabiasz 10 000 $ miesięcznie i wydajesz 4 000 $ na mieszkanie, istnieje znacznie większa szansa na dokonanie płatności.

   Miałem szczęście ze zwiększonymi dochodami, co zwiększyło moje szczęście z firmami obsługującymi karty. Mam kartę Capital One Quicksilver, której używam, ponieważ nie pobiera opłaty za transakcje zagraniczne. Pewnego dnia, kiedy zalogowałem się na swoje konto, poprosił mnie o zaktualizowanie rocznego dochodu, który figuruję w rejestrach firmy.

   Kiedyś dostarczyłem zaktualizowany dochód po otrzymaniu podwyżki, a kilka tygodni później Capital One zaproponował zwiększenie mojego limitu kredytowego z powodu moich wyższych dochodów. Spowodowało to niewielki skok w mojej zdolności kredytowej.

   Oczywiste jest, że zarabianie więcej pieniędzy i mniejsze wydawanie oznacza, że ​​łatwiej jest spłacić długi. Właśnie to chce zobaczyć Capital One. Tylko pamiętaj, aby powiedzieć prawdę o swoim wniosku, ponieważ Capital One od czasu do czasu zażąda dowodu dochodów lub wydatków mieszkaniowych.

   Wniosek

   Wystąpienie o kartę kredytową jest trudne. Postępowanie zgodnie z tymi wskazówkami zapewni Ci większą szansę na uzyskanie zgody na nową kartę od Capital One.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy