Kto jest właścicielem większości bitcoinów?

Author:
17 lutego 2021
Category: Całym Świecie

Kryptowaluta cieszy się dziś większym zainteresowaniem niż wtedy, gdy została po raz pierwszy zaprezentowana, a ponieważ jej sukces nadal rośnie, pojawiają się też pytania o jej wzrost. Ponieważ Bitcoin (BTC) jest często uważany za króla kryptowalut, jedno pytanie, które przychodzi na myśl, brzmi: „kto posiada najwięcej bitcoinów?

Znalezienie odpowiedniej odpowiedzi na to pytanie może być trudne, ponieważ własność Bitcoin nie należy do scentralizowanego organu lub organizacji. Nie ma powiązań z żadnym rządem ani osobą. Bitcoin został powołany do życia przez Satoshi Nakamoto, który może być nawet grupą ludzi, a nie jednostką.

Bitcoin działa w technologii blockchain, co sprawia, że ​​jest niemożliwy do wykrycia, co oznacza, że ​​każdy bitcoin jest indywidualnie zaprojektowany dla każdego właściciela. Bitcoin jest anonimowy i nie pozostawia śladu na papierze w żadnej transakcji.

Wielcy gracze BitcoinaBitcoin ma pewną liczbę osób, które posiadają duże udziały w cyfrowej walucie, a oto niektóre z nich:

ZałożycielOsoba lub grupa, która założyła Bitcoin, znana jest jako Satoshi Nakamoto i podobno posiada około 4,7 miliarda dolarów wartości Bitcoin. To tylko szacunki, ponieważ rzeczywista wartość Satoshi Nakamoto może być niższa lub wyższa.

Farmy górnicze w ChinachW Chinach jest znaczna liczba górników, a dzięki ich puli wydobywczej Bitcoin może być wydobywany i rozprowadzany. Szacuje się, że te farmy wydobywające bitcoiny kontrolują około 81 procent wszystkich bitcoinów w obiegu. Sam Antpool, czołowa farma wydobywcza w Chinach, dostarczył około 20% wszystkich wydobytych bitcoinów w latach 2016-2017.

Federalne Biuro Śledcze (FBI)Innym kluczowym właścicielem Bitcoina jest FBI. Według spekulacji, około 1,5 procent wszystkich istniejących obecnie Bitcoinów należy do agencji federalnej. Podobnie jak baseny wydobywcze zlokalizowane w Chinach, FBI prowadzi podobną operację, choć nie tak masową, jak w Chinach.

Kości SatoshiTo przeszło do historii jako pierwsze przejęcie Bitcoina na dużą skalę, a zakup wyniósł 126 315 bitcoinów w 2013 r. Przy dzisiejszej wartości rynkowej to przejęcie jest warte ponad 277 milionów dolarów.

Inwestorzy BitcoinBitcoin ma ogromną liczbę zwolenników na całym świecie, a niektóre osoby stały się dzięki temu bogate. Niektóre z tych osób odniosły tak duży sukces, że ich połączone portfele Bitcoin stanowią znaczny procent zbiorczego Bitcoina w obiegu. Niektóre osoby to Roger Ver; który posiada bitcoiny o wartości około 52 milionów dolarów, Dave Carlson; z wartością około 35 milionów dolarów w bitcoinach i Charlie Shrem; posiadanie aktywów Bitcoin o wartości 45 milionów dolarów. Chociaż są to niektórzy z nagłośnionych inwestorów Bitcoin, możliwe jest, że istnieją nieznane osoby, które posiadają więcej Bitcoinów niż oni.

Wniosek

Bitcoin stworzył listę milionerów od samego początku do teraz. Oczekuje się, że po drodze pojawi się o wiele więcej, dlatego nigdy nie jest za późno, aby rozpocząć swoją podróż do świata kryptowalut. Bitcoin jest anonimową platformą, co utrudnia znalezienie prawdziwych osób poruszających się i poruszających walutę, ale być może kiedyś w przyszłości taka wiedza będzie dostępna dla każdego.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy