Komisja ds. polityki narkotykowej o Naszym kraju i rejonie

27 lipca, 2020
Category: odmienne

Perspektywy zmiany strategii narkotykowej sposród represyjnej na prewencyjną w Polsce i rejonie są tematyka rozpoczętych w środę na warszawskim rynku obrad Światowej Komisji ds. Polityki Narkotykowej. Punktem wyjścia jest meldunek Komisji o negatywnych skutkach wojny wraz z narkotykami.

„Polski uklad prawny wydaje sie byc restrykcyjny, nawet podpisana za posrednictwem prezydenta Bronisława Komorowskiego zlagodzenie prawa po praktyce nie wydaje sie byc wykorzystywana” – powiedział były prezydent Aleksander Kwaśniewski. Zbytnio pożądane uznał, by prokuratorzy częściej korzystali z możliwości odstąpienia od czasu ścigania zbyt posiadanie niewielkich ilości narkotyków.

Podkreślił, że w Polsce jest 400 tys. osób, często młodych skazanych za swoje – często znikomych ilości – narkotyków, co zawadza im poczatek zawodowy po i tak już trudnej sytuacji. Dodał, że bezrobocie też sprzyja uzależnieniom.

Kwaśniewski zwrócił uwagę dzieki kulturowe uwarunkowania w Polsce i w regionie, gdzie trunek i tytoń są akceptowane, podczas gdy odmienne substancje psychoaktywne, np. marihuana, są rozpatrywane podejrzliwie. Przyznał, że nie zaakceptowac oczekuje blyskawicznych kolejnych zmian legislacyjnych, wzgledem silnego skrzydła konserwatywnego po partii rządzącej.

Pytany o perspektywy przemian w obszarze Kwaśniewski powiedział, że Rosja, gdzie narkotyki są bardzo poważnym klopotem, prowadzi bardzo surową politykę i nie zaakceptowac chce słuchać rad jak i równiez sugestii z poza polski, odwrotnie niż Ukraina, otwarta na takie wpływy.

Była prezydent Szwajcarii Ruth Dreifuss wezwała do uzyskania równowagi między represjami natomiast podejściem akcentującym zdrowotny wzglad używania narkotyków.

W przerwie obrad Kwaśniewskiego i byłych prezydentów odmiennych państw uczestniczących w konferencji przyjął prezydent Bronisław Komorowski.

Światowa Komisja ds. Strategii Narkotykowej powstała w 2010 r. jak i równiez pracuje morzem propozycjami dotyczącymi zmian uprawnienia i polityki narkotykowej dzieki świecie. Opublikowany w lipcu br. raport Komisji opisuje, jak bitwa z narkotykami wiąże się z pandemią HIV wśród uzależnionych. Według przytoczonych szacunków co setny mieszkaniec Rosji żyje sposród tym wirusem, a większość zakażeń wiąże się z dożylnym zastosowaniem narkotyków. Dzieki świecie, z wyjątkiem Afryki Subsaharyjskiej, blisko jedna 3 nowych zakażeń jest związana z używaniem narkotyków. (PAP)

(planujemy kontynuację tematu)

brw/ mzk/ malk/ jbr/

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy