Kim jest broker finansowy?

Author:
17 lutego 2021
Category: Kredyt Hipoteczny

Przy tak wielu różnych bankach, spółdzielczych kasach pożyczkowych i instytucjach finansowych na rynku czasami trudno jest dowiedzieć się, kto zaoferuje najlepszą ofertę dla Twoich potrzeb finansowych bez pośrednika finansowego, który Cię poprowadzi.

Nawet jeśli znajdziesz pożyczkodawcę oferującego konkurencyjne oprocentowanie, nadal możesz mieć wrażenie, że musisz przeskoczyć przez przeszkody, aby zatwierdzić wniosek.

Na szczęście pośrednik finansowy jest w stanie pomóc Ci przejść przez wszystko, czego potrzebujesz, aby znaleźć odpowiedni rodzaj pożyczki i konkurencyjną stawkę, dopasowaną do Twoich potrzeb finansowych.

Co robi broker finansowy?

Pośrednik hipoteczny specjalizuje się w kredytach mieszkaniowych. Dla porównania, broker finansowy jest dobrze zorientowany w szeregu różnych opcji finansowania, które mogą obejmować pożyczki mieszkaniowe, pożyczki inwestycyjne, pożyczki konsolidacyjne, pożyczki samochodowe, pożyczki komercyjne lub biznesowe lub inne rodzaje specjalistycznego finansowania.

Zadaniem brokera finansowego jest negocjowanie z bankami, spółdzielniami pożyczkowymi, spółdzielniami mieszkaniowymi i innymi instytucjami finansowymi w celu znalezienia odpowiedniego produktu pożyczkowego dostosowanego do indywidualnych potrzeb każdego klienta. Ponieważ broker finansowy ma dostęp do wielu różnych pożyczkodawców, jest w stanie porównać szeroką gamę dostępnych opcji, aby znaleźć odpowiednie produkty finansowe dla wymagań każdego klienta.

Dobry broker powinien również poświęcić trochę czasu na jasne wyjaśnienie różnych produktów pożyczkowych, aby upewnić się, że rozumiesz swoje opcje i ich wpływ na ogólne cele finansowe.

W jaki sposób pośrednik finansowy może Ci pomóc?

Wiele osób zakłada, że ​​porównywanie stóp procentowych i produktów pożyczkowych w celu znalezienia najlepszej dostępnej opcji to koniec pracy brokera finansowego. Jednak praca dobrego brokera finansowego trwa długo po początkowej fazie zakupów.

Po zlokalizowaniu właściwego produktu kredytowego pośrednik finansowy pomoże Ci wypełnić i przedłożyć całą stosowną dokumentację związaną z wnioskiem. Twój broker będzie wiedział, jaką dokumentację uzupełniającą musisz dołączyć do wniosku, taką jak dowód Twoich dochodów i historii zatrudnienia, wyciągi bankowe potwierdzające, że nadążałeś za spłatami pożyczek w przeszłości oraz wszelkie inne informacje, które mogą pomóc w utrzymaniu podanie.

Stamtąd Twój pośrednik finansowy również złoży wniosek i będzie postępował zgodnie z nim, aż otrzymasz zgodę. Pożyczkodawca wystawi dokumentację pożyczki, a pośrednik przeprowadzi Cię przez drobny druk w umowach, aby upewnić się, że rozumiesz swoje zobowiązania.

W jaki sposób pośrednik finansowy otrzymuje wynagrodzenie?

W zdecydowanej większości przypadków pośrednik finansowy otrzymuje prowizję od pożyczkodawcy, którego produkty zostały użyte do sfinalizowania transakcji, więc nie powinieneś wypłacać z własnej kieszeni pieniędzy za pomoc brokera.

Różni kredytodawcy płacą różne poziomy i rodzaje prowizji. Jednak renomowany pośrednik finansowy z przyjemnością ujawni szczegóły wszelkich prowizji, które prawdopodobnie otrzymają za pomoc w zorganizowaniu pożyczki. Poza tym pełna kwota prowizji wypłaconej firmie maklerskiej jest ujawniana w Twojej dokumentacji finansowej, więc pośrednik, który Ci pomaga, otrzymuje część tej kwoty.

Wybór dobrego brokera finansowego

W okolicy jest wielu pośredników finansowych, którzy chętnie pomogą Ci uzyskać pożyczkę, na którą chcesz. Jak więc znaleźć odpowiedni dla swoich potrzeb?

  • Sprawdź kwalifikacje: Brokerzy finansowi w Australii muszą działać na podstawie licencji. Sprawdź, czy masz do czynienia z firmą licencjonowaną i czy Twój broker jest akredytowany zgodnie z krajową ustawą o ochronie kredytów konsumenckich. Idealnie byłoby, gdyby twój broker miał co najmniej Certyfikat IV, a najlepiej Dyplom z Usług Finansowych.
  • Członkostwo w branży: dobry broker powinien być członkiem branżowej organizacji akredytującej, takiej jak Towarzystwo Kredytów i Finansów Australii i / lub Australijskie Stowarzyszenie Brokerów Finansowych (FBAA), a także posiadać członkostwo w Credit Ombudsman Service Ltd ( COSL).
  • Panel pożyczkodawców: Brokerzy finansowi mają dostęp do panelu różnych pożyczkodawców. Ponieważ jednak w Australii jest tak wiele różnych instytucji finansowych, nie wszyscy brokerzy będą mieli dostęp do każdej z nich. Zapytaj swojego brokera, którzy pożyczkodawcy są w ich panelu.
  • Chęć udzielenia odpowiedzi na pytania: Dobry pośrednik finansowy poświęci czas na udzielenie odpowiedzi na wszelkie pytania dotyczące jego usług i opcji kredytowych, dlatego przygotuj listę pytań z wyprzedzeniem.
  • Zapytaj dookoła: Jeśli nie jesteś pewien, którego brokera użyć do Twoich potrzeb finansowych, zapytaj znajomych i rodzinę, czy mogą polecić kogoś, z kim korzystali w przeszłości, że czuli, że zapewnia dobrą obsługę.

Dobry pośrednik finansowy może zaoszczędzić czas i pieniądze. Bez względu na to, czy kupujesz swój pierwszy dom, refinansujesz istniejący kredyt hipoteczny, czy rozważasz zakup nieruchomości inwestycyjnej, poświęć czas na omówienie swoich finansów z brokerem.

Ten artykuł zawiera ogólne informacje aktualne w momencie produkcji. Informacje zawarte w tym komunikacie nie stanowią porady i nie należy na nich polegać, ponieważ nie uwzględniają one osobistych okoliczności lub potrzeb. Przed podjęciem jakichkolwiek działań w oparciu o którekolwiek z informacji należy zasięgnąć profesjonalnej porady.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy