Jakiej zdolności kredytowej potrzebuję do kredytu samochodowego

Jakiej zdolności kredytowej potrzebuję do kredytu samochodowego
Author:
16 października 2020
Category: Nasz Zespół

W tym artykule:

 • Jaka ocena kredytowa jest wymagana w przypadku pożyczki samochodowej?
 • Jak Twoja ocena kredytowa wpływa na Twój kredyt samochodowy
 • Co należy wziąć pod uwagę przed złożeniem wniosku o pożyczkę samochodową
 • Praktykuj dobre zachowanie kredytowe, aby uzyskać najlepsze wyniki

Jeśli zastanawiasz się, jaka jest dobra ocena kredytowa kredytu samochodowego, odpowiedź brzmi: to zależy. Możliwe jest uzyskanie zezwolenia na pożyczkę samochodową z niemal dowolną oceną kredytową, ale im lepsza jest Twoja historia kredytowa, tym większe masz szanse na uzyskanie kredytu na korzystnych warunkach.

Oto, co musisz wiedzieć o tym, jak Twoja ocena kredytowa wpływa na pożyczkę samochodową, jaką zdolność kredytową musisz uzyskać, aby uzyskać zezwolenie i inne kwestie do rozważenia przed złożeniem wniosku.

Jaka ocena kredytowa jest wymagana w przypadku pożyczki samochodowej?

Pierwszą rzeczą, którą musisz wiedzieć o swojej zdolności kredytowej i pożyczkach samochodowych, jest to, że pożyczkodawcy samochodowi mogą stosować inny model oceny zdolności kredytowej niż ten, do którego przywykłeś, sprawdzając własny kredyt. W zależności od pożyczkodawcy mogą skorzystać z jednego z poniższych:

 • FICO 8 i 9 : Te dwa modele są najnowszymi wersjami podstawowej oceny kredytowej FICO. Zapewniają ogólny obraz Twojej ogólnej zdolności kredytowej. Możesz mieć dostęp do jednego z tych wyników za pośrednictwem wystawcy karty kredytowej lub usługi monitorowania kredytu.
 • FICO Auto Scores : FICO zapewnia również modele oceny zdolności kredytowej, które są specyficzne dla branży motoryzacyjnej, dając kredytodawcom bardziej szczegółowe informacje na temat prawdopodobieństwa spłaty kredytu samochodowego w terminie. Jeśli pożyczkodawca wykorzysta ten wynik podczas procesu ubezpieczania, wszelkie wcześniejsze problemy z płatnościami w przypadku kredytów samochodowych mogą utrudnić uzyskanie zatwierdzenia.
 • VantageScore ® 3.0 lub 4.0 : Te dwa modele są dostarczane przez VantageScore, który został stworzony przez trzy agencje informacji kredytowej – Experian, Equifax i TransUnion. Modele VantageScore różnią się znacznie od modeli FICO, ale wykorzystują te same informacje (raport kredytowy) do określenia Twojej zdolności kredytowej.

Niestety nie masz kontroli nad tym, których pożyczkodawców używają podczas oceny twojego wniosku. Jednak korzystanie z podstawowej oceny kredytowej FICO może być dobrym wskaźnikiem szans na zatwierdzenie.

FICO ® Score ☉ wynosi od 300 do 850 i jest podzielony na pięć poziomów lub pasm:

 • Wyjątkowe : 800-850
 • Bardzo dobry : 740-799
 • Dobry : 670-739
 • Fair : 580-669
 • Słabo : 300-579

Mając dobry lub wyjątkowy kredyt, masz duże szanse na uzyskanie zgody wielu pożyczkodawców. Jeśli masz uczciwy lub słaby kredyt, nadal możesz kwalifikować się do otrzymania pożyczki, ale opcje pożyczkodawcy mogą być ograniczone i mogą istnieć inne ograniczenia, z którymi musisz się uporać.

Jak Twoja ocena kredytowa wpływa na Twój kredyt samochodowy

Twoja ocena kredytowa jest ważnym czynnikiem określającym zdolność do spłaty zadłużenia. Jednak jego wpływ na pożyczkę samochodową może się różnić w zależności od wybranego pożyczkodawcy oraz modelu lub modeli oceny, których używają do oceny zdolności kredytowej. Ogólnie rzecz biorąc, im wyższa ocena kredytowa, tym większe szanse na uzyskanie niskiego oprocentowania i mniej restrykcyjnych warunków pożyczki.

Na przykład, jeśli masz dobrą zdolność kredytową, możesz być w stanie sfinansować 30 000 USD na nowy pojazd z RRSO 3,99% przez 60 miesięcy. W tym scenariuszu Twoja miesięczna rata wyniosłaby 552 USD, a przez cały okres spłaty pożyczki zapłaciłbyś 3120 USD odsetek.

Jeśli jednak Twój kredyt jest słaby, a Twoja RRSO wynosi 15,99% tej samej kwoty, Twoja miesięczna rata wzrośnie do 729 USD, a zapłacisz 13 740 USD odsetek w ciągu 60 miesięcy.

Innymi słowy, można otrzymać pożyczkę samochodową niezależnie od sytuacji kredytowej, ale zrobienie tego przy słabym kredycie może kosztować tysiące dolarów, co czyni ją mniej atrakcyjną, jeśli nie potrzebujesz nowego samochodu.

Należy jednak pamiętać, że Twoja ocena kredytowa nie jest jedynym czynnikiem branym pod uwagę przez pożyczkodawców podczas procesu składania wniosku. Przyjrzą się również Twojemu raportowi kredytowemu, wskaźnikowi zadłużenia do dochodów (DTI) – miesięcznym spłatom zadłużenia w stosunku do miesięcznego dochodu brutto – historii zatrudnienia i innym czynnikom.

Jeśli Twoja zdolność kredytowa nie jest w świetnej formie, ale Twój profil finansowy jest ogólnie dobry, może to potencjalnie zwiększyć Twoje szanse na uzyskanie niższej stopy procentowej.

Co należy wziąć pod uwagę przed złożeniem wniosku o pożyczkę samochodową

Jeśli potrzebujesz nowego samochodu i potrzebujesz kredytu samochodowego, przed rozpoczęciem procesu musisz rozważyć kilka rzeczy.

Sprawdź swoją zdolność kredytową

Sprawdzenie zdolności kredytowej w Experian może dać wyobrażenie o Twoich szansach na uzyskanie zgody niektórych pożyczkodawców oraz o warunkach i kosztach pożyczki, jakich możesz się spodziewać. Jeśli Twoja zdolność kredytowa jest w złym stanie i nie spieszysz się z zakupem nowego samochodu, rozważ pracę nad jego poprawą przed złożeniem wniosku. Sposoby budowania kredytu obejmują:

 • Sprawdź swoje raporty kredytowe pod kątem błędów i zakwestionuj je z agencjami kredytowymi.
 • Sprawdź swój raport kredytowy pod kątem uzasadnionych problemów w historii kredytowej, które wymagają rozwiązania, takich jak opóźnienia w płatnościach, konta windykacyjne i wysokie saldo karty kredytowej.
 • Daj się złapać na zaległych płatnościach, jeśli dotyczy, i nadal spłacaj swoje długi w przyszłości.
 • Utrzymuj saldo karty kredytowej na niskim poziomie w stosunku do limitów kredytowych.
 • Unikaj niepotrzebnego pożyczania pieniędzy.

Jeśli masz zły kredyt i potrzebujesz teraz samochodu, zdobycie cosignera, dokonanie dużej zaliczki i szukanie pożyczki samochodowej drugiej szansy może zwiększyć Twoje szanse na uzyskanie finansowania.

Badacze pożyczkodawców

Zakupy w okolicy to jedna z najlepszych rzeczy, które możesz zrobić, aby zaoszczędzić pieniądze na pożyczce samochodowej. Różni pożyczkodawcy mają różne kryteria i warunki kwalifikowalności, więc porównując wielu pożyczkodawców, będziesz mieć większą szansę na znalezienie pożyczki, która jest dla Ciebie najlepsza i kosztuje najmniej.

Miej dobrą zaliczkę lub wymianę

Odkładanie pieniędzy lub obrót samochodem w ramach pożyczki może zmniejszyć kwotę pożyczki, oszczędzając pieniądze na odsetkach przez cały okres pożyczki. W zależności od sytuacji może również obniżyć Twoje oprocentowanie, ponieważ pożyczkodawca podejmuje mniejsze ryzyko przy mniejszej pożyczce.

Oszczędzanie pieniędzy na zaliczkę może zająć trochę czasu, więc zacznij wcześniej niż później. I pamiętaj, że sprzedaż samochodu osobie prywatnej może przynieść więcej gotówki niż zamiana, więc jeśli to możliwe, wybierz zamiast tego.

Uzyskaj wstępne zatwierdzenie przed zakupem

Wiele banków i innych pożyczkodawców pozwala pożyczkobiorcom uzyskać wstępne zatwierdzenie, zanim jeszcze wejdą do salonu. Ten proces nie zajmuje dużo czasu – często można to zrobić online – i może potencjalnie pozwolić na uzyskanie finansowania za mniej niż to, co dealer może załatwić ze swoimi partnerskimi pożyczkodawcami.

Praktykuj dobre zachowanie kredytowe, aby uzyskać najlepsze wyniki

Poprawa kredytu może pomóc Ci zakwalifikować się do lepszej pożyczki samochodowej. Ale proces ten może zająć trochę czasu, więc nie jest idealny, jeśli potrzebujesz od razu kredytu samochodowego.

Aby nie dać się złapać na wysoko oprocentowanej pożyczce, ponieważ nie miałeś czasu na zbudowanie kredytu, pracuj cały czas nad ćwiczeniem dobrych zachowań kredytowych. Nie tylko pomoże Ci to uzyskać lepszą pożyczkę samochodową, ale może również obniżyć wysokość opłat za inne rodzaje kredytów, obniżyć stawki ubezpieczenia samochodu i domu oraz mieć wiele innych pozytywnych skutków.

Zwiększ swój wynik FICO ® natychmiastowo za darmo

Experian Boost pomaga, dając Ci kredyt na rachunki za media i telefon komórkowy, które już płacisz. Do tej pory te płatności nie wpływały pozytywnie na Twój wynik.

Nie wymagamy karty kredytowej

Jak zarządzać swoimi pieniędzmi
10 państw o ​​najwyższym średnim zadłużeniu z tytułu kredytów samochodowych
Powiązane artykuły:
Jaka jest najniższa zdolność kredytowa na zakup samochodu?
Jak otrzymać środki na zakup samochodu
Jak kupić nowy samochód online
Co się dzieje z moim samochodem podczas bankructwa?
Dlaczego powinieneś unikać długoterminowych kredytów samochodowych
Jaką stopę pożyczki automatycznej możesz uzyskać dzięki swojej zdolności kredytowej?
Popularne artykuły:
Wiele zapytań przy zakupie kredytu samochodowego
Jak zapytania dotyczące kredytów samochodowych wpływają na wyniki kredytowe?
Bank lub dealer: Jaki jest najlepszy sposób na sfinansowanie samochodu?
Zasoby
 • Ocena kredytowa
  • Podstawy oceny zdolności kredytowej
  • Co to jest dobra ocena kredytowa?
  • Zrozumienie punktacji kredytowej
  • Moja ocena kredytowa
  • Najczęściej zadawane pytania dotyczące oceny zdolności kredytowej
  • Co to jest wskaźnik wykorzystania kredytu?
  • Co wpływa na Twoje wyniki kredytowe?
 • Raport kredytowy
  • Podstawy raportu kredytowego
  • Naprawa kredytu: jak „naprawić” kredyt
  • Mój raport kredytowy
  • Informacje o sprawdzaniu raportu kredytowego
  • Zrozumienie raportu kredytowego Experian
  • Słowniczek statusu konta
  • Windykacja w Twoim raporcie kredytowym
  • Instrukcje dotyczące rozstrzygania sporów pocztą
  • Często zadawane pytania dotyczące sporów
  • Upadłość: jak to działa, rodzaje i konsekwencje
  • Trudne i miękkie zapytania dotyczące raportu kredytowego
  • Jak kwestionować informacje z raportu kredytowego
  • Zrozumienie ustawy o rzetelnej sprawozdawczości kredytowej
  • Czy mogę zrezygnować z wstępnie zatwierdzonych ofert kredytowych?
  • Co to jest raport kredytowy?
 • Oszustwa i kradzież tożsamości
  • Zapobieganie oszustwom
  • Zasoby dotyczące oszustw
  • Bezpłatne zamrażanie zabezpieczeń
  • Zapobieganie oszustwom
  • Pomoc dla ofiar
  • Co to jest kradzież tożsamości?
  • Jak zamrozić kredyt
  • Oszustwo związane z kartą kredytową: co zrobić, jeśli jesteś ofiarą
  • Co to jest oszustwo kredytowe?
 • Etapy życia
  • Wydarzenia życiowe
  • Co się dzieje z twoim kredytem, ​​gdy bierzesz ślub?
  • Rozwód i kredyt
  • Śmierć współmałżonka
  • Ustanowienie kredytu biznesowego
  • Zakupy
  • Zatrudnienie
  • Planowanie przejścia na emeryturę
 • Popraw kredyt
  • Poprawa zdolności kredytowej
  • Jak zbudować kredyt
  • Zła historia kredytowa i ocena
  • Jak odbudować kredyt
  • Jak poprawić swoją zdolność kredytową
  • Jak „naprawić” zły wynik kredytowy
 • Finanse osobiste
  • Jak ubiegać się o kartę kredytową
  • Pożyczki osobiste: co należy wiedzieć przed złożeniem wniosku
  • Jak wyjść z długu
  • Jak uzyskać kredyt samochodowy
  • Jak spłacić zadłużenie karty kredytowej
  • Kup lub leasing samochodu: który jest najlepszy?
  • Zrozumienie zabezpieczonych kart kredytowych
  • Plan zarządzania długiem: czy jest odpowiedni dla Ciebie?
  • Czy pożyczka konsolidacyjna jest dla Ciebie odpowiednia?
Najnowsze badania
 • Przegląd kredytu konsumenckiego 2019
 • Finanse konsumenckie dawniej i dziś: wielka recesja a 2020 r
 • Znaki degradujące w raportach kredytowych powolne w czasie pandemii
 • Wyświetl wszystkie badania
Najnowsze recenzje
 • Najlepsze karty kredytowe na zakupy w Czarny piątek
 • Najlepsze karty kredytowe na Amazon Prime Day
 • Jaki typ karty nagród jest najlepszy podczas recesji?
 • Najlepsze karty kredytowe na zakupy gazu
 • Najlepsze karty cash back już teraz
 • Najlepsze karty kredytowe do wykorzystania w sklepie spożywczym

Pobierz bezpłatną aplikację Experian:

 • Warunki prawne
 • Polityka prywatności
 • Polityka prywatności CA.
 • naciśnij
 • Wybór reklam
 • Kariera
 • Relacje inwestorskie
 • Skontaktuj się z nami

☉ Ocena kredytowa obliczona na podstawie modelu FICO ® Score 8. Twój pożyczkodawca lub ubezpieczyciel może użyć innego FICO ® Score niż FICO ® Score 8 lub w ogóle innego rodzaju oceny kredytowej. Ucz się więcej.

Zasady redakcyjne: Informacje zawarte w Ask Experian służą wyłącznie do celów edukacyjnych i nie stanowią porady prawnej. Wyrażone tutaj opinie należą wyłącznie do autora, a nie do żadnego banku, wystawcy karty kredytowej lub innej firmy i nie zostały sprawdzone, zatwierdzone ani w inny sposób zatwierdzone przez żaden z tych podmiotów. Wszystkie informacje, w tym stawki i opłaty, są aktualne na dzień publikacji i aktualizowane zgodnie z informacjami przekazanymi przez naszych partnerów.

Zarchiwizowane posty mogą nie odzwierciedlać aktualnych zasad firmy Experian, mimo że są przechowywane w celach informacyjnych. Zespół Ask Experian nie może odpowiedzieć na każde pytanie indywidualnie. Jeśli jednak Twoje pytanie jest interesujące dla szerokiego grona konsumentów, zespół Experian umieści je w przyszłym poście.

Wady i zalety oferty określa nasz zespół redakcyjny na podstawie niezależnych badań. Banki, pożyczkodawcy i firmy obsługujące karty kredytowe nie odpowiadają za treści zamieszczane na tej stronie i nie popierają ani nie gwarantują żadnych recenzji.

Ujawnienie reklamodawcy: oferty pojawiające się na tej stronie pochodzą od firm zewnętrznych („nasi partnerzy”), od których Experian Consumer Services otrzymuje wynagrodzenie; jednakże rekompensata nie ma wpływu na to, jak i gdzie produkty pojawiają się na tej stronie. Oferty na stronie nie reprezentują wszystkich dostępnych usług finansowych, firm lub produktów.

* Aby uzyskać pełne informacje, zapoznaj się z warunkami oferty w witrynie internetowej wydawcy lub partnera. Po kliknięciu „Zastosuj” nastąpi przekierowanie do witryny internetowej wydawcy lub partnera, gdzie przed złożeniem wniosku można zapoznać się z warunkami oferty. Przedstawiamy podsumowanie, a nie pełne warunki prawne – przed złożeniem wniosku należy zapoznać się z pełnymi warunkami oferty określonymi przez samego emitenta lub partnera. Chociaż Experian Consumer Services dokłada wszelkich starań, aby przedstawić jak najdokładniejsze informacje, wszystkie informacje o ofertach są przedstawiane bez gwarancji.

Witryny Experian zostały zaprojektowane tak, aby obsługiwały nowoczesne, aktualne przeglądarki internetowe. Experian nie obsługuje przeglądarki Internet Explorer w wersji 10.0 i starszych. Jeśli obecnie używasz nieobsługiwanej przeglądarki, Twoje wrażenia mogą nie być optymalne, mogą wystąpić problemy z renderowaniem i możesz być narażony na potencjalne zagrożenia bezpieczeństwa. Zaleca się aktualizację do najnowszej wersji przeglądarki.

2020 Wszelkie prawa zastrzeżone. Experian. Experian i użyte tutaj znaki towarowe Experian są znakami towarowymi lub zastrzeżonymi znakami towarowymi firmy Experian i jej spółek zależnych. Użycie jakiejkolwiek innej nazwy handlowej, praw autorskich lub znaku towarowego służy wyłącznie do celów identyfikacji i odniesienia i nie oznacza żadnego związku z prawami autorskimi lub właścicielem znaku towarowego ich produktu lub marki. Inne nazwy produktów i firm wymienione w tym dokumencie są własnością ich odpowiednich właścicieli. Licencje i ujawnienia.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy