Jak uzyskać kredyt hipoteczny ze złym kredytem (tak, możesz)

Jak uzyskać kredyt hipoteczny ze złym kredytem (tak, możesz)
Author:
16 października 2020
Category: Historia Kredytowa

Znalezienie pożyczki na dom ze złym kredytem nie jest dla osób o słabym sercu – a przynajmniej nie jest czymś, co powinieneś robić bez poważnej pracy domowej. Ale jest dobra wiadomość, jeśli zastanawiasz się, jak kupić dom ze złym kredytem: można to zrobić!

Dobra ocena kredytowa zazwyczaj oznacza, że ​​dostaniesz świetny kredyt hipoteczny. Zła ocena kredytowa oznacza, że ​​masz kłopoty, ale nie powinieneś tak po prostu rzucać ręcznika. Od kredytów hipotecznych z niską zdolnością kredytową po opcje gotówkowe po strategie zaliczek – ten szybki kurs wyjaśnia, jak kupić dom ze złym kredytem. Tak, da się to zrobić.

Co to jest zła ocena kredytowa?

Po pierwsze: chociaż możesz mieć niejasne poczucie, że Twoja ocena kredytowa jest zła, to nie wystarczy. Jak bardzo to jest złe?

Powiązane artykuły

  • Co to jest dobra ocena kredytowa? Numer, którego potrzebujesz, aby kupić dom

Najlepiej byłoby sprawdzić swój raport kredytowy na długo przed spotkaniem z pożyczkodawcą hipotecznym. Twoja ocena kredytowa jest oparta na informacjach, które pojawiają się w tym raporcie i masz prawo do bezpłatnej kopii raportu kredytowego od każdego z trzech głównych biur kredytowych (Equifax, Experian i TransUnion) na AnnualCreditReport.com.

Punkty kredytowe, zwane również punktami FICO, wahają się od 300 (okropne) do 850 (doskonałość).

Jeśli Twoja ocena kredytowa wynosi 750 lub więcej, „jesteś na najwyższym poziomie” i masz najlepsze stopy procentowe i najatrakcyjniejsze warunki kredytu na zakup domu, mówi Todd Sheinin , pożyczkodawca hipoteczny i dyrektor operacyjny w New America Financial w Gaithersburg, MD.

Dobra ocena kredytowa wynosi od 700 do 749. Jeśli spadniesz poniżej tego przedziału, pożyczkodawcy zaczną zastanawiać się, czy jako potencjalny pożyczkobiorca jesteś ryzykowną inwestycją.

„Jeśli twój kredyt śmierdzi, jesteś w bezpośredniej niekorzystnej sytuacji i możesz mieć problemy z uzyskaniem kredytu hipotecznego” – mówi Richard Redmond , broker kredytów hipotecznych w All California Mortgage in Larkspur i autor „Mortgages: The Insider’s Guide”.

Sprawdź błędy

Jeśli Twoja zdolność kredytowa jest słaba, nie ma powodu, aby się bić (przynajmniej nie od razu), ponieważ możesz nawet nie być winny za wszystkie te skazy.

Wierzyciele często popełniają błędy przy zgłaszaniu wpadek konsumentów. W rzeczywistości 1 na 4 Amerykanów znajduje błędy w raportach kredytowych, według badania Federalnej Komisji Handlu z 2013 roku. Dlatego należy przejrzeć raport kredytowy pod kątem wpadek, które nie są twoje. Stamtąd musisz skontaktować się z organizacjami, które dostarczyły błędne informacje (np. Z bankiem lub dostawcą usług medycznych) i poprosić o ich aktualizację. Gdy to zrobisz, Twoja zdolność kredytowa wzrośnie odpowiednio w raporcie kredytowym.

Co do błędów, które są Twoją winą? Jeśli są to jednorazowe błędy, nigdy nie zaszkodzi zadzwonić i poprosić o usunięcie ich z rejestru.

Jedynym rozwiązaniem poważnych błędów (cholernie chronicznego zadłużenia na karcie kredytowej) jest jednak czas . Pozbądź się złych kredytów, dokonując płatności przed ich terminem (opóźnienia w płatnościach są naprawdę diabelskie dla mających nadzieję nabywców domów), a stopniowo zobaczysz wzrost swojej zdolności kredytowej. Tylko nie spodziewaj się, że z dnia na dzień zmienisz swoją historię kredytową. Musisz udowodnić pożyczkodawcom, że sprostasz zadaniu spłaty kredytu hipotecznego na czas – oczywiście przy jednoczesnym oszczędzaniu na zaliczkę. Nikt nie powiedział, że to będzie łatwe!

Zapłać za kredyt mieszkaniowy za zły kredyt

W zależności od Twojej zdolności kredytowej, nadal możesz kwalifikować się do opcji kredytu hipotecznego o niskiej zdolności kredytowej, ale powinieneś spodziewać się wyższej stopy procentowej, mówi Sheinin. Uzyskanie kredytu hipotecznego z wyższą stopą procentową oznacza, że ​​z czasem będziesz płacić pożyczkodawcy więcej pieniędzy z odsetkami, ale przynajmniej umożliwi Ci to dołączenie do klubu kupujących domy.

Biorąc pod uwagę historycznie niskie stopy procentowe (sprawdź tutaj), sensowne może być kupno teraz i wybranie wyższej stopy procentowej.

Uzyskaj pożyczkę na dom o niskiej zdolności kredytowej

Pożyczka Federalnej Administracji Mieszkalnictwa jest jedną z opcji dla potencjalnych nabywców domu ze słabym kredytem, ​​ponieważ FHA zazwyczaj oferuje te kredyty hipoteczne dla mniej niż doskonałych wyników kredytowych i nabywców domu po raz pierwszy. FHA wymaga minimalnej oceny kredytowej 580 (i innych wymagań), aby się zakwalifikować, ale pożyczki FHA umożliwiają również wpłatę zaliczki na poziomie 3,5%.

Wielka wada? Ponieważ rząd federalny ubezpiecza te pożyczki mieszkaniowe o niskiej zdolności kredytowej, zapłacisz składkę za ubezpieczenie kredytu hipotecznego, która jest obecnie szacowana na 1,75% bazowej kwoty pożyczki FHA. Jednak w zależności od faktycznej oceny kredytowej, niektóre konwencjonalne pożyczki mogą nadal być dostępne dla nabywców domów z niskim kredytem, ​​a te pożyczki mogą wymagać nieco mniejszej zaliczki niż minimum pożyczki FHA. Podczas eksploracji opcji FHA pamiętaj, aby odrobić pracę domową.

Zwiększ swoją zaliczkę

Jeśli masz słaby kredyt, ale zaoszczędziłeś dużo gotówki, niektórzy pożyczkodawcy hipoteczni mogą zgodzić się na kredyt mieszkaniowy, jeśli wpłacisz większą zaliczkę.

„Im więcej odkładasz, tym bardziej minimalizujesz ryzyko dla pożyczkodawcy” – mówi Sheinin.

Tak więc, zwiększając swoją zaliczkę do 25% lub 30% w przypadku zwykłej pożyczki – zamiast standardowych 20% – wzmocnisz swój wniosek o kredyt hipoteczny, czyniąc siebie znacznie bardziej atrakcyjnym dla pożyczkodawcy. Pamiętaj tylko, że zła ocena kredytowa może nadal negatywnie wpływać na oprocentowanie kredytu hipotecznego.

Jednak szansa na posiadanie własnego domu może każdego dnia przeważyć te wady. Więc jeśli jesteś przekonany, że Twoja historia kredytowa z pewnością spełni Twoje marzenia o zakupie domu, podciągnij się! Włóż pracę, aby przezwyciężyć zły kredyt – rozwijaj zdrowsze relacje z kartami kredytowymi, współpracuj z doświadczonym pożyczkodawcą i poznaj wszystkie opcje kredytu hipotecznego.

Aby uzyskać więcej inteligentnych wiadomości i porad finansowych, przejdź do MarketWatch.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy