Dlaczego chcesz otrzymać kartę kredytową American Express

Author:
17 lutego 2021

Jestem niezależnym pisarzem specjalizującym się w finansach osobistych i nagrodach za podróżne karty kredytowe.

Ten post zawiera odniesienia do produktów od jednego lub kilku naszych reklamodawców. Możemy otrzymać odszkodowanie za kliknięcie linków do tych produktów. Aby uzyskać wyjaśnienie naszego ujawnienia reklam, odwiedź tę stronę.

Zastanawiasz się, czy warto posiadać kartę kredytową American Express (Amex)? Te karty nie są już tylko dla bogatych i sławnych. Co ważniejsze, więcej kupców akceptuje Amex. Ponadto w ostatnich latach linia kart kredytowych American Express przyniosła więcej korzyści, oferując jedne z najlepszych kart kredytowych z nagrodami. Tak więc, jeśli kiedykolwiek zapytałeś „po co dostać kartę kredytową American Express, mam nadzieję, że ten post odpowie na to pytanie.

Jednym z powodów, dla których uzyskanie karty kredytowej American Express może być korzystne, są korzyści, takie jak bezpłatny dostęp do poczekalni na lotnisku i inne cenne korzyści. Zdjęcie autorstwa Valeria Boltneva z Pexels

Dlaczego warto otrzymać kartę kredytową American Express?

Możesz wahać się przed złożeniem wniosku o kartę American Express. Jednak te karty umożliwiają dostęp do korzyści, których nie oferują Twoje obecne karty Visa i Mastercard. Ponadto, w zależności od tego, co chcesz z karty i gdzie podróżujesz, jedna z kart Amex może iść dalej niż inna karta.

Premium Travel Benefits

Większość kart kredytowych Amex nadaje się idealnie do nagród za podróże. American Express, Chase i Citi oferują podróżną kartę kredytową premium, która zapewnia dodatkowe korzyści, takie jak kredyty na opłaty podróżne, dostęp do poczekalni na lotnisku i elastyczne opcje wymiany punktów.

Platinum Card® od American Express (przeczytaj naszą szczegółową kartę Platinum z recenzji American Express, aby uzyskać więcej informacji) oferuje największe korzyści dla różnych kart kredytowych premium. To są jedne z najbardziej wartościowych korzyści, przynajmniej do pewnego stopnia.

Aby zakwalifikować się do otrzymania karty Platinum, musisz mieć co najmniej 740 punktów kredytowych i doświadczenie w odpowiedzialnym zarządzaniu kredytem. Nie musisz czekać na zaproszenie.

Dostęp do poczekalni na lotniskuKarta Amex Platinum zapewnia bezpłatny dostęp do ponad 1200 salonów lotniskowych na całym świecie. Sieci partnerskie w Global Lounge Collection obejmują:

 • Centurion
 • International American ExpressPriority PassDelta Sky ClubPlaza PremiumUcieczkaPrzestrzeń powietrznaNiektóre z tych sieci wymagają latania daną linią lotniczą, aby uzyskać dostęp. Na przykład, aby wejść do Delta Sky Club, musisz mieć aktywny plan podróży Delta Air Lines.

  200 $ kredytów Uber RideKażdego miesiąca członkowie Platinum Card otrzymują do 200 USD rocznych kredytów Uber na wspólne przejazdy w USA. Otrzymujesz 15 $ miesięcznie od stycznia do listopada. W grudniu otrzymujesz 35 dolarów kredytu.

  Przeniesienie punktów za członkostwoWiększość kart kredytowych American Express zapewnia punkty Membership Rewards za wszystkie zakupy. Punkty te są najbardziej wartościowe, gdy można je wymienić na nagrody podróżne lub karty podarunkowe. Każda karta jest warta 1 cent przy rezerwacji lotów premiowych na AmexTravel.com. Lepszą opcją może być przeniesienie ich do linii lotniczej lub partnera hotelowego i zarezerwowanie następnej podróży bezpośrednio od firmy turystycznej.

  Wielu z tych partnerów umożliwia przesyłanie nagród członkowskich w stosunku 1: 1 na połączone konto lojalnościowe:

  • Aer Lingus
  • AeromexicoAeroplanAir France KLMAlitaliaANAAsia MilesAvianca LifeMilesBrytyjskie linie lotniczeLinie lotnicze DeltaEl Al Israel AirlinesEmiratesEtihadHawaiian AirlinesIberiaJetBlueQantassingapurskie linie lotniczeVirgin AtlanticPrzywileje wyboruHilton HonorsMarriott BonvoyAmerican Express oferuje więcej partnerów transferowych niż Chase, Citi czy Capital One. Możesz uzyskać najlepszą wartość wykupu, wymieniając punkty Membership Rewards na loty premiowe.

   Kolejną zaletą premium, o której warto wspomnieć, zwłaszcza jeśli interesujesz się estetyką, jest to, że niektóre z najlepszych metalowych kart kredytowych, jakie możesz mieć w portfelu, to również karty Amex.

   Karty kredytowe linii lotniczych i hoteli pod wspólną marką

   Jeśli jesteś lojalny wobec określonych marek linii lotniczych i hoteli, będziesz musiał posiadać kartę kredytową Amex. Obecnie American Express jest wyłącznym wydawcą kart kredytowych Delta Air Lines i kart kredytowych Hilton Honors.

   American Express zarządza również kartą Marriott Bonvoy Business American Express® i osobistą kartą premium Marriott Bonvoy Brilliant American Express®. Chase zarządza innymi produktami kart kredytowych Marriott Bonvoy.

   Te karty zapewniają ulepszony status programu lojalnościowego i inne korzyści lojalnościowe. Na przykład Delta SkyMiles® Gold American Express Card umożliwia Tobie i maksymalnie 8 towarzyszom podróży sprawdzenie jednej torby za darmo.

   Nagrody pieniężne

   Niektóre z kart kredytowych American Express z nagrodami gotówkowymi mają jedne z najwyższych stawek zwrotu gotówki. Jedną z najlepszych jest karta Blue Cash Everyday® od American Express. Otrzymujesz 3% zwrotu z pierwszych 6000 $ wydanych w supermarketach w USA rocznie, a następnie 1%. Zakupy na stacjach benzynowych w USA i w wybranych domach towarowych w USA zapewniają nieograniczone 2% zwrotu. Dodatkowo wszędzie indziej otrzymujesz 1% zwrotu. Nie ma opłaty rocznej (patrz Stawki i opłaty).

   Po stronie firmowej karty kredytowej, karta American Express Blue Business Cash zwraca 2% z pierwszych 50 000 USD rocznych wydatków, a następnie 1% zwrotu. Dodatkowo, jeśli jesteś nowym posiadaczem karty, możesz odzyskać do 300 USD, aby rozwinąć swoją firmę. Po dokonaniu kwalifikującego się zakupu przy użyciu karty w ciągu pierwszych 3 miesięcy od otwarcia konta otrzymasz do 100 USD w postaci środków na wyciągu u każdego z następujących sprzedawców: Dell Technologies, DocuSign lub FedEx.

   Nie ma rocznej opłaty (zobacz Stawki i opłaty), więc może być dobrym dodatkiem dla każdego przedsiębiorcy.

   Ograniczone w czasie premie powitalne

   American Express częściej oferuje ograniczone w czasie oferty bonusowe na swoich różnych podróżnych kartach kredytowych.

   Karty kredytowe pod wspólną marką dla Delta Air Lines, Hilton Honors i Marriott Bonvoy mają największe szanse na zaoferowanie ulepszonych ofert powitalnych. Jednak zawsze powinieneś szukać odnowionych kart, takich jak Green Card American Express®, które mogą mieć inne elastyczne korzyści. Dzięki zielonej karcie American Express możesz zdobyć 3x punkty za kwalifikujące się podróże i 3x punkty za posiłki na całym świecie, a także inne korzyści, takie jak członkostwo CLEAR i dostęp do poczekalni.

   Wieloletnie karty, takie jak Platinum Card American Express, również oferują ograniczone czasowo oferty. Na przykład, możesz zakwalifikować się do oferty docelowej 100 000 bonusowych nagród członkowskich, składając wniosek za pośrednictwem CardMatch . Jednak składanie wniosków bezpośrednio przez American Express oznacza, że ​​możesz zarobić do 60 000 punktów bonusowych dopiero po wydaniu 5000 $ w ciągu pierwszych 3 miesięcy od otwarcia konta. Oferta bonusowa 100 000 jest warta 1000 $ w przypadku podróży-nagrody w porównaniu z 600 $ w przypadku oferty 60 000 punktów.

   Obecne zasady American Express pozwalają tylko raz otrzymać powitalną ofertę karty kredytowej. Nawet jeśli anulujesz swoją kartę i zaczekasz co najmniej 24 miesiące, nie kwalifikujesz się do otrzymania powtórnego bonusu. Czas na otrzymanie oferty ograniczonej czasowo to świetny pomysł, ponieważ nigdy więcej nie zdobędziesz oferty bonusowej tej karty.

   Karta płatnicza nie ma ustalonych limitów wydatków

   Niektóre karty American Express nie mają ustalonego limitu wydatków, ponieważ w rzeczywistości są to karty obciążeniowe. Nie masz jednak nieograniczonych możliwości wydawania pieniędzy. Amex powiadomi Cię, jeśli jesteś bliski przekroczenia wydatków.

   Aby uniknąć opłat za opóźnienia w płatnościach, będziesz musiał co miesiąc spłacać w całości saldo. Ponieważ nie masz stałego limitu kredytowego, karty te zapewniają większą elastyczność wydatków. I możliwe, że rzadziej mogą negatywnie wpływać na twoją zdolność kredytową.

   Ponadto większość kart American Express wymaga posiadania doskonałego kredytu. Oznacza to, że Twój osobisty wynik kredytowy wynosi co najmniej 740 i masz pozytywną historię zarządzania kontami kredytowymi.

   Niektóre z kart płatniczych American Express obejmują:

   Wersje biznesowe tych produktów to także karty obciążeniowe bez ustalonego limitu wydatków.

   Elastyczne reguły aplikacji

   Zasady składania wniosków o karty kredytowe American Express są mniej restrykcyjne niż w innych bankach. Na przykład, Chase odrzuci Twój wniosek, jeśli 5 lub więcej kont kart kredytowych zostało dodanych do Twojego raportu kredytowego w ciągu ostatnich 24 miesięcy.

   Dwie „najlepsze praktyki, o których powinieneś wiedzieć. Po pierwsze, ubiegaj się tylko o dwie karty kredytowe Amex co 90 dni. Poczekaj co najmniej 5 dni, jeśli złożysz wniosek o dwie karty w ciągu tygodnia.

   Podobnie jak kilka innych banków, Amex pozwala na jednoczesne posiadanie maksymalnie pięciu kart kredytowych American Express.

   Po raz kolejny największym ograniczeniem może być ograniczenie oferty powitalnej. Ponieważ premię powitalną na karcie można zdobyć tylko raz, warto poczekać, aż Amex zaoferuje większą niż zwykle ofertę.

   Oferty Amex

   Kolejną korzyścią związaną z zakupami, jaką daje karta kredytowa American Express, jest program Amex Deals. Otrzymasz wyselekcjonowane oferty sklepów, restauracji i podróży, aby zdobyć bonusy gotówkowe. Chase ma podobny program nagród dla kart kredytowych markowych i Ultimate Rewards.

   Te oferty oraz dostęp do wyjątkowych atrakcji i przedsprzedaży biletów na imprezy sponsorowane przez Amex to tylko niektóre dodatkowe korzyści z karty kredytowej American Express.

   Sprawdź jedne z najlepszych kart kredytowych American Express i najlepsze biznesowe karty kredytowe Amex, aby dowiedzieć się, która karta może być dla Ciebie najlepsza.

   Podsumowanie

   Wiele osób waha się przed otrzymaniem karty kredytowej American Express, ponieważ mogą pomyśleć, że musisz poczekać na zaproszenie do złożenia wniosku. Albo nie zdają sobie sprawy, że portfolio Amex jest tak zróżnicowane. W rzeczywistości American Express ma kilka kart kredytowych z najlepszymi nagrodami.

   Jakiej zdolności kredytowej potrzebujesz, aby otrzymać kartę kredytową American Express?Większość kart kredytowych American Express wymaga jedynie oceny kredytowej powyżej 670, aby się zakwalifikować. Chociaż możliwe jest zakwalifikowanie się z wynikiem kredytowym w połowie lat 600-tych. Przed złożeniem oficjalnego wniosku warto przyjrzeć się wstępnemu zatwierdzeniu karty kredytowej. Najbardziej opłacalne karty kredytowe, takie jak karta Platinum od American Express lub karta kredytowa Delta Reserve, zwykle wymagają wyniku powyżej 740, aby uzyskać najlepsze szanse zatwierdzenia.

   Jakie są zalety karty kredytowej American Express?Główną korzyścią z posiadania karty kredytowej American Express jest możliwość zdobywania punktów Membership Rewards. Większość kart kredytowych Amex zdobywa te punkty. Są najbardziej wartościowe, gdy można je wymienić na loty premiowe w AmexTravel lub przekazując je partnerom lotniczym, takim jak Delta, Emirates, British Airways lub Singapore Airlines.

   Niektóre karty zapewniają specjalne korzyści podróżne. Obejmują one kartę Platinum od American Express, która zapewnia bezpłatny dostęp do poczekalni na lotnisku, status lojalnościowy hotelu o podwyższonym standardzie i wypożyczeniu samochodu oraz kredyty na zakup podróży.

   Ponadto, karty kredytowe pod wspólną marką Delta SkyMiles, Hilton Honors i Marriott Bonvoy oferują specjalne korzyści wynikające z programów lojalnościowych.

   Czy American Express jest lepszy niż Visa?Coraz więcej amerykańskich i międzynarodowych sprzedawców akceptuje karty American Express. Jednak karty Visa i Mastercard są nadal powszechnie akceptowane na całym świecie.

   Oprócz akceptacji sprzedawcy karty kredytowe American Express mają podobne zalety jak Visa. Musisz zdecydować, która karta kredytowa oferuje najlepsze nagrody i dodatkowe korzyści, które pasują do Twoich wydatków i nawyków związanych z podróżowaniem.

   Jaka jest najlepsza karta kredytowa American Express na nagrody w podróży?Najlepszą kartą kredytową Amex do nagród za podróże jest karta Platinum od American Express. Ma wiele zalet, w tym:

   • Kredyt na opłatę lotniczą w wysokości 200 USD
   • Do 200 USD w środkach UberBezpłatny dostęp do poczekalni na lotniskuZwrot opłaty za wniosek Global Entry lub TSA PreCheckPrzyspieszony status lojalnościowy hoteli i wypożyczalni samochodówSpecjalne zniżki w Fine Hotels and ResortsDo 100 $ rocznych kredytów na wyciągi Saks Fifth AvenueObowiązuje roczna opłata w wysokości 550 USD, którą można łatwo skompensować korzyściami związanymi z kartą (patrz Ceny i opłaty).

    Jaka jest najlepsza karta kredytowa American Express do nagród gotówkowych?Najlepszą kartą kredytową American Express do nagród gotówkowych jest karta Blue Cash Everyday firmy American Express. Nie ma opłaty rocznej i otrzymujesz do 3% zwrotu przy zakupach:

    • 3% z powrotem w amerykańskich supermarketach (od pierwszych 6000 USD rocznych zakupów, a następnie 1% z powrotem)
    • 2% z powrotem na stacjach benzynowych w USA i wybranych domach towarowych w USA1% z powrotem na wszystko inneAby zapoznać się z cenami i opłatami karty American Express Blue Business Cash kliknij tutaj.

     Aby zapoznać się z cenami i opłatami za kartę American Express Blue Cash Everyday®kliknij tutaj.

     Aby zapoznać się z cenami i opłatami za Platinum Card American Expresskliknij tutaj.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy