Dlaczego cena bitcoina jest tak wysoka?

Author:
17 lutego 2021
Category: Bitcoin Jest

Cena Bitcoina wzrosła stratosferycznie, co pozostawia wielu mniejszych graczy na rynku z ogromnymi zyskami i wielu większych graczy, milionerów. Ale czy to bańka? Czy zyski są prawdziwe? A czy walenie bitcoin czekają na smutne święta?

Najpierw musimy zrozumieć, co wpływa na cenę bitcoinów, aw szczególności ten boom. Wspólne rozumienie obecnego wzrostu prowadzi nas z powrotem do inwestorów instytucjonalnych przygotowujących się do nadchodzących giełd kontraktów terminowych BTC.

Główną teorią o zdumiewającym wzroście wysuwanym przez inwestorów w mediach społecznościowych jest to, że bitcoin wkrótce skorzysta z dużych zastrzyków pieniędzy instytucjonalnych poprzez wprowadzenie pierwszych produktów futures na BTC. CBOE Global Markets i CME Group uruchamiają nowe kontrakty futures w dniach 10 i 17 grudnia, umożliwiając inwestorom zajmowanie długich lub krótkich pozycji na bitcoinie. Ta zdolność sprawia, że ​​bitcoin jest o wiele przyjemniejszy dla dużych inwestorów, którzy obecnie zalewają rynek, aby osiągnąć zyski, jeśli i kiedy cena bitcoina spadnie.

Ten ruch legitymizuje również bitcoin w oczach Wall Street, co jest ważnym punktem, biorąc pod uwagę, że kryptowaluty są nadal podejrzane.

Dalszy wzrost pochodzi z tłumu „bitcoin jako magazyn wartości. Ta grupa entuzjastów kupiła i trzymała bitcoina i nie będzie go sprzedawać po aktualnej cenie. Coraz więcej fanów bitcoinów wchodzi do tej grupy i zwiększają popyt. W świecie, w którym ludzie oczekują, że bitcoin wkrótce będzie wart 1 milion dolarów, tego rodzaju działalność – czy to racjonalna, czy nieracjonalna – jest dość popularna.

Widzimy wspólny wątek między tymi punktami: szum i wiadomości. Wszystkie ruchy kryptowalut są oparte na mediach specyficznych dla domeny i rozmowach między handlowcami. Można powiedzieć, że handlowcy bitcoinami są teraz podobni do wesołych kolonistów sprzedających akcje pod drzewem guzika. Ten mały, ale wpływowy rynek jest podatny na panikę w przypadku jednego tweeta, a użytkownicy współpracują, aby przynajmniej wzmocnić się okrzykami „HODL! Rynek jest tak wschodzący, że nie ma ciemnych puli, popularnych algorytmicznych systemów handlowych ani realnego sposobu na zautomatyzowanie działań związanych z kupnem i sprzedażą (chociaż bez kontraktów futures nigdy nie było takiej potrzeby). To wszystko nadchodzi iw tym momencie rynek zahartuje się na paniki i boomy. Do tego czasu cieszymy się wzrostami i spadkami oraz zmiennością, która odstrasza większość dyletantów bitcoinowych na lunch.

Ostatecznie nowi i starzy użytkownicy testują ograniczenia systemu, który od dekady nie był testowany. Rynek kontraktów terminowych będzie głównym motorem wzrostu i załamania w ciągu najbliższych kilku miesięcy, gdy inwestorzy instytucjonalni zaczną używać waluty. Pisarz CoinDesk, Omkar Godbole, zauważa, że ​​cena powinna pozostać stabilna, ale „nie można wykluczyć spadku do 11 000 USD, ale spadki poniżej 10-dniowego MA w górę, wynoszącego 11 500 USD, prawdopodobnie będą krótkotrwałe.

„Na razie znacząca korekta jest mało prawdopodobna i mogłaby być widoczna tylko po potwierdzeniu niedźwiedziej dywergencji cen-RSI i / lub gdyby RSI i stochastyczne spadły z wykupionego terytorium – napisał.

Czy to jest niebezpieczne? Tak, dla tych, którzy dużo stawiają na BTC. Ponownie, nie mogę ci powiedzieć, czy kupować, czy sprzedawać, ale powszechnym oczekiwaniem jest, że bitcoin wzrośnie do ustalonego punktu, a następnie waha się od maksimum do minimum, aż do następnego wzrostu. Wielu spodziewa się nieczystej gry.

„Obecna cena nie jest tak naprawdę zależna od popytu. Kiedy CME Group uruchomiła kontrakty terminowe na Bitcoin, zauważyliśmy gwałtowny wzrost popytu i zwiększoną liczbę użytkowników w sieci – powiedział Matthew Unger, dyrektor generalny i założyciel iComplyICO. „Teraz niektórzy główni gracze instytucjonalni zalewają sieć nową gotówką i tworzą coś, co wydaje się być manipulacją na rynku. Teraz, gdy kontrakty terminowe na Bitcoin są dostępne, łatwo jest najpierw kupić na rynku futures, a następnie stworzyć ogromną liczbę kupna lub sprzedaży Bitcoina, aby zapewnić wahania cen na korzyść kontraktu futures.

„W wielu jurysdykcjach Bitcoin jeszcze nie podlegał regulacjom, pozostawiając inwestora bez możliwości regresu lub ochrony przed oszustwami lub manipulacjami na rynku – powiedział Unger.

Czy to bańka? Wielu jest rozczarowanych tymi posunięciami, wierząc, że wzrost ma miejsce z powodu manipulacji na rynku. Musimy jednak pamiętać, że rzeczywista wartość kryptowaluty nie zależy od ceny, ale jest napędzana użytecznością. Podczas gdy bitcoin zawsze może być przysłowiową ukrytą pulą złota dla wczesnych nabywców, przyszłość wszystkich kryptowalut wciąż jest pisana. Tak jak w 1994 roku nikt nie mógł przewidzieć rozpowszechnienia i wartości projektów open source, takich jak Linux i Apache, nikt nie jest obecnie w stanie przewidzieć, co bitcoin i inne kryptowaluty zrobią dla nas w przyszłości. Dopóki się nie dowiemy, najlepiej zapiąć pasy i cieszyć się jazdą.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy