Dlaczego Bitcoin wciąż jest falą przyszłości

Author:
17 lutego 2021
Category: Karty Kredytowe

Kiedy kryptowaluta znana jako Bitcoin po raz pierwszy trafiła na rynek i zaczęła przyciągać uwagę, ludzie byli zaintrygowani. Wartość nowo wybitej waluty szybko wzrosła z prawie zera do ponad 1000 USD za sztukę. Potem cena bitcoina spadła, a niektórzy zaczęli kwestionować wartość waluty Bitcoin i czy tego typu nowe waluty są tak pożądane, jak zostały stworzone. Od tego czasu Bitcoin kontynuuje błyskawiczny wzrost, gdzie dziś osiągnął ponad 4000 USD za bitcoin, a ludzie przewidują, że może osiągnąć milion dolarów za monetę w ciągu 10 lat, spójrzmy na to zjawisko.

Korzyści z Bitcoin

Szereg czynników połączyło się, aby stworzyć silną potrzebę Bitcoin, a nowa waluta cyfrowa nadal ma wiele zalet, które może zaoferować konsumentom i inwestorom na całym świecie. Jednym z największych powodów, dla których Bitcoin jest nadal uważany za falę przyszłości, jest potrzeba zwiększenia środków bezpieczeństwa. Rośnie liczba kradzieży tożsamości, a całe bazy danych pełne numerów kart kredytowych i innych danych osobowych są kradzione i wykorzystywane do niecnych celów. Do pewnego stopnia pomogły nowe karty kredytowe z kodem PIN i chipem, ale wciąż jest dużo miejsca na oszustwa.

Bitcoin oferuje nerwowym konsumentom bezpieczniejszą alternatywę dla bardziej tradycyjnych metod płatności. Ponieważ transakcje Bitcoin są całkowicie anonimowe, bezpieczeństwo jest wbudowane od samego początku. Użytkownicy Bitcoin korzystają nie tylko z prywatności i bezpieczeństwa transakcji, ale także z innych zalet, które wykraczają daleko poza bezpieczeństwo finansowe. Ci, którzy żyją w represyjnych reżimach, zwracają się do Bitcoin, aby dokonywać zakupów, przesyłać fundusze i żyć z dala od wścibskich oczu swoich rządów. Podobnie jak Twitter, Facebook i inne platformy mediów społecznościowych, Bitcoin ma do odegrania potężną rolę w szerzeniu demokracji i pomaganiu rodzącym się ruchom wolnościowym rosnąć i rozwijać się. Zdecentralizowany charakter kryptowaluty oraz fakt, że transakcji nie można prześledzić wstecz do osób fizycznych,sprawiają, że Bitcoin jest naturalnym rozwiązaniem dla osób zainteresowanych szpiegostwem i represjami ze strony rządu.

Bitcoin ma również szereg korzyści, których waluty emitowane przez rząd i wspierane przez rząd po prostu nie mogą zaoferować. Wiele osób martwi się o przyszłość tradycyjnych walut, takich jak euro i dolar amerykański. Gdyby te waluty spadły lub wpadły w poważne kłopoty, konsekwencje byłyby ogromne. Wiele osób postrzega Bitcoin jako naturalne zabezpieczenie przed ryzykiem związanym z tradycyjnymi walutami, a także cenną bezpieczną przystań w przypadku wystąpienia kryzysu.

Wolność finansowa?

Wolność od ingerencji finansowej to kolejna cenna korzyść Bitcoina. Rządy, agencje podatkowe, a nawet prywatne firmy mogą zamrozić tradycyjne konta bankowe za naciśnięciem jednego przycisku, narażając majątek poszczególnych osób na poważne ryzyko.

Płacenie za pomocą Bitcoin i utrzymywanie konta Bitcoin zapewnia ochronę przed ryzykiem zajęcia aktywów i zamrożenia konta bankowego. Nawet osoby, które nie mają powodu, by sądzić, że ich aktywa zostaną zamrożone, używają Bitcoin do ochrony przed tym nieprawdopodobnym scenariuszem. Ci, którzy zostali dotknięci wcześniejszymi przejęciami aktywów i kont bankowych, są jeszcze bardziej zakochani w Bitcoinie i jeszcze bardziej skłonni są do korzystania z waluty.

Niektórzy mogą pomyśleć, że zwracanie się do Bitcoina w celu uniknięcia konfiskaty aktywów i przepadku kont bankowych wydaje się nieco paranoiczne, ale istnieją inne, bardziej praktyczne powody, aby wybrać kryptowalutę zamiast kart kredytowych i innych form płatności.

Jednym z bardziej praktycznych powodów jest stosunkowo niska opłata transakcyjna pobierana przez sprzedawców detalicznych, którzy akceptują Bitcoin jako płatność. Opłaty transakcyjne związane z przelewami bankowymi i zagranicznymi zakupami mogą być bardzo wysokie, o czym może zaświadczyć każdy, kto ostatnio podróżował za granicę. Opłaty za bitcoiny są zwykle znacznie niższe, co sprawia, że ​​kryptowaluta jest doskonałym wyborem do wszelkiego rodzaju zakupów.

Kolejną dużą praktyczną zaletą płatności Bitcoinem jest łatwa dostępność płatności mobilnych. Płatności on-the-go umożliwiają konsumentom dokonywanie zakupów Bitcoin za dotknięciem przycisku na dowolnym smartfonie. Nie ma potrzeby podróżowania do banku ani pobierania pieniędzy z bankomatu.

Pomimo niedawnych niepowodzeń i pytań dotyczących jego długoterminowej rentowności, istnieje wiele powodów, aby sądzić, że Bitcoin to wciąż fala przyszłości. Ta kryptowaluta jest dostosowana do ery cyfrowej i wielu konsumentów XXI wieku nadal z niej korzysta. Niezależnie od tego, czy szukasz anonimowego sposobu płatności, chcesz uwolnić się od wysokich opłat transakcyjnych, czy po prostu interesuje Cię ta nowa waluta, teraz jest idealny czas, aby dołączyć do rewolucji Bitcoin.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy