Czym właściwie jest pożyczka studencka?

Author:
17 lutego 2021

Napisałem całą masę postów wyjaśniających wiele szczegółów dotyczących kredytów studenckich. Rozmawialiśmy o wszystkim, od korzyści podatkowych związanych z pożyczkami studenckimi, przez unikanie kapitalizacji odsetek, po strategie spłaty długu. Ale jest jedna bardzo podstawowa rzecz, o której zdałem sobie sprawę, że nigdy nie poświęciłem czasu na wyjaśnienie: czym właściwie jest pożyczka studencka?

Dlatego w tym artykule wracamy do podstaw, aby odpowiedzieć na to pozornie oczywiste pytanie. Tutaj dowiemy się, jak działają pożyczki studenckie i do czego konkretnie można je wykorzystać.

Jeśli jesteś nowicjuszem w świecie kredytów studenckich, zapoznaj się z naszym przewodnikiem wprowadzającym, który pomoże Ci zrozumieć wszystkie podstawy pożyczek studenckich.

Co to jest pożyczka studencka?

To pytanie może brzmieć naiwnie dla większości z nas, którzy mają już trzydzieści siedem tysięcy dolarów długu na studiach. Ale spróbuj zapamiętać siebie w szkole średniej. Kiedy po raz pierwszy otrzymałeś pakiet pomocy finansowej po przedłożeniu FAFSA i zobaczyłeś, że zaoferowano ci pożyczki studenckie, czy od razu wiedziałeś, o czym mówią?

Domyślam się, że nie. Wiem na pewno, że tak naprawdę nie wiedziałem, jak działają pożyczki studenckie, zanim zaakceptowałem kilkanaście z nich.

Potrzebujesz pomocy w śledzeniu kredytów studenckich? Pobierz nasz bezpłatny arkusz kalkulacyjny pożyczki studenckiej!Aby zrozumieć, czym jest pożyczka studencka, najpierw musimy zrozumieć, czym w ogóle jest pożyczka .

Pożyczki jest sumą pieniędzy, które pożyczył pożyczkobiorcy przez pożyczkodawcę. Kwota pożyczonych pieniędzy nazywana jest „kwotą główną . Ale pożyczkodawca nie może po prostu dawać pieniędzy pożyczkobiorcom za darmo, w przeciwnym razie nie prowadziliby biznesu zbyt długo. Aby zarabiać pieniądze, pożyczkodawca pobiera od pożyczkobiorcy „ odsetki , które są zasadniczo kosztem pożyczenia pieniędzy. Odsetki są zwykle przedstawiane jako procent pierwotnej kwoty głównej pożyczki. Termin kredytu jest harmonogram, gdy pożyczka zostanie spłacona. Wszystkie te szczegóły są ustalane w umowie pożyczki.

Wysokość miesięcznej spłaty zostanie ustalona w umowie pożyczki. Każda miesięczna płatność jest stosowana w następujący sposób:

 • Po pierwsze, do wszelkich niezapłaconych odsetek i opłat za zwłokę
 • Następnie do kapitału pożyczkiJeśli zapłaciłeś więcej niż kwota minimalna, nadwyżka powinna zostać naliczona na kapitał.Każda miesięczna rata obniży saldo kredytu, co oznacza, że ​​w kolejnym miesiącu zostaną naliczone mniejsze odsetki. Zainteresowanie stopa pozostanie taka sama przez cały okres kredytowania, ale rzeczywista kwota odsetek do zapłacenia spada wraz ze spadkiem głównych.

  Na przykład załóżmy, że pożyczkobiorca potrzebuje 2000 dolarów na zakup samochodu. Zwracają się do banku, który działa jako pożyczkodawca, który zgadza się pożyczyć im 2000 dolarów z oprocentowaniem 4 procent, które ma zostać spłacone w ciągu 5 lat. W tym przykładzie kapitał pożyczki wynosi 2000 USD, oprocentowanie wynosi oczywiście 4%, a okres spłaty pożyczki wynosi 5 lat (lub 60 miesięcy).

  W tym przykładzie, jeśli pożyczkobiorca dokonuje jedynie minimalnych miesięcznych spłat pożyczki, spłaci pożyczkę samochodową po dokonaniu 60 miesięcznych spłat w wysokości 36,83 USD. Zapłacą bankowi łącznie 2209,98 USD (2000 USD kapitału i 209,98 USD odsetek). Koszt pożyczki wyniesie zatem 209,98 USD. (Możesz przeprowadzić podobne obliczenia za pomocą kalkulatora pożyczki Bankrate, tak jak ja).

  Wystarczająco proste, prawda?

  OK, więc pożyczka studencka działa w zasadzie w ten sam sposób. Pożyczysz kapitał, a w miarę spłaty zostaną naliczone odsetki. Główne różnice między zwykłymi pożyczkami a pożyczkami studenckimi to:

  • Jeśli pożyczasz federalne pożyczki studenckie, Twoim pożyczkodawcą jest w rzeczywistości rząd federalny, a nie bank. (Jeśli jednak pożyczasz prywatne pożyczki studenckie, pożyczkodawcą może być bank).
  • Zwykle nie będziesz musiał spłacać pożyczek, gdy jesteś studentem co najmniej na pół etatu, chociaż pożyczki będą naliczane z odsetkami (chyba że są to dotowane federalne pożyczki studenckie).Większość pożyczek jest zabezpieczona jakimś rodzajem zabezpieczenia. Na przykład, jeśli zaciągasz kredyt hipoteczny na zakup domu i nie możesz już dokonywać płatności, bank może zająć Twój dom. To samo dotyczy kredytu samochodowego. Ale w przypadku pożyczek studenckich nie ma zabezpieczenia. W końcu bank nie może przejąć twojej edukacji.Jesteś ograniczony w tym, na co możesz wydać pieniądze.Na co można przeznaczyć pożyczki studenckie?

   Pożyczki studenckie mają być przeznaczone na pokrycie wydatków edukacyjnych, w tym:

   • Czesne
   • Opłaty studenckiePokój i wyżywienie (które mogą obejmować zakwaterowanie na terenie kampusu i poza nim)Plany posiłków w college’uPodręczniki i inne materiały edukacyjne (w tym laptopy, programy komputerowe, kalkulatory graficzne, zeszyty, segregatory itp.)Transport do iz kampusuKoszty opieki na utrzymaniu (dla studentów z dziećmi na utrzymaniu)Wydatki związane z niepełnosprawnością (dla uczniów niepełnosprawnych)Studiuj za granicą (o ile odbywa się to w celu zaliczenia przez twoją szkołę)Jeśli pożyczasz federalne pożyczki studenckie, jesteś ograniczony do wykorzystania tych pożyczek na wydatki wymienione powyżej. Jeśli pożyczasz prywatne pożyczki studenckie, to z technicznego punktu widzenia możesz korzystać z funduszy znacznie swobodniej (w tym na rzeczy takie jak odzież, podróże, rozrywka i inne), ale zdecydowanie odradza się tego.

    Przez cały czas powinieneś szukać sposobów na zmniejszenie wydatków na studia, abyś musiał pożyczyć mniej pieniędzy na pożyczki studenckie. Im mniej pożyczysz, tym mniej ostatecznie będziesz musiał spłacić (z odsetkami!).

    Podsumowanie

    Ten artykuł miał być tylko bardzo podstawowym wprowadzeniem do pożyczek, a konkretnie pożyczek studenckich. Gorąco zachęcam do dalszej nauki o pożyczkach studenckich przed ich zaciągnięciem, aby wiedzieć, w co się pakujesz. Oprócz wielu rodzajów pożyczek studenckich, powinieneś również dowiedzieć się o planach spłaty, opcjach przebaczenia oraz o tym, jak prawidłowo śledzić swoje pożyczki studenckie podczas ich spłaty.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy