Czym jest kredyt dla kupującego po raz pierwszy w domu? Czy nadal istnieje?

Author:
17 lutego 2021

Ulga podatkowa dla kupujących mieszkanie po raz pierwszy pojawiła się podczas kryzysu finansowego w 2008 roku, aby ułatwić Amerykanom zakup domu. Chociaż istnieją różne inne programy hipoteczne i pożyczki, przepis podatkowy dotyczył wyłącznie kupujących po raz pierwszy dom. Mówiąc najprościej, oferował nabywcom domu znaczną ulgę podatkową za rok, w którym kupili dom. Niestety ten kredyt już nie istnieje. Poniżej omawiamy, co zrobił program ulg podatkowych, i badamy dodatkowe programy hipoteczne, które nadal mogą pomóc Ci zaoszczędzić na pierwszym domu. Doradca finansowy może również pomóc w planowaniu zakupu domu i określeniu, do jakich odliczeń i kredytów się kwalifikujesz.

Czym jest ulga podatkowa dla kupujących po raz pierwszy w domu?

Administracja Obamy uchwaliła federalną ulgę podatkową dla kupujących domy po raz pierwszy w 2008 r. Utworzona w odpowiedzi na kryzys finansowy z 2008 r. Ustawa o mieszkalnictwie i naprawie gospodarczej (HERA) umożliwiła nowym nabywcom domów uzyskanie ulgi podatkowej w wysokości do 7500 USD w okresie pierwszy rok inicjatywy. W 2009 roku Kongres zwiększył kwotę, którą kupujący po raz pierwszy mogli zarobić, do 8 000 USD. Po pierwszych dwóch latach w HERA nastąpiły drobne zmiany. Dzięki tej inicjatywie nabywcy domu po raz pierwszy mogli otrzymać ulgę podatkową lub pożyczkę mieszkaniową, którą musieli później spłacić. Chociaż zmiany były niewielkie, misja była ta sama: pomoc kupującym po raz pierwszy w domu.

Czy nadal istnieje?

Jeśli nadal szukasz kredytu kupującego dom po raz pierwszy, niestety już go nie ma. Program zakończył się w 2010 r. Jednak osoby, które kupiły domy przed 2010 r., Nadal mogą korzystać z inicjatywy ulgi podatkowej. W szczególności możesz nadal kwalifikować się, jeśli zamknięcie miało miejsce 30 września 2010 r. Lub wcześniej. Osoby, które kupiły domy po 2010 r., Nie będą jednak korzystać z ulgi podatkowej.

Chociaż ulga podatkowa już nie istnieje, nadal możesz uzyskać pomoc w postaci innych programów hipotecznych. Te zachęty dla kupujących dom po raz pierwszy różnią się zarówno na poziomie stanowym, jak i lokalnym. Możesz jednak rozpocząć proces wyszukiwania od poszukiwania informacji online. Jednym z najlepszych miejsc do wyszukiwania takich zachęt są strony internetowe władz lokalnych i stanowych. Departament Mieszkalnictwa i Rozwoju Miast (HUD) oferuje również kilka opcji pożyczek i dotacji dla kupujących domy. Będziesz także chciał zbadać pożyczkodawców w Twojej okolicy. W większości przypadków będą w stanie udzielić dokładnych i profesjonalnych porad dotyczących istniejących programów i procesu składania wniosków. Wreszcie, choć nie wszystkie programy ulg podatkowych, możesz również ubiegać się o pożyczki Freddie Mac, Fannie Mae i FHA.Każda opcja pożyczki pozwala na skorzystanie z kredytu hipotecznego nawet przy wpłacie zadatku już od 3%.

Co można odliczyć po zakupie domu

Chociaż ulga podatkowa dla kupującego dom po raz pierwszy nie jest już opcją, istnieją inne odliczenia, o które możesz się ubiegać, jeśli jesteś właścicielem domu do wynajęcia. Największa z nich to odliczenie odsetek od kredytu hipotecznego, które wcześniej pozwalało na odliczenie odsetek od kredytów hipotecznych do kwoty 1 000 000 USD; w ramach planu podatkowego Trumpa limit ten został obniżony do 750 000 USD.

Odsetki od kredytu hipotecznego to opłata odsetkowa związana z pożyczką mieszkaniową. Opłata towarzyszy większości kredytów mieszkaniowych, w przypadku których pożyczkodawcy używają domu jako zabezpieczenia kredytu hipotecznego. Oprocentowanie kredytu hipotecznego ma zwykle stałą stopę, zmienną stopę procentową lub kombinację obu. Oprocentowanie o stałej stopie obciąży pożyczkobiorcę ustalonym procentem przez cały okres trwania pożyczki. Oprocentowanie kredytów hipotecznych o zmiennej stopie procentowej podlega jednak wahaniom w zależności od zachowań rynkowych. Oznacza to, że wysokość odsetek, które płacisz miesięcznie, będzie się różnić. Wreszcie, hybrydowy kredyt hipoteczny o zmiennym oprocentowaniu ma początkową stałą stopę procentową. Jednak stopy procentowe ulegają wahaniom po zakończeniu początkowego okresu.

Podatki od nieruchomości są również świetną aleją, jeśli chodzi o odliczenia. Możesz odpisać roczne podatki od nieruchomości w roku, w którym je płacisz. Jeśli chodzi o ubezpieczenie kredytu hipotecznego, możesz otrzymać składkę ubezpieczeniową, jeśli wpłaciłeś zaliczkę mniejszą niż 20% pierwotnej wartości domu. Zgodnie z prawem IRS, Twoja składka na ubezpieczenie kredytu hipotecznego liczy się jako odsetki od kredytu hipotecznego, które możesz odliczyć w załączniku A do formularza 40.

Na wynos

Chociaż nie możesz już skorzystać z ulgi podatkowej dla kupującego pierwszy dom, nadal możesz zaoszczędzić dużo pieniędzy na podatkach dzięki innym ulgom podatkowym. Opcje kredytu hipotecznego zazwyczaj różnią się w zależności od miasta i stanu, ale nie martw się. Główne odliczenia, z których może skorzystać każdy właściciel domu, obejmują podatki od nieruchomości, odsetki od kredytu hipotecznego oraz punkty ubezpieczenia i kredytu hipotecznego. Ulga podatkowa dla kupujących dom po raz pierwszy zniknęła, ale zdecydowanie nie masz możliwości zaoszczędzenia pieniędzy przy pierwszym zakupie. Kwota, którą zaoszczędzisz, będzie ostatecznie zależeć od Twojego zaangażowania w poszukiwanie informacji i znalezienie dostępnych programów i opcji w Twojej okolicy.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy