Co to są punkty na karcie kredytowej i jak one działają?

Author:
17 lutego 2021
Category: Cash Back

Co to są punkty na karcie kredytowej i jak one działają?

Wydawcy kart kredytowych i banki zazwyczaj oferują programy nagród, za pośrednictwem których można zdobywać punkty, aby wymienić je na nagrody, rabaty i inne korzyści. Od programów lojalnościowych po punkty cash back, które oferują elastyczne opcje wykupu, istnieje kilka różnych sposobów na rozpoczęcie gromadzenia i wymiany punktów.

Co to są punkty na karcie kredytowej?

Punkty to zachęty, które można gromadzić w ramach programów zwrotu gotówki, nagród lub programów lojalnościowych karty kredytowej, zazwyczaj w kategoriach punktów, cashback lub mil. Punkty te są zwykle gromadzone poprzez dokonywanie zakupów za pomocą karty kredytowej w określonych kategoriach, są aktualizowane w każdym cyklu rozliczeniowym i mogą być przeglądane lub wymieniane na portalu internetowym wystawcy kredytu, hotelu lub linii lotniczej. Ubiegając się o kartę kredytową, możesz rozważyć, jakiego rodzaju bonusy oferuje emitent i czy zestaw zatwierdzonych zakupów i wybranych sprzedawców detalicznych jest zgodny z Twoim stylem życia i nawykami dotyczącymi wydatków.

Należy pamiętać, że niektóre karty kredytowe pobierają roczną opłatę. Ta opłata może być tego warta, jeśli weźmiesz pod uwagę nagrody i przywileje związane z kartą. Pamiętaj, aby wziąć pod uwagę roczną opłatę i rodzaje korzyści, z których faktycznie skorzystasz, zanim zdecydujesz się na określoną kartę.

Rodzaje punktów za karty kredytowe i sposób ich zdobywania

Punkty premiowe można zdobyć poprzez promocje bonusowe lub dokonując zakupów w określonych kategoriach, takich jak jedzenie, podróże, benzyna i inne.

Punkty premiowePunkty premiowe to rodzaj zachęty zdobywanej poprzez dokonywanie zakupów w wybranych kategoriach. Punkty można zdobyć poprzez promocje bonusowe lub dokonując zakupów w określonych kategoriach, takich jak jedzenie, podróże, benzyna i inne. Pamiętaj, że niektóre karty oferują wyższe punkty nagród w niektórych kategoriach niż inne, więc odrób swoją pracę domową i zastanów się, jak będziesz używać swojej karty nagród.

Z kartą kredytową Rewards możesz zdobyć 1 punkt za każdego wydanego 1 USD. Twoja karta kredytowa z nagrodami może również oferować bardziej hojne opcje wymiany punktów, takie jak 2-5 punktów za każdego dolara wydanego na podróże, restauracje i inne kategorie, takie jak domy towarowe, sklepy spożywcze i inne.

MilesMile to rodzaj nagród, które często zdobywa się za zakupy związane z podróżami. Podróżne karty kredytowe lub karty kredytowe linii lotniczych oferują programy punktów milowych. Można je zdobyć, dokonując zakupów w wybranych liniach lotniczych za pomocą podróżnej karty kredytowej lub programów lojalnościowych, i można je wymienić na bezpłatne lub zniżkowe loty i pobyty w hotelach. Generalnie za każdego dolara wydanego na zakup związany z podróżą można otrzymać 1-2 mile, ale niektóre karty podróżne lub lojalnościowe oferują 2-5 mil za każdego wydanego dolara.

Zwrot gotówkiNagrody pieniężne to procent punktów, które można zdobyć i zgromadzić w każdym cyklu rozliczeniowym, wydając wydatki w wybranych kategoriach kart kredytowych. Podczas gdy większość kart cash back oferuje co najmniej 1% zwrotu gotówki za wszystkie zakupy, niektóre karty mogą oferować 5% zwrotu gotówki za zakupy w domach towarowych, sklepach spożywczych lub na stacjach benzynowych. Może się okazać, że niektóre karty kredytowe oferują do 5% zwrotu gotówki za podróże lub na kategorie, które zmieniają się co miesiąc. Punkty Cash Back można wymienić na środki na wyciągu, kredyty na zakupy online lub karty podarunkowe.

Jaki jest najlepszy sposób na wymianę punktów na karcie kredytowej?

Zwrot gotówki i punkty lojalnościowe mogą zostać wymienione jako środki na wyciągu miesięcznym, zakupy online lub czek. Mile i punkty związane z podróżami można wymieniać na loty i pokoje hotelowe ze zniżkami za pośrednictwem portali rezerwacji podróży lub za pośrednictwem odpowiednich marek partnerskich na bilety lotnicze.

Czy punkty karty kredytowej są tego warte?

Twój styl życia i nawyki związane z wydawaniem pieniędzy wpłyną na to, czy punkty nagrody są dla Ciebie tego warte. Mogą również istnieć możliwości zdobycia punktów cashback, dokonując regularnych zakupów w sklepie spożywczym, domu towarowym i na stacji benzynowej za pomocą karty kredytowej. Często podróżujący mogą uznać za wygodne i opłacalne rezerwowanie pokoi hotelowych i lotów za pośrednictwem wybranych witryn do rezerwacji podróży, aby gromadzić mile lub punkty, lub rejestrować się w programach lojalnościowych pod wspólną marką w celu gromadzenia ekskluzywnych punktów. Promocje bonusowe (które wymagają wydatków) mogą również oferować nowym użytkownikom hojną wymianę punktów, w zależności od oferowanej promocji.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy