Co to jest pożyczka na leasing

Co to jest pożyczka na leasing
Author:
16 października 2020

Czy rozsądnie jest kupić leasingowany samochód i spłacić leasing?

Większość leasingu samochodów daje klientowi możliwość zakupu samochodu po zakończeniu leasingu lub przed końcem leasingu. Nazywa się to „wykupem leasingu”.

Wykupienie leasingu po zakończeniu leasingu oznacza po prostu zakup pojazdu od firmy leasingowej – gotówką lub pożyczką – za gwarantowaną cenę opcji zakupu określoną w umowie leasingu.

A co z wcześniejszym wykupem?

Większość umów dzierżawy zezwala na wczesny wykup , ale niektóre nie. Niektóre z nich mogą ograniczać okres najmu, w którym możesz skorzystać z opcji zakupu.

Na przykład wykupy mogą być zabronione w ciągu pierwszych kilku miesięcy i / lub kilku ostatnich miesięcy. Powinieneś przeczytać swoją umowę najmu, aby ustalić, czy masz takie ograniczenia.

Możesz rozważyć wykup, jeśli chcesz kontynuować jazdę samochodem po zakończeniu umowy najmu. Ponieważ znasz historię samochodu i znasz jego stan, jest to doskonały zakup używanego samochodu bez niepewności kupna od sprzedawcy lub nieznajomego. Znasz samochód, jak go traktowano i jego stan. Bez niespodzianek.

Dlaczego warto kupić leasingowany samochód?

Jeśli przekroczyłeś limity kilometrów, nadmierne zużycie lub uszkodzenia i chcesz uniknąć związanych z tym kar, możesz rozważyć wykup. A może po prostu lubisz swój samochód i chciałbyś nim jeździć przez wiele lat.

Normalne i wczesne wykupy samochodów na leasing

Istnieją dwa rodzaje wykupów leasingu samochodów:

1. wykup na koniec umowy leasingu (przy normalnym zakończeniu leasingu )

2. wczesny wykup (przed normalnym zakończeniem najmu)

1. Wykup na koniec leasingu samochodu

Kupno pojazdu pod koniec okresu leasingu jest czasami dobrą opcją, a czasami nie, w zależności od szczegółów Twojej konkretnej sytuacji. Ta opcja powinna być zawsze brana pod uwagę i porównywana z innymi opcjami zakończenia dzierżawy, aby określić, czy jest to najlepsze posunięcie. Cena wykupu na koniec okresu leasingu jest zazwyczaj wartością rezydualną określoną w umowie najmu. Cena ta często podlega negocjacji, ale nie zawsze, w zależności od polityki firmy leasingowej. Jeśli firma nie będzie negocjować, musisz zdecydować, czy podana cena jest uczciwą ceną do zapłacenia. Istnieje wiele różnych sposobów sprawdzenia ceny wykupu i ustalenia, czy jest to godziwa cena do zapłacenia:

1) W przypadku leasingu płacisz za amortyzację samochodu. Reszta to pozostała kwota, która jest taka sama jak cena zakupu po zakończeniu leasingu. Zatem kupując samochód za wartość rezydualną, płacisz po prostu za część pierwotnej ceny samochodu, której jeszcze nie zapłaciłeś. To uczciwa cena pod tym względem. Nikt nie zostaje oszukany.

2) Jednak inny sposób spojrzenia na cenę jest z punktu widzenia wartości rynkowej. Gdybyś musiał kupić inny samochód (używany) od osoby fizycznej lub dealera, taki jak ten, który leasingowałeś, z takim samym wyposażeniem i przebiegiem, ile byś zapłacił? Byłaby to uczciwa cena, gdybyś kupił leasingowany samochód od firmy leasingowej, chociaż może to być niesprawiedliwe dla firmy leasingowej, gdyby kwota rezydualna została ustawiona na wysokim poziomie (i skorzystałeś na niewielkich płatnościach).

3) Wreszcie inny sposób spojrzenia na to. Gdybyś miał zwrócić swój samochód firmie leasingowej, spodziewaliby się, że cena hurtowa (pomyśl o wartości wymiany) zostanie uzyskana jedynie poprzez sprzedaż na aukcji dealera. W związku z tym każda oferowana im cena, która jest wyższa niż cena hurtowa, jest dla nich uczciwa i stanowi dobrą ofertę dla Ciebie.

Mając powyższe na uwadze, należy pamiętać, że wiele firm leasingowych posiada „rezydualne ubezpieczenie”, które stanowi różnicę między ceną aukcji hurtowej a wartością końcową umowy. Nie mają więc powodu, aby chcieć negocjować z Tobą cenę zakupu, ponieważ i tak otrzymają pełną cenę. Jednak my, konsumenci, nie mamy możliwości dowiedzenia się, czy firma leasingowa posiada ubezpieczenie. Albo będą negocjować z tobą, albo nie.

O wiele więcej szczegółów na temat obsługi wykupu leasingu można znaleźć w specjalnej sekcji naszego zestawu leasingu , doradcy zakończenia leasingu , który zawiera pełne omówienie wszystkich opcji zakończenia leasingu, w tym wykupu, oraz sposobu określenia, która opcja jest najlepiej pasujący do Twojej konkretnej sytuacji.

Finansowanie zakupu samochodu w leasingu to to samo, co finansowanie zakupu samochodu używanego. Organizujesz pożyczkę na używany samochód, otrzymujesz czek na kwotę zakupu wystawiony na leasing, otrzymujesz tytuł, rejestrujesz samochód na swoje nazwisko w lokalnym biurze DMV, ewentualnie płacisz podatek od sprzedaży i gotowe .

W wielu przypadkach możesz otrzymać pożyczkę na wykup w tym samym banku lub firmie finansowej, która obsługiwała Twój leasing, chociaż może to nie być najlepsza oferta. Auto Credit Express to popularne internetowe źródło pożyczek na wykup leasingu.

2. Wczesny wykup samochodu w leasingu

Jeśli zdecydujesz, że chcesz kupić swój pojazd przed zakończeniem normalnej leasingu, jest to traktowane jako wykup przedterminowy . Jest to bardziej skomplikowane niż wykup po zakończeniu leasingu ze względu na sposób, w jaki ustalana jest kwota spłaty. Cena jest połączeniem końcowej wartości leasingu, zgodnie z umową leasingu, dodanej do kwoty, którą nadal jesteś winien z tytułu leasingu.

Kwota, którą nadal jesteś winien za dzierżawę, może być znacznie wyższa, niż mogłoby się wydawać. Dzieje się tak, ponieważ niskie miesięczne raty leasingowe nie nadążają za szybkim spadkiem wartości pojazdu. Dzieje się tak również dlatego, że Twoja firma leasingowa ponownie oblicza saldo leasingu w inny sposób niż pierwotnie obliczono, co powoduje, że większość Twoich przeszłych płatności zalicza na poczet kosztów leasingu, zamiast spłacać leasing.

W niektórych przypadkach może być taniej poczekać i wykupić dzierżawę po wygaśnięciu dzierżawy, niż wcześniej. Niektórzy ludzie popełniają błąd, wykupując leasing wcześnie, gdy przekraczają przebieg, myśląc, że jest to dobry sposób na uniknięcie zbliżających się nadmiernych opłat za przebieg. Jednak czekanie do wygaśnięcia dzierżawy z zakupem prowadzi do tego samego. Niezależnie od tego, kiedy kupujesz, unikasz opłat za kilometry.

Wcześniejszy wykup pojazdu leasingu różni się od wcześniejszego zwrotu i rozwiązania umowy

Zrozum, że wcześniejszy wykup różni się od wcześniejszego zakończenia leasingu, w którym chcesz zwrócić pojazd firmie leasingowej i zakończyć leasing wcześniej. Jeśli nie chcesz faktycznie kupować pojazdu od firmy leasingowej (wcześniejszy wykup), ale chcesz zwrócić samochód i wcześniej anulować leasing (wcześniejsze wypowiedzenie lub spłata), przeczytaj nasz artykuł Jak wyjść z samochodu Leasing Early .

Aby uzyskać dodatkowe informacje, opcje i porady dotyczące wychodzenia z leasingu samochodu, w Przewodniku po wcześniejszym zakończeniu leasingu w naszym zestawie leasingowym wyjaśniono szczegóły i opisano, jak postępować w tej bardziej skomplikowanej sytuacji.

Jak sfinansować wykup leasingu

Wykup leasingu oznacza spłatę salda leasingu i zakup samochodu. Możesz zapłacić gotówką lub otrzymać zwykłą pożyczkę na samochód używany w banku lub spółdzielczej spółce pożyczkowej. W niektórych przypadkach firma, która sfinansowała Twój leasing, również sfinansuje Twój zakup.

Możesz również sfinansować wykup pożyczką z usługi online, takiej jak Auto Credit Express (patrz baner poniżej), która specjalizuje się w pożyczkach dla osób z problemami kredytowymi. Zatwierdzenie jest szybkie i łatwe.

W zależności od tego, jak daleko jesteś w leasingu, co wpływa na cenę wykupu i ile miesięcy chcesz na kredyt na samochód używany – oraz oprocentowanie kredytu – Twoje nowe płatności mogą być wyższe lub niższe niż poprzednie raty leasingowe.

Oprocentowanie kredytów na używane samochody do wykupu jest nieco wyższe niż w przypadku nowych kredytów samochodowych i zależy od Twojej zdolności kredytowej . Poznaj swoją zdolność kredytową FICO, zanim podejmiesz decyzję o wykupie leasingu. Jaki jest Twój wynik FICO? Dowiedz się już teraz, sprawdzając swój raport kredytowy na 1 USD na Experian.com!

Nie zapomnij o ubezpieczeniu

Kiedy finansujesz wykup leasingu, będziesz zobowiązany do posiadania pełnego ubezpieczenia samochodowego. Bez względu na to, z jakiej firmy ubezpieczeniowej korzystałeś podczas leasingu, mądrze byłoby kupować lepsze stawki. Dwie rekomendowane przez nas firmy ubezpieczeniowe to:

Liberty Mutual Insurance – szanowana krajowa firma, która słynie nie tylko z konkurencyjnych stawek, ale także z doskonałej obsługi klienta podczas składania roszczenia. Oferują 12-miesięczną gwarancję ceny, zniżkę dla nastolatków i inne rabaty, do których łatwo się zakwalifikować. Osoby, które przeszły z innych firm, zaoszczędziły średnio 509 USD.

Esurance – nowoczesna firma ubezpieczeniowa na świecie, należąca do szanowanej rodziny Allstate, oferuje dobre stawki i maksymalnie upraszcza proces uzyskiwania bezpłatnych wycen, kupowania i zgłaszania roszczeń. Jeśli kupujesz ubezpieczenie, nie przegap tej wspaniałej firmy.

Co się stanie, jeśli okaże się, że wykup na koniec umowy nie jest dla Ciebie odpowiedni?

Jeśli zdecydujesz się zwrócić leasingowany pojazd po zakończeniu leasingu, co zasadniczo kończy obowiązek leasingu, z wyjątkiem ewentualnych opłat, zaczynasz od początku z innym samochodem. Możesz rozpocząć kolejny leasing lub kupić następny samochód, nowy lub używany. Jeśli zdecydujesz się na zakup, zalecamy skorzystanie z naszej wyszukiwarki samochodów, aby znaleźć najlepsze aktualne oferty, w tym zachęty dla dealerów, zarówno na nowe, jak i używane pojazdy. Poproś o jak najwięcej ofert dealerów, aby mieć pewność, że otrzymujesz najlepszą ofertę w Twojej okolicy.

streszczenie

Jeśli myślisz, że chcesz wykupić leasing samochodu, musisz zrozumieć swoje opcje i dowiedzieć się, jak określić, która opcja jest najlepsza w Twojej konkretnej sytuacji. Przedterminowy wykup leasingu może być kosztowny i może nie osiągnąć zamierzonych celów.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy