Co to jest ocena kredytowa 300?

Author:
17 lutego 2021
Category: Poprawić Swoją

Trudno jest włączyć wiadomości lub przewijać media społecznościowe bez odniesienia do wyników kredytowych lub kredytowych. Być może nawet wiesz, jaki jest Twój wynik kredytowy. Ale czy wiesz, co oznaczają różne oceny zdolności kredytowej? Czytaj dalej, aby dowiedzieć się wszystkiego o 300 punktach kredytowych.

Co to jest ocena kredytowa 300?Na potrzeby tego artykułu skupimy się na Twojej ocenie kredytowej FICO, ponieważ jest to najbardziej znana i najczęściej stosowana metoda obliczania Twojej zdolności kredytowej. Twój wynik FICO to trzycyfrowy wynik, od 300 do 850 – a im wyższa liczba punktów, tym lepszy jest Twój ranking kredytowy.

Jednak Twoja ocena kredytowa to znacznie więcej niż tylko liczba. Raczej argumentujemy, że trudno będzie Ci znaleźć liczbę, która bardziej wpłynie na Twoje życie finansowe. Twoja ocena kredytowa ma wpływ na wszystko, od oprocentowania, które płacisz za zakupy kartą kredytową, po to, czy masz pozwolenie na kredyt hipoteczny na zakup nowego domu.

Mając to na uwadze, zbadamy różne oceny kredytowe, zaczynając od 300 punktów kredytowych. Oto krótkie zestawienie przypadków, w których wyniki kredytowe spadają dla dorosłych w Stanach Zjednoczonych:

Populacja USA podzielona według pięciu zakresów FICO dla punktacji kredytowej


Wiek
Ubogi
Targi
Dobry
Bardzo dobrze
Świetny
Gen Z 29% 38% 17% 11% 5% Tysiącletni 35% 24% 10% 16% 15% Gen X 26% 24% 10% 17% 23% Wyżu demograficznego 19% 22% 10% 17% 32% Źródło: 26.09.2018 przeprowadziliśmy ankietę wśród 550 amerykańskich konsumentów w różnych grupach wiekowych, aby dowiedzieć się, do jakich przedziałów zdolności kredytowej należą.

Jak widać, ocena kredytowa 300 jest uważana za niską lub złą. Jednak możesz mieć słaby kredyt bez własnej winy. Być może dopiero zaczynasz swoją przygodę kredytową i nie masz jeszcze ustalonej historii kredytowej. Jeśli masz 300 punktów kredytowych, ważne jest, aby wiedzieć, że nie jesteś sam – i że nigdy nie jest za późno, aby poprawić swoją zdolność kredytową.

Jak poprawić swoją zdolność kredytową 300

Jeśli obecnie nie masz kredytu i próbujesz szybko poprawić swój wynik 300, masz szczęście. Istnieje wiele sprawdzonych strategii szybkiego poprawiania zdolności kredytowej:

 • Zostań autoryzowanym użytkownikiem. Trudno o dobrą zdolność kredytową bez ugruntowanej historii kredytowej. Rozważ poproszenie zaufanego przyjaciela lub członka rodziny o dodanie Cię jako autoryzowanego użytkownika do swojego konta. Będąc powiązanym z ich kontem, w zasadzie pożyczasz ich dobrą historię kredytową – a Twoja ocena kredytowa szybko się poprawi.
 • Złóż wniosek o zabezpieczoną kartę kredytową. Zabezpieczona karta kredytowa to kolejny świetny sposób na budowanie historii kredytowej. Zabezpieczona karta kredytowa jest łatwiejsza do zakwalifikowania niż tradycyjna karta kredytowa, ponieważ wymaga przedpłaty. Ten depozyt staje się Twoim limitem kredytowym – więc jeśli zalegasz z płatnościami, pożyczkodawca może po prostu pobrać środki z Twojego depozytu. Aby jak najlepiej wykorzystać swoją zdolność kredytową, zawsze dokonuj płatności na czas. Złóż wniosek o pożyczkę na budowę kredytu. Dodanie kredytu budowniczego to świetny sposób nie tylko na zbudowanie historii kredytowej, ale także na zdywersyfikowanie portfela kredytowego. Kiedy zaciągasz kredyt budowniczy kredytu, na specjalnym koncie odkładana jest określona kwota pieniędzy. Płacisz dalej, aż do spłaty kredytu – wtedy masz pełny dostęp do konta. Pamiętaj, aby zawsze dokonywać płatności na czas.Przyjrzyjmy się bliżej średniej poprawie słabych ocen kredytowych w ciągu 12 miesięcy, stosując niektóre z tych strategii.

  Poprawa średniej oceny kredytowej zaczynając od słabego kredytu


  metoda
  Punkt początkowy kredytu
  3 miesiące
  6 miesięcy
  12 miesięcy 300300
  Płatności na czas 300 324 348 383 Zabezpieczona karta kredytowa 325 346 362 Kredyt na budowę kredytu 316 330 351 Źródło: Przegląd 600 osób, które przez rok zwiększały swój wynik różnymi metodami. Badanie zostało przeprowadzone w lutym 2016 r. I zakończyło się w kwietniu 2016 r.

  Jak widać, każda z tych strategii pomaga szybko poprawić zdolność kredytową – aż o 83 punkty w ciągu 12 miesięcy.

  Ale jak obliczana jest Twoja zdolność kredytowa?

  Czynniki wpływające na Twoją zdolność kredytowąIstnieje wiele różnych wersji ocen kredytowych, z różnymi modelami oceny i różnymi typami wyników, ale prawie wszystkie z nich są oparte na następujących czynnikach:

  • Historia płatności. Twoja historia płatności ma największy wpływ na Twoją zdolność kredytową ze wszystkich czynników. Zawsze dokonuj co najmniej minimalnej płatności i dokonuj wszystkich płatności na czas każdego miesiąca.
  • Wykorzystanie kredytu. To jest po prostu fantazyjny termin określający, jaką część dostępnego kredytu aktualnie wykorzystujesz. Aby uzyskać najlepszy wynik, należy dążyć do utrzymania tej liczby na poziomie 30% lub poniżej (niektórzy eksperci sugerują nawet próbę utrzymania poniżej 10%, chociaż czasami może to być trudne). Długość historii kredytowej. Długość Twojej historii kredytowej również wpływa na Twój wynik. Zawsze miej otwarte najstarsze konta i zachowaj dobrą opinię. Rodzaje aktualnego kredytu. Wierzyciele i pożyczkodawcy lubią odpowiedzialne korzystanie z różnych rodzajów kredytów. Jeśli masz tylko karty kredytowe, rozważ dodanie pożyczki na budowę kredytu. Podobnie, jeśli w raporcie kredytowym znajduje się tylko pożyczka studencka, rozważ złożenie wniosku o kartę kredytową lub kartę do konta sklepowego. Zapytania dotyczące konta. Liczba zapytań o kredyt dla Twojego konta może również wpłynąć na Twój wynik. Jak już wspomnieliśmy, miękkie zapytania (gdy sam sprawdzasz swój kredyt) nie mają wpływu na Twój wynik, ale trudne zapytanie, takie jak składanie wniosku o nową kartę kredytową, może. Ogranicz liczbę aplikacji, aby uzyskać najlepszy wynik.Przyjrzyjmy się teraz bliżej, jak bardzo każdy z tych czynników może wpłynąć na Twój wynik.

   Współczynniki obliczania (wagi) modelu punktacji FICO

   Czynniki kredytowe
   Waga oceny kredytowej
   Historia płatności 35% Wykorzystanie kredytu 30% Wiek kredytu 15% Różne rodzaje kredytów 10% Liczba zapytań 10% Źródło: https://www.myfico.com/credit-education/whats-in-your-credit-score.

   Jak widać, historia płatności i wykorzystanie kredytu to dwa czynniki, które mają największy wpływ na Twoją zdolność kredytową, przy czym wiek Twojej historii kredytowej znajduje się na trzecim miejscu i wynosi 15%.

   Następnie przyjrzyjmy się, czego możesz się spodziewać po 300 punktach kredytowych.

   Czego możesz się spodziewać po 300 punktach kredytowychJak wspomnieliśmy wcześniej, oprocentowanie różnych rodzajów pożyczek lub linii kredytowych zależy bezpośrednio od Twojej oceny kredytowej. Mając to na uwadze, rzućmy okiem na średnie stopy procentowe dla konsumentów z przedziałem oceny kredytowej 300-549.

   Przedziały stóp procentowych dla różnych rankingów zdolności kredytowej

   Rodzaj pożyczki
   300-549
   30-letnia stała stopa procentowa kredytu hipotecznego 6,352% Oprocentowanie kredytu samochodowego 15,24% Oprocentowanie karty kredytowej 24,9% Źródło: Credit Sesame zapytał 400 członków o ich stopy procentowe w okresie trzech tygodni rozpoczynającym się 18 stycznia 2018 r.

   Jak widać, z wynikiem kredytowym poniżej 550, niestety utkniesz z wysokimi stopami procentowymi, od kart kredytowych po pożyczki hipoteczne. Z tego powodu ważne jest, aby zrobić wszystko, co w Twojej mocy, aby poprawić lub zbudować swoją zdolność kredytową.

   Czy możesz dostać samochód z wynikiem 300 punktów?Jeśli masz 300 punktów kredytowych i rozważasz zakup samochodu, możesz się zastanawiać, czy możesz kwalifikować się do kredytu samochodowego na podstawie swojej oceny kredytowej. Aby pomóc, przebadaliśmy 600 członków Credit Sesame z różnymi ocenami kredytowymi, aby zobaczyć, jak rozprowadzane były pożyczki samochodowe w 2017 r. Spójrz na to, co znaleźliśmy poniżej:

   Odsetek kredytów samochodowych nowych i używanych w podziale na rangę kredytową konsumentów


   Ocena kredytowa
   Kredyt na nowy samochód w 2017 roku
   Kredyt na samochód używany w 2017 roku
   Znakomity (800+) 24% 16% Bardzo dobry (740-799) 22% 25% Dobry (670-739) 19% 28% Dość (580-669) 17% 18% Słabo (500–579) 12% 10% Zły (poniżej 500) 1% 3% Źródło: Credit Sesame obserwował 600 członków w 2017 r., Dokumentując ich wybory dotyczące finansowania samochodów i decyzji zakupowych, i zostali podzieleni według rankingu FICO Credit Score. Ankieta była prowadzona od stycznia 2017 do grudnia 2017.

   Jak widać, tylko 3 procent kredytów na używane samochody w 2017 r. Trafiło do osób z oceną kredytową poniżej 500 – i liczba ta ponownie spada, patrząc na nowe kredyty samochodowe. Na szczęście nadzieja nie zostanie utracona, jeśli nie możesz samodzielnie zakwalifikować się do kredytu samochodowego. Dodając cosigner do swojej pożyczki, znacznie zwiększasz swoje szanse na zatwierdzenie.

   Czy możesz otrzymać kartę kredytową z wynikiem 300 punktów?Jeśli chodzi o karty kredytowe, jakie masz opcje z wynikiem 300? Przyjrzeliśmy się konsumentom, którzy otrzymali nowe rachunki kredytowe w 2017 roku, w podziale według ich rankingu kredytowego:

   Odsetek członków Credit Sesame, którzy otworzyli nowe konta kredytowe w 2017 r


   Ranking kredytów
   Karty kredytowe
   Przechowuj karty kredytowe
   Pożyczki samochodowe
   Kredyty hipoteczne
   Zły (550) 19% 14% 22% 24% Doskonale (800>) 15% 7% 33% 25%

   Źródło: Przegląd 1000 członków Credit Sesame w okresie od grudnia 2017 r. Do grudnia 2018 r. Każdy ranking kredytowy składał się na 167 uczestników (zły, słaby, dostateczny, dobry, bardzo dobry, doskonały).

   Wśród osób z wynikami kredytowymi poniżej 550, prawie 20 procent było w stanie zabezpieczyć kartę kredytową – a liczba ta jest bliższa 25 procent w przypadku kart kredytowych w sklepach. Należy jednak pamiętać, że przy tego rodzaju zdolności kredytowej najprawdopodobniej będziesz musiał zapłacić wyższą stopę procentową – więc staraj się spłacać saldo każdego miesiąca, jeśli to możliwe.

   Radzenie sobie z negatywnymi informacjami w raporcie kredytowymJeśli negatywne informacje w raporcie kredytowym są dokładne, niewiele możesz zrobić z tym znakiem, z wyjątkiem czekania, aż zestarzeje się z raportu kredytowego. Ale jak długo negatywne oceny pozostają na Twoim raporcie kredytowym? Oto krótki przewodnik: