Co to jest kredyt PayPal i jak działa?

Author:
17 lutego 2021

To prawdziwe wyzwanie, aby nadążyć za wszystkimi różnymi usługami płatniczymi, które oferuje PayPal, ponieważ jest ich tak wiele, a nowe wydają się pojawiać przez cały czas. Usługi PayPal również często zmieniają nazwy, gdy są zmieniane lub nabywane od innych firm.

Jedną z usług PayPal, która może Cię zainteresować, ponieważ wywołała ostatnio trochę szumu, jest PayPal Credit (dawniej Bill Me Later ). Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o tej opcji płatności PayPal.

Spis treści

Jak działa kredyt PayPal?

Kredyt PayPal to linia kredytowa wydana przez Synchrony Bank. Zatwierdzeni użytkownicy PayPal mogą korzystać z tej wirtualnej linii kredytowej która działa podobnie do karty kredytowej, umożliwiając płacenie za zakupy online na raty , a nie w całości z góry.

Zatwierdzeni użytkownicy systemu PayPal mogą używać kredytu PayPal jako opcji płatności za każdym razem, gdy robią zakupy za pomocą systemu PayPal, na stronie internetowej lub w sklepie stacjonarnym, który akceptuje płatności PayPal.

Pamiętaj, że kredyt PayPal to nie to samo, co karta debetowa lub kredytowa PayPal .

Jak złożyć wniosek i korzystać z kredytu PayPal

O kredyt PayPal można łatwo ubiegać się i zacząć z niego korzystać. Ale ważne jest, abyś trochę zrozumiał, jak działa Kredyt PayPal, zanim zaczniesz korzystać z tej usługi.

Ubieganie się o kredyt PayPalKażdy użytkownik systemu PayPal może ubiegać się o kredyt PayPal. Jeśli nie masz jeszcze konta PayPal, zostaniesz poproszony o utworzenie go podczas ubiegania się o kredyt PayPal. Wniosek jest szybki i prosty: wystarczy podać datę urodzenia, dochód po opodatkowaniu oraz 4 ostatnie cyfry numeru ubezpieczenia społecznego. Ostrzegamy, że PayPal będzie mocno ściągał kredyt , co może spowodować, że Twoja zdolność kredytowa spadnie o kilka punktów. Zwykle w ciągu kilku sekund otrzymasz swoją zgodę na odpowiedź.

PayPal nie ma jasno określonych kryteriów kandydatów, ale wnioskodawcy o słabej zdolności kredytowej lub historii kredytowej mogą zostać odrzuceni.

Po zatwierdzeniu i zaakceptowaniu warunków użytkowania PayPal przyzna Ci limit kredytowy w wysokości co najmniej 250 USD . PayPal będzie okresowo sprawdzać Twoje konto i może zwiększyć lub zmniejszyć limit kredytu.

Zwróć uwagę, że PayPal Credit to nowa nazwa dla Bill Me Later, która istnieje od ponad 10 lat. Jeśli masz już konto Bill Me Later, masz teraz konto PayPal Credit.

Korzystanie z kredytu PayPalPo skonfigurowaniu konta kredytu PayPal możesz korzystać z kredytu PayPal w połączeniu z kontem PayPal wszędzie tam, gdzie akceptowane są płatności PayPal. Wystarczy ustawić kredyt PayPal jako domyślną „preferowaną opcję płatności w systemie PayPal lub wybrać kredyt PayPal jako opcję płatności podczas płatności. Niektórzy sprzedawcy mogą również monitować o zapłatę za pomocą kredytu PayPal zamiast zwykłej preferowanej opcji płatności PayPal (która jest zwykle powiązana z kartą kredytową lub debetową lub kontem bankowym).

Możesz zarządzać ustawieniami kredytu PayPal za pomocą przeglądarki internetowej lub aplikacji PayPal. Możesz również dokonywać płatności na swoim saldzie i sprawdzać aktualny limit kredytowy – tak jak w przypadku każdej aplikacji do obsługi kart kredytowych, z której już korzystasz.

W ramach funkcji „Zaliczka gotówkowa można używać kredytu PayPal do wysyłania pieniędzy do kogoś online za pomocą zakładki Wyślij pieniądze, tak samo jak w przypadku każdej innej opcji Portfela PayPal. Nie możesz użyć tej funkcji, aby wysłać do siebie zaliczkę gotówkową.

Warunki i zasady kredytu PayPalKredyt PayPal wymaga comiesięcznych płatności salda. Możesz dokonać płatności minimalnej na koniec miesiąca, dokonać płatności w dowolnej innej kwocie lub spłacić saldo w całości w dowolnym momencie, podobnie jak za pomocą karty kredytowej. W przypadku nowych kont kredyt PayPal ma zmienną APR w wysokości 25,49% dla standardowych zakupów i zaliczek gotówkowych (w momencie publikacji). Będąc zmienną, RRSO będzie się zmieniać wraz z główną stopą procentową.

Kredyt PayPal promuje obecnie 6-miesięczną specjalną ofertę finansowania, w której nie będziesz musiał płacić żadnych odsetek od zakupów o wartości 99 USD lub wyższej przez 6 miesięcy. Jeśli nie spłacisz całości salda w ciągu 6 miesięcy, zostaną naliczone odsetki.

Aby wysłać pieniądze (zaliczka gotówkowa) za pomocą kredytu PayPal, PayPal pobierze stałą opłatę w wysokości 2,9% + 0,30 USD za transakcję. Jest to ta sama opłata, którą płacisz, gdy używasz karty debetowej lub kredytowej do wysyłania pieniędzy przez PayPal.

Zalety i wady kredytu PayPal

Zalety kredytu PayPal

 • Szybko i wygodnie: możesz skorzystać z kredytu PayPal, aby dokonać zakupu natychmiast po zatwierdzeniu (zwykle w ciągu kilku sekund). Dla porównania, być może będziesz musiał poczekać tydzień lub dłużej, aż karta kredytowa, o którą się ubiegasz, dotrze pocztą.
 • Używaj wszędzie tam, gdzie akceptowane są płatności PayPal: obejmuje tysiące witryn internetowych i rosnącą liczbę sklepów stacjonarnych. Pomoże Ci zbudować kredyt: Przed październikiem 2019 r. Kredyt PayPal był uważany za „ukrytą linię handlową, ponieważ nie zgłaszał Twojej aktywności do biur informacji kredytowej. PayPal następnie wycofał tę zasadę, a PayPal Credit raportuje teraz Twoją aktywność płatniczą do trzech największych biur kredytowych (Equifax, Experian i TransUnion). Ochrona zakupów w systemie PayPal: Jeśli Twój zakup online nie jest zgodny z opisem lub nie dotrze, PayPal zwróci pełną cenę zakupu plus pierwotne koszty wysyłki.Wady kredytu PayPal
 • Niski limit kredytu: W przeciwieństwie do tradycyjnej linii kredytowej, limity kredytu PayPal są porównywalne lub nawet niższe niż limity większości kart kredytowych, przy czym limity większości użytkowników wahają się od zaledwie 250 USD do kilku tysięcy dolarów.
 • Zapytanie o twardy kredyt: Sztywne przyciągnięcie kredytu podczas procesu składania wniosku prawdopodobnie spowoduje, że Twój wynik osiągnie kilka punktów. Wysoki APR: Prawdopodobnie możesz uzyskać lepszy APR za pomocą karty kredytowej, zwłaszcza jeśli masz dobry kredyt. Ryzyko przekroczenia wydatków: możesz ulec pokusie, aby wydać więcej za pomocą kredytu PayPal niż w przypadku zwykłego systemu PayPal. ** Należy pamiętać, że ta lista za / przeciw jest z punktu widzenia użytkownika kredytu PayPal. Z punktu widzenia handlowca kredyt PayPal nie ma żadnych poważnych wad, poza ogólnymi wadami korzystania z systemu PayPal (a mianowicie wysokimi opłatami transakcyjnymi). Jednak potencjalną zaletą reklamowania finansowania promocyjnego za pomocą kredytu PayPal jako sprzedawcy, który już oferuje PayPal jako opcję płatności , jest to, że użytkownicy PayPal zazwyczaj wydają więcej i dokonują większych zakupów za pomocą kredytu PayPal.

  Czy firmy mogą korzystać z kredytu PayPal? Krótka odpowiedź:

  Tak, Twoi klienci mogą płacić za pomocą kredytu PayPal, o ile Twoja firma akceptuje płatności PayPal. Ale jeśli chodzi o korzystanie z kredytu PayPal do zakupów biznesowych, dostępne są lepsze opcje.

  Długa odpowiedź:

  Firmy, które akceptują płatności PayPal przy kasie, mogą oferować klientom opcję płatności Kredytem PayPal w trybie online lub w sklepie. Jeśli akceptujesz PayPal jako formę płatności Kredyt PayPal jest już dostępny dla klientów, którzy płacą za pomocą PayPal bez dodatkowych kosztów dla Twojej firmy.

  Kiedy klient dokonuje zakupu za pomocą kredytu PayPal PayPal wpłaca pełną kwotę zakupu na Twoje konto tak jak w przypadku każdej innej transakcji PayPal, więc jako sprzedawca PayPal nie ponosisz żadnego dodatkowego ryzyka; akceptacja płatności Kredytem PayPal jest taka sama, jak akceptacja jakiejkolwiek innej płatności PayPal. Jeśli jednak dokonujesz sprzedaży w systemie PayPal, możesz promować opcje finansowania kredytu PayPal w swojej witrynie internetowej, co może przynieść dodatkowe korzyści firmom sprzedającym online duże przedmioty.

  Jak otrzymujesz zapłatę za pomocą kredytu PayPal?Istnieje wiele sposobów umożliwiania klientom płacenia za pomocą kredytu PayPal:

  • Kredyt PayPal w POS: Niektóre, ale nie wszystkie, systemy punktów sprzedaży umożliwiają przyjmowanie osobistych płatności PayPal. Niektóre przykłady punktów sprzedaży przyjaznych dla systemu PayPal obejmują Shopkeep, Vend i oczywiście własny PayPal Here.
  • Kredyt PayPal w Twojej witrynie: Jeśli umożliwisz klientom płacenie za pomocą PayPal w Twojej witrynie, PayPal zapewni Ci banery promocyjne, które pozwolą Ci reklamować opcje finansowania klientom. Możesz także dołączyć przycisk Kredyt PayPal, aby zachęcić klientów, którzy nie mają skonfigurowanego PPC jako preferowanej metody płatności PayPal, do płacenia przy użyciu Kredytu PayPal. Kredyt PayPal z płatnościami mobilnymi: jeśli akceptujesz Google Pay lub Apple Pay w punkcie sprzedaży, a klient ma ustawioną domyślną metodę płatności PayPal z kredytem PayPal, klienci mogą płacić za pomocą kredytu PayPal za pomocą smartfona. Kredyt PayPal z fakturą PayPal: Kiedy wysyłasz klientowi fakturę PayPal, klient może skorzystać z kredytu PayPal, aby zapłacić tę fakturę.Oczywiście tylko klienci, którzy zostali zatwierdzeni przez Kredyt PayPal mogą płacić Kredytem PayPal i tylko do wysokości swojego limitu kredytowego. Klienci, którzy ustawili Kredyt PayPal jako preferowaną opcję płatności PayPal, będą automatycznie płacić za wszystkie zakupy PayPal za pomocą Kredytu; Klienci mogą również wybrać Kredyt PayPal w swoim Portfelu PayPal dla poszczególnych transakcji, jeśli otrzymają tę opcję przy kasie.

   Jak wykorzystać kredyt PayPal do zakupów biznesowych?Firmy mogą również potencjalnie używać Kredytu PayPal do dokonywania zakupów biznesowych od handlowców lub dostawców akceptujących PayPal. Jednak z uwagi na to, że jest ona skierowana do konsumentów, limity kredytowe tej linii kredytowej są niskie, a oprocentowanie – wysokie. Jeśli nie masz bardzo małej firmy lepiej jest mieć tradycyjną linię kredytową lub biznesową kartę kredytową, aby dokonać zakupów biznesowych .

   Jako alternatywę dla zakupów biznesowych za pomocą kredytu PayPal, PayPal oferuje również pożyczki dla małych firm w wysokości od 5000 do 500 000 USD w ramach LoanBuilder: Usługa PayPal.

  We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy