Co to jest konto kredytu odnawialnego?

Author:
17 lutego 2021
Category: Będziesz Mieć

Kredyt odnawialny to rodzaj kredytu, w przypadku którego saldo konsumenta i minimalna miesięczna płatność mogą ulec zmianie. Kredyt ten umożliwia również posiadaczom kart uniknięcie opłat poprzez spłatę minimalnego salda z wyciągu w ustalonym „okresie karencji. Ten typ konta kredytowego ma również maks.

W tym przewodniku omówimy wszystko, co musisz wiedzieć o kredycie odnawialnym.

Spis treści

Jak działa konto z kredytem odnawialnym?

Odnawialne konto kredytowe pozwala ludziom używać pieniędzy do maksymalnego limitu. Ludzie mogą wypłacić całość lub część dostępnych środków i zdecydować o spłacie części lub całości salda. Płatności minimalne są zwykle wymagalne co miesiąc, ale ich wysokość zależy od warunków umowy pożyczki.

Czym różni się kredyt odnawialny od rat?

Dwa główne rodzaje kredytów to kredyt odnawialny i kredyt ratalny. Pożyczki na raty pozwolą Ci pożyczyć co miesiąc określoną kwotę, którą będziesz mieć w kredytach użytkowych. Gdy będziesz w stanie spłacić ratę, konto zostanie zamknięte. Z drugiej strony, kredyt odnawialny umożliwia kumulowanie opłat do momentu osiągnięcia limitu wydatków. Kredyt odnawialny zapewnia większą elastyczność w wydatkowaniu każdego miesiąca, o ile jesteś w stanie spłacić wyciąg w terminie.

Jeśli nie możesz spłacić wyciągu w całości, pozostałe saldo na Twoim koncie będzie podlegało oprocentowaniu. Zdecydowanie zaleca się, abyś w pełni spłacił swój wyciąg, jeśli jesteś w stanie to zrobić. Jeśli nie jesteś w stanie zapłacić, być może odpowiednia jest dla Ciebie odnawialna karta kredytowa.

Zdefiniowany kredyt nieodnawialny

Kredyt nieodnawialny różni się od kredytu odnawialnego w jeden konkretny sposób. Kredytu nieodnawialnego nie można ponownie wykorzystać po spłacie wyciągu. Przykładem kredytu nieodnawialnego może być pożyczka studencka. Po spłaceniu pożyczki studenckiej nie będziesz mógł ponownie wykorzystać pożyczonych pieniędzy.

Kredyty nieodnawialne często mają niższą stopę procentową w porównaniu z kredytami odnawialnymi. Wynika to z niższego ryzyka związanego z nieodnawialnymi produktami kredytowymi.

Po spłaceniu nieodnawialnego konta kredytowego konto zostaje zamknięte i nie można go ponownie użyć. Będziesz musiał złożyć kolejny wniosek i przejść przez proces zatwierdzania, aby pożyczyć dodatkowe środki.

Jak konta odnawialne mogą wpłynąć na Twój kredyt?

Odnawialne konto kredytowe może wpłynąć na Twój kredyt na kilka sposobów.

 • Kiedy ubiegasz się o konto, wierzyciel prawdopodobnie przejrzy Twoją historię kredytową, co zwykle skutkuje twardym zapytaniem (co może obniżyć Twoje oceny kredytowe o kilka punktów lub mieć na nie znikomy wpływ).
 • Otwarcie nowego konta może również obniżyć średni wiek kont, co może obniżyć Twoje wyniki.Możesz również zwiększyć swoją mieszankę kredytów, co może poprawić stan twojego kredytu.Opłaty, na które trzeba uważać

  Należy pamiętać, że konta zazwyczaj pobierają opłaty. Na przykład …

  • Karty kredytowe często pobierają szereg opłat, takich jak opłata roczna i opłaty związane z transakcją (np. Opłata za transakcje zagraniczne, opłata za zaliczkę gotówkową)
  • Linie kredytowe mogą również pobierać opłaty, takie jak opłata roczna lub opłaty za udzielenie kredytuHELOC może wiązać się z wieloma opłatami oprócz rocznej opłaty (np. Koszty zamknięcia)Wniosek

   Niezależnie od tego, czy używasz karty kredytowej, aby wygodnie płacić rachunki co miesiąc, czy też wypłacasz pieniądze na sfinansowanie swoich potrzeb, kredyt odnawialny jest użytecznym sposobem na opłacenie zarówno bieżących zakupów, jak i jednorazowych wydatków. Gdy korzystasz z niego w sposób odpowiedzialny, kredyt odnawialny może pomóc w zarządzaniu przepływami pieniężnymi i zbudowaniu dobrej oceny kredytowej – oba te elementy są kluczem do zdrowego życia finansowego.

   Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej, jeśli tak się stało! Jeśli nie masz konta oszczędnościowego, zobacz naszą sekcję dotyczącą najlepszych kont oszczędnościowych. Chcesz co roku dodać trochę dodatkowego dochodu? Jeśli tak, zobacz naszą listę najlepszych ofert bankowych !

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy