Co się stanie, jeśli nigdy nie zapłacę rachunku karty kredytowej?

Author:
17 lutego 2021
Category: Przez Cały

Rachunki. Ick. Wielu z nas pomyślało: „Co by się stało, gdybym tylko udawał, że ten rachunek z karty kredytowej nie istnieje? Hmmm…

Jednak niezapłacenie rachunku karty kredytowej może mieć wiele konsekwencji, które z czasem stają się coraz bardziej nieprzyjemne. Oprócz niemal pewnego stresu, którego doświadczasz, im dłużej nie spłacasz swojego zadłużenia, unikanie rachunku karty kredytowej jest jak wzięcie młota na swoją zdolność kredytową. Będziesz musiał cofnąć wiele szkód. Warunki każdej karty kredytowej są inne, ale ogólnie rzecz biorąc, doświadczenie zwykle wyglądałoby mniej więcej tak.

Opłaty za opóźnienie

Po upływie terminu płatności rachunku zostaną naliczone opłaty za opóźnienia. Kary mogą się szybko sumować, a biorąc pod uwagę, że nie stać cię na rachunek, to niefortunne jest to, że musisz być winien jeszcze więcej. Za każdym razem, gdy przegapisz termin, prawdopodobnie zobaczysz kolejną opłatę.

Przestępczość

Jeśli przejdziesz przez cały cykl rozliczeniowy bez dokonywania płatności, zostaniesz uznany za 30 dni po terminie, o czym Twój wystawca poinformuje biura informacji kredytowej. Nawet jedna opóźniona płatność może spowodować znaczny spadek zdolności kredytowej, a im więcej płatności przegapisz, tym gorszy będzie Twój wynik. Jeśli chcesz zobaczyć, co to może oznaczać dla Ciebie, możesz bezpłatnie sprawdzić swoje wyniki kredytowe na Credit.com i użyć jednego z narzędzi, aby pokazać, jak bardzo Twój wynik może spaść po opóźnionej płatności. Obserwowanie hipotetycznego spadku wyniku jest na tyle przerażające, że pozwala uniknąć tego w prawdziwym życiu.

Po kolejnym cyklu rozliczeniowym będzie 60 dni po terminie. Prawdopodobnie zaczniesz otrzymywać częste telefony od swojego wierzyciela, jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś. Stanie się bardziej intensywny, gdy zaliczysz 90 dni, a Twój dostępny kredyt zostanie w pewnym momencie odcięty. Są też odsetki, które już poniosłeś od swojego pierwotnego długu; na pewno będziesz winien więcej niż wtedy, gdy po raz pierwszy przegapiłeś płatność.

Szarża

Jeśli nadal będziesz unikać płacenia, wystawca karty kredytowej odpisze Twój dług jako stratę, która jest nazywana obciążeniem. To niedobra rzecz w raporcie kredytowym, ponieważ pokazuje, że nie spłaciłeś długu, a uzyskanie większego kredytu na jakiś czas może być trudne. Odliczenie to jednak nie koniec sagi, ponieważ możesz otrzymać 1099-C od IRS za anulowany dług, co oznacza, że ​​będziesz musiał zapłacić podatki od tego długu.

Kolekcje

Po spłaceniu zadłużenia firma obsługująca karty kredytowe może sprzedać go windykatorowi za centy za dolara, próbując odzyskać część strat. Będziesz mieć konto windykacyjne w raporcie kredytowym (kolejny poważny minus) i będziesz musiał poradzić sobie ze stresem związanym z kontaktem z kolekcjonerami i próbą nakłonienia Cię do zapłaty. Możesz poprosić, aby przestali się z tobą kontaktować (oto jak to zrobić) i możesz spróbować spłacić dług za mniej niż jest to warte, aby mieć to za sobą.

Osąd

Z drugiej strony wierzyciel może podjąć decyzję o podjęciu kroków prawnych w celu zmuszenia Cię do zapłacenia rachunku karty kredytowej. Jeśli zostałeś skierowany przeciwko tobie, to dwie złe rzeczy: po pierwsze, musisz zapłacić, a po drugie, wyrok jest kolejną negatywną pozycją w raporcie kredytowym.

Dlatego ucieczka od zadłużenia karty kredytowej nie jest odpowiedzią. Znajdzie cię. Jeśli masz problemy ze spłatą, możesz być proaktywny: skontaktuj się z wierzycielem, aby znaleźć rozwiązanie problemu (na przykład plan płatności) i miejmy nadzieję, że unikniesz katastrofy kredytowej.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy