Co się stanie, jeśli nie zrobisz; t Spłata kredytu pod zastaw

Co się stanie, jeśli nie zrobisz; t Spłata kredytu pod zastaw
Author:
16 października 2020
Category: Jeśli Nie Możesz

Atrakcyjność szybkiej i łatwej gotówki z kredytu hipotecznego jest niezaprzeczalna. Prawie każdy posiadacz pojazdu kwalifikuje się do pożyczki pod zastaw samochodu, a pieniądze często otrzymujesz natychmiast lub w ciągu kilku krótkich dni. Pożyczka pod zastaw może wydawać się szybkim rozwiązaniem trudnego problemu. Niestety, są one również rozwiązaniem bardzo krótkoterminowym. Wkrótce stają się one własnym problemem. Wysokie oprocentowanie i nieproporcjonalnie wysokie miesięczne raty utrudniają utrzymanie kredytów hipotecznych. W rzeczywistości, jedno badanie przeprowadzone przez Biuro Ochrony Konsumentów pokazuje, że ponad 20% pożyczek pod zastaw kredytu kończy się niespłaceniem. Więc jak duża to sprawa? Jakie są konsekwencje niespłacenia kredytu pod zastaw samochodu?

Utrata pojazdu

Być może najbardziej oczywistą konsekwencją niespłacenia kredytu pod zastaw samochodu jest utrata pojazdu. W końcu to jest podstawowa koncepcja pożyczki. Jednak to, co może nie być tak oczywiste, to kompromis wartości, który wykonujesz. Większość pożyczkodawców ogranicza kwotę pożyczki do mniej więcej połowy wartości pojazdu, przy średniej wartości pożyczki wynoszącej około 850 USD. Jeśli nie spłacisz pożyczki w wysokości 850 USD i odzyskasz swój pojazd o wartości 3000 USD, właśnie straciłeś ponad 2000 USD.

Inną ważną rzeczą do rozważenia jest utrata wartości praktycznej. Zwłaszcza jeśli przejęty pojazd był jedynym środkiem transportu, niespłacenie kredytu hipotecznego może bardzo utrudnić dotarcie do pracy lub szkoły, a także załatwianie codziennych spraw. Rzeczywiście, jeśli przegapisz wystarczająco dużo dni w pracy, utrata pojazdu może kosztować Cię pracę.

Opłaty za przejęcie

Oprócz utraty pojazdu firmy udzielające pożyczek pod zastaw samochodu zazwyczaj pobierają od Ciebie kilkaset dolarów opłat za przejęcie. Opłaty te mogą z łatwością wynieść dużą część niespłaconej kwoty, pozostawiając Cię na haku prawie tak samo, jak przed niespłaceniem pożyczki. A jeśli zastanawiasz się, w jaki sposób pożyczkodawca może uciec z naliczaniem tych opłat, prawdopodobnie zostały one pogrzebane gdzieś we wniosku o pożyczkę. Więc nawet jeśli sam nie spłacasz pożyczki i jest mało prawdopodobne, że będziesz w stanie zapłacić opłaty za przejęcie, pożyczkodawca może trzymać je nad twoją głową, dopóki nie zrealizujesz.

Uszkodzenie kredytu

Przypuszczalnie, gdybyś zwrócił się w pierwszej kolejności do pożyczek pod zastaw samochodu, twój kredyt nie był wspaniały. Jednak niewypłacanie pożyczki pod zastaw samochodu wyrządzi jeszcze więcej szkody, nakładając nowy znak niespłacenia. Jeśli próbujesz odbudować swój kredyt, jest to naprawdę ważne, zwłaszcza że niedawna aktywność ma większe znaczenie dla Twojego kredytu.

Przejście do nowej pożyczki pod zastaw nie jest dużo lepsze

Jeśli nie możesz spłacić pożyczki pod zastaw samochodu, jedną z alternatyw dla niespłacenia pożyczki jest po prostu zaciągnięcie nowej pożyczki pod zastaw. Wielu pożyczkodawców jest bardzo zadowolonych z dalszego udzielania nowych pożyczek, ponieważ stare pożyczki dobiegają końca, o ile nadal spłacają 300% APR. Jednak, chociaż prawdopodobnie jest to lepsze niż utrata jedynego środka transportu i największego majątku, poślizgnięcie się tego cyklu zadłużenia może drogo kosztować Cię odsetkami i opłatami, okradając z pieniędzy, które możesz zamiast tego wykorzystać na zaspokojenie innych zacząć budować awaryjne oszczędności. Możesz osiągnąć punkt, w którym wystarczy, i będziesz gotów uciec od pożyczek pod zastaw za wszelką cenę.

Włączanie pojazdu

Zamiast czekać, aż Twój pojazd zostanie przejęty (ponieważ nie jesteś w stanie lub nie chcesz skorzystać z nowej pożyczki pod zastaw samochodu), rozważ dobrowolne oddanie pojazdu pożyczkodawcy. Wielu pożyczkodawców zamknie Twoją pożyczkę jako spłaconą, jeśli oddasz pojazd, pozostawiając Cię z dala od opłat za przejęcie i negatywnych ocen na Twoim kredycie. Jest to prawie na pewno lepsza alternatywa dla przymusowego przejęcia pojazdu i, w zależności od okoliczności, może być najlepszym wyjściem z cyklu pożyczki pod zastaw samochodu.

Kiedy wyjdziesz, nie wracaj!

Niezależnie od tego, czy uciekniesz z pułapki pożyczki pod zastaw samochodu, nie spłacając zobowiązań, oddając swój pojazd, czy też w końcu spłacając pożyczkę, miejmy nadzieję, że będziesz w stanie na dobre trzymać się z daleka od tych pożyczek. Oczywiście życie nadal będzie Cię zaskakiwać. Niezależnie od tego, czy jest to utrata pracy, rachunki medyczne, naprawa samochodu czy coś innego, prawdopodobnie w przyszłości znów będziesz potrzebować szybkiej gotówki. Ale to nie znaczy, że musisz być nieprzygotowany. Podejmij kroki, aby odbudować swój kredyt, aby kwalifikować się do otrzymania bardziej konwencjonalnych pożyczek, gdy następnym razem będziesz potrzebować pomocy. Zbuduj również fundusz awaryjny, aby pokryć niektóre mniejsze niespodzianki w życiu, dzięki czemu nie będziesz musiał tak szybko zaciągać pożyczki. Jeśli to się nie uda, zwróć się do przyjaciół i rodziny lub do lokalnych organizacji non-profit. Chociaż te ścieżki mogą wymagać odwagi,długoterminowy wpływ będzie znacznie lepszy niż szkody, jakie inna pożyczka pod zastaw będzie miała na Twoje finanse.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy