Co się stanie, jeśli nie możesz spłacać kredytu hipotecznego podczas recesji?

Author:
17 lutego 2021
Category: Historia Kredytowa

W tym artykule:

 • Co zrobić, jeśli nie możesz spłacić kredytu hipotecznego
 • Rozważ refinansowanie kredytu hipotecznego, jeśli masz dobry kredytZbuduj budżet i rozważ dostosowanie swoich nawyków wydawania pieniędzyGdy jakiś kraj wchodzi w recesję, oznacza to poważny spadek aktywności gospodarczej. Zwykle przekłada się to na problemy gospodarcze dla wielu, w tym utratę pracy lub zmniejszenie dochodów.

  Ale rachunki – w tym spłata kredytu hipotecznego – będą nadal spłacane, a Ty nadal będziesz odpowiedzialny za ich spłatę. Kredytodawca hipoteczny może jednak zgodzić się na zawieszenie lub zmniejszenie płatności lub wstrzymanie się z egzekucją, jeśli doświadczasz trudności finansowych. Mogą nawet zostać wprowadzone specjalne środki, aby pomóc właścicielom domów w regionach, w których gospodarka została dotknięta klęską żywiołową, na przykład w przypadku trwającej pandemii koronawirusa.

  Niezależnie od tego, czy nadal znajdujesz się na solidnych podstawach finansowych, czy też martwisz się o przyszłość, warto poświęcić trochę czasu na zrozumienie, jaka pomoc jest dostępna, gdybyś miał problemy z nadążaniem za spłatami kredytu hipotecznego. Twoja własna sytuacja zadecyduje o tym, jakie kroki finansowe powinieneś podjąć podczas spowolnienia gospodarczego, takiego jak recesja. Oto, co powinieneś wiedzieć.

  Co zrobić, jeśli nie możesz spłacić kredytu hipotecznego

  Jeśli okaże się, że nie jesteś w stanie spłacić kredytu hipotecznego, pierwszym krokiem powinno być skontaktowanie się z osobą obsługującą hipotekę lub pożyczkodawcą. Firmy, które zarządzają kredytami hipotecznymi, zdają sobie sprawę, że życie może rzucić wyzwanie i często są skłonne współpracować z kredytobiorcami, aby uniknąć opóźnień w płatnościach i przejęcia.

  Im szybciej możesz skontaktować się z pożyczkodawcą, tym lepiej; możesz mieć przed sobą więcej opcji, jeśli do terminu płatności pozostało trochę czasu. W zależności od Twojej sytuacji i zasad oferowanych przez jednostkę obsługującą lub pożyczkodawcę, opcje ulgi hipotecznej mogą obejmować:

  • Forbearance : Dzieje się tak, gdy pożyczkodawca hipoteczny lub osoba obsługująca zawiesza lub zmniejsza spłaty kredytu hipotecznego na określony czas, podczas gdy Ty przywracasz porządek w finansach. Pamiętaj, że te płatności nie zostaną całkowicie usunięte i w pewnym momencie w przyszłości będziesz musiał nadrobić zaległości. Zgodnie z ustawą o pomocy, pomocy i bezpieczeństwie gospodarczym (CARES) z 2020 r. Możesz otrzymać do 12 miesięcy zwłoki, jeśli ucierpiałeś finansowo z powodu pandemii koronawirusa, o ile masz kredyt hipoteczny zabezpieczony federalnie. Jeśli nie masz kredytu hipotecznego z prawem federalnym, Twoja firma udzielająca kredytu hipotecznego może być w stanie zapewnić wyrozumiałość.
  • Ulga związana z przejęciem nieruchomości: W niektórych sytuacjach pożyczkodawcy hipotecznemu lub podmiotowi obsługującemu może zakazać się zajęcia domu. Na przykład ustawa CARES zakazuje egzekucji do 31 sierpnia 2020 r. Właścicielom domów z kredytami hipotecznymi wspieranymi przez rząd federalny, którzy zostali poszkodowani finansowo w wyniku pandemii koronawirusa. Skontaktuj się z urzędnikiem obsługującym hipotekę lub pożyczkodawcą, aby uzyskać informacje na temat zasad wykluczenia.Rozważ refinansowanie kredytu hipotecznego, jeśli masz dobry kredyt

   Jeśli nie jesteś w stanie załatwić jakiegoś rodzaju wyrozumiałości, ale nadal masz dobry kredyt, możesz złagodzić swoją sytuację finansową, refinansując kredyt hipoteczny. Oprocentowanie kredytów hipotecznych ma tendencję do spadania w czasie recesji, co oznacza, że ​​refinansowanie może zapewnić niższą miesięczną płatność, która ułatwi wywiązywanie się z zobowiązań finansowych.

   Masz większe szanse na zatwierdzenie wniosku, jeśli masz dobry kredyt. Ogólnie rzecz biorąc, będzie to wymagało oceny kredytowej wynoszącej co najmniej 620 w przypadku konwencjonalnego refinansowania kredytu hipotecznego. Jednak niektóre programy rządowe obniżają minimalny wynik do 580 lub w ogóle nie wymagają minimalnego wyniku.

   Inne czynniki, które pożyczkodawca weźmie pod uwagę, ubiegając się o kredyt hipoteczny, obejmują:

   • Twoja ocena kredytowa i historia kredytowa
   • Bieżące długiHistoria płatności Twojej aktualnej pożyczkiTwoje dochody i historia zatrudnieniaZbuduj budżet i rozważ dostosowanie swoich nawyków wydawania pieniędzy

    Kiedy żonglujesz różnymi problemami finansowymi podczas spowolnienia gospodarczego, takiego jak recesja, łatwo przeoczyć potrzebę stworzenia domowego budżetu. Jednak budżet może pomóc w lepszym poruszaniu się po trudnych wodach gospodarczych i może wskazać właściwy kierunek, jeśli chodzi o dostosowanie nawyków dotyczących wydatków.

    Na szczęście ustalenie budżetu jest dość proste. Niezależnie od tego, czy używasz staromodnego papieru i ołówka, arkusza kalkulacyjnego czy aplikacji budżetowej, ustalenie budżetu umożliwia:

    • Sprawdź swoje dochody i wydatki
    • Ustal cele finansowe (np. Oszczędzanie pieniędzy na emeryturę)Śledź i ograniczaj wydatkiByć może trudniejsze niż tworzenie budżetu jest trzymanie się go i odpowiednie dostosowywanie swoich finansów. Posiadanie budżetu jest w porządku, ale jeśli konsekwentnie przekraczasz cele związane z wydatkami, nie pomoże Ci to w osiągnięciu różnicy w oszczędnościach. Pod koniec każdego miesiąca porównaj swoje wydatki z budżetem i podejmij trudne decyzje, które trzeba będzie podjąć, aby zmniejszyć lub poszukać sposobów na zwiększenie dochodów.

     Skoncentruj się na swoim funduszu awaryjnymUstanowienie budżetu może również pozwolić ci skupić się na uruchomieniu lub dodaniu do funduszu awaryjnego. Fundusz awaryjny zapewnia pewność podczas recesji, kiedy Twoja praca i dochody mogą być zagrożone. Jeśli zgromadziłeś wystarczająco dużo pieniędzy na funduszu awaryjnym, jesteś lepiej przygotowany na przetrwanie burzy finansowej i pokrycie codziennych wydatków, w tym spłat kredytu hipotecznego.

     Oczywiście idealnie byłoby odłożyć pieniądze na fundusz awaryjnyzanimbędzie wyglądało, że gospodarka zmierza w kierunku recesji. Ale jeśli nadal nie masz funduszu awaryjnego, rozsądnie jest rozważyć założenie go w czasie recesji, jeśli możesz sobie na to pozwolić. Co jeśli masz już fundusz awaryjny? Wkładaj w to pieniądze, póki twoje finanse są stabilne – później możesz być wdzięczny.

     Oto cztery wskazówki dotyczące tworzenia funduszu awaryjnego:

     1. Spójrz na to, ile wydajesz na najpotrzebniejsze rzeczy, takie jak kredyt hipoteczny, opłaty za samochód, rachunki za media i zakupy. Ogólnie rzecz biorąc, fundusz awaryjny powinien zawierać wystarczającą ilość pieniędzy na pokrycie tych wydatków przez trzy do sześciu miesięcy.
     2. Sprzedawaj niewykorzystane rzeczy, aby zebrać pieniądze na fundusz awaryjny. Podczas wyprzedaży garażowej, za pośrednictwem reklam online lub aplikacji z rynku, możesz generować pieniądze z niechcianych rzeczy, takich jak odzież, meble i sprzęt kuchenny.Włącz automatyczne przelewy. Na przykład, możesz mieć automatyczne przelewanie pieniędzy z Twojego konta rozliczeniowego na specjalne konto oszczędnościowe każdego dnia wypłaty. Ta metoda „ ustaw i zapomnij ” może pomóc w niewielkim wysiłku zgromadzić fundusz awaryjny.Zaoszczędź dodatkową gotówkę. Czy otrzymałeś znaczny zwrot podatku? Włóż go do funduszu ratunkowego.Podsumowanie

      Kiedy recesja dotrze do domu, możesz zwrócić się o pomoc do swojego podmiotu obsługującego hipotekę lub pożyczkodawcy, jeśli trudno ci nadążyć za płatnościami. Mogą być w stanie zawiesić lub zmniejszyć Twoje miesięczne płatności na określony czas – tak długo, jak o to poprosisz.

      Ponadto recesja otwiera drzwi do ponownej oceny ogólnych finansów i przygotowania się na natychmiastowe lub przyszłe przeszkody pieniężne. Może to być idealny moment, aby przyjrzeć się refinansowaniu kredytu hipotecznego, aby obniżyć raty, ustalić budżet domowy i stworzyć fundusz awaryjny.

  We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy