Co się dzieje z kredytem po ogłoszeniu upadłości na podstawie rozdziału 7?

Author:
17 lutego 2021
Category: Więc Jeśli

6 wskazówek, jak oszczędzać, korzystając z najpopularniejszych aplikacji do dostarczania posiłków

Zgłoszenie upadłości na podstawie rozdziału 7 ma znaczący wpływ na Twoją zdolność kredytową. Nie można powiedzieć, jak bardzo spadnie Twoja zdolność kredytowa. To zależy od twojej konkretnej sytuacji finansowej. Pewne jest, że bankructwo będzie towarzyszyło Ci przez wiele lat. Większość negatywnych informacji finansowych pozostaje w raporcie kredytowym przez siedem lat. Rozdział 7 pozostaje w Twoim raporcie kredytowym przez 10 lat. W tym czasie pożyczanie pieniędzy może być trudne i kosztowne, niezależnie od tego, czy jest to coś małego, jak karta sklepowa, czy coś ważnego, jak kredyt hipoteczny.

Co to jest rozdział 7?

Rozdział 7 jest również znany jako upadłość likwidacyjna. Dla większości ludzi jest to ostateczność. Kiedy złożysz wniosek o wydanie Rozdziału 7, masa upadłości zabiera większość twojego majątku i sprzedaje go, aby spłacić wierzycieli. Gdy skończą się wszystkie pieniądze, reszta Twoich długów zostanie umorzona. Niektóre rzeczy są wyłączone. Prawo w tym zakresie różni się w zależności od stanu.

Historia kredytowa

Rozdział 7 staje się częścią Twojej historii kredytowej. Będzie na twoim raporcie kredytowym przez 10 lat. W tym czasie może to mieć negatywny wpływ na Twoją zdolność kredytową. Jednak nadal może być lepsza niż alternatywa. Zgłaszając upadłość na podstawie rozdziału 7, uwalniasz się od większości, jeśli nie wszystkich, swoich długów. Oznacza to koniec z opóźnionymi płatnościami i innymi rzeczami, które szkodzą Twojej zdolności kredytowej. Masz czystą kartę, z której możesz powoli zacząć odbudowywać swoją historię kredytową.

Odbudowa historii kredytowej

Odbudowanie historii kredytowej wymaga czasu. Musisz udowodnić wierzycielom, że możesz zaufać w spłacie pieniędzy, które chcesz pożyczyć. Najłatwiej zacząć od czegoś małego. Jeśli możesz uzyskać zgodę na wydanie karty sklepowej, jesteś na dobrej drodze. Upewnij się, że używasz tej karty i nadążaj za wszystkimi płatnościami. Po chwili będziesz mógł kwalifikować się do kart kredytowych i pożyczek. Dopóki terminowo będziesz płacić rachunki, twoja zdolność kredytowa ulegnie poprawie.

Znaczenie

Odtworzenie historii kredytowej jest ważne. Niska ocena kredytowa zamyka wiele drzwi. Nie tylko nie będziesz w stanie uzyskać kredytu hipotecznego z niskim wynikiem, ale również nie będziesz kwalifikować się do otrzymania karty kredytowej. Jeśli otrzymasz zgodę na kredyt, będziesz musiał zapłacić dużo wyższe oprocentowanie niż ktoś z wyższym wynikiem.

Wielu pracodawców sprawdza teraz historie kredytowe potencjalnych pracowników, więc jeśli masz niską zdolność kredytową, możesz zostać odrzucony o pracę. Możesz również otrzymać odmowę ubezpieczenia.

Rozdział 7 vs Rozdział 13

Jeśli toniesz w morzu długów, bankructwo na podstawie rozdziału 7 może być dla Ciebie dobrą opcją. Rozdział 13 jest jednak mniej szkodliwy dla Twojej historii kredytowej. Zgodnie z rozdziałem 13 negocjujesz z wierzycielami w celu ustalenia harmonogramu spłat, który jest do przyjęcia dla obu stron. Możesz zmniejszyć swoje długi, ale nie możesz ich wymazać. Ponieważ nadal dokonujesz płatności, nie wpłynie to na twoją zdolność kredytową, jak gdybyś nie spłacał swoich długów. Rozważ dokładnie swoją sytuację finansową, zanim wybierzesz jedną lub drugą.

R. Sinclair jest niezależnym copywriterem i badaczem. Pisze o finansach osobistych, zdrowiu, technologii i podróżach. Jej prace były publikowane w wielu magazynach i na specjalistycznych stronach internetowych.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy