Co się dzieje po złożeniu wniosku o ogłoszenie upadłości?

Author:
17 lutego 2021
Category: Swój Raport

Ten artykuł / post zawiera odniesienia do produktów lub usług jednego lub kilku naszych reklamodawców lub partnerów. Możemy otrzymać odszkodowanie, gdy klikniesz linki do tych produktów lub usług.

 • DzielićWięc właśnie ogłosiłeś upadłość. Wiele osób zakłada, że ​​stracą wszystko, gdy złożą wniosek o ogłoszenie upadłości, podczas gdy zwykle tak nie jest. Możesz zachować swoje najcenniejsze aktywa, takie jak dom i samochód.

  W tym artykule przyjrzymy się życiu po upadłości. Przyjrzymy się skutkom upadłości na Twoje życie, przejrzymy Twój raport kredytowy, kwalifikujesz się do pożyczenia pieniędzy i odbudujemy Twój kredyt po upadłości.

  W tym artykule:

  Skutki bankructwa mogą mieć na Twoje życie

  Kiedy zniknie niepokój związany z ogłoszeniem upadłości, na ogół poczujesz ulgę. Zaczniesz czuć się lepiej, ponieważ nie będziesz już musiał walczyć z opłaceniem rachunków ani mieć do czynienia z telefonami do agencji windykacyjnych. Mając za sobą bankructwo, możesz zacząć budować lepszą finansową przyszłość.

  Podczas gdy ogłoszenie upadłości jest ogólnie pozytywnym krokiem, gdy nie masz innej alternatywy, istnieją pewne potencjalne negatywne skutki. Może to utrudnić zakwalifikowanie się do kredytu (co omówimy później) i może utrudnić znalezienie pracy.

  Możesz nie mieć prawa do pracy w niektórych branżach przez następny czas, gdy złożysz wniosek o ogłoszenie upadłości (głównie w branży finansowej). Kiedy pracodawca sprawdza twoją przeszłość, wycofuje swoją ofertę pracy, jeśli odkryje, że złożyłeś wniosek o ogłoszenie upadłości.

  Podobnie bankructwo może mieć negatywny wpływ na Twoje życie osobiste. Jeśli spotykasz się z kimś i sprawy stają się poważniejsze, odkrycie, że złożyłeś wniosek o ogłoszenie upadłości, może zagrozić Twoim wspólnym planom na przyszłość. W związku z tym na początku zwykle lepiej jest być z przodu ze swoim partnerem, aby później nie rzucić na niego „bomby.

  Przeglądanie raportu kredytowego po złożeniu wniosku o ogłoszenie upadłości

  Jedną z ważnych rzeczy, które będziesz chciał zrobić po złożeniu wniosku o ogłoszenie upadłości, jest przejrzenie raportu kredytowego. Twój raport kredytowy to ważny dokument, na którym polegają pożyczkodawcy, zanim przyznają ci kredyt. Najbardziej sensowne jest zażądanie kopii raportu kredytowego po zwolnieniu z bankructwa (co może nastąpić w ciągu zaledwie dziewięciu miesięcy).

  Istnieją dwie główne agencje informacji kredytowej w Kanadzie, Equifax i TransUnion. Ponieważ Twój raport kredytowy może czasami być inny, będziesz chciał przejrzeć swój raport kredytowy z obu agencji raportujących. Masz prawo do jednego bezpłatnego raportu kredytowego rocznie, więc nie masz nic do stracenia. (Dodatkowo sprawdzenie własnego raportu kredytowego nie wpłynie na Twoją zdolność kredytową).

  Przejrzenie raportu kredytowego to ważny pierwszy krok w odbudowie kredytu. Poświęcając czas na przejrzenie raportu kredytowego, pomożesz upewnić się, że nie ma żadnych błędów, gdy zaczniesz odbudowywać swój kredyt. Jeśli zauważysz jakieś nieścisłości, możesz wypełnić formularz w biurze informacji kredytowej, aby je naprawić.

  Możesz również rozważyć zapisanie się do Marble Financial Score Up. Może to pomóc w monitorowaniu i odbudowywaniu zdolności kredytowej.

  Kwalifikacja do pożyczania pieniędzy po bankructwie

  To, że złożyłeś wniosek o ogłoszenie upadłości, nie oznacza, że ​​nie możesz pożyczać pieniędzy. Oznacza to po prostu, że być może będziesz musiał poczekać trochę dłużej lub zapłacić wyższe oprocentowanie, jeśli chcesz pożyczyć pieniądze w najbliższej przyszłości.

  Przyjrzyjmy się trzem typowym sposobom pożyczania pieniędzy i temu, jak wyglądają po ogłoszeniu upadłości.

  Karty kredytoweZwykle minie trochę czasu po ogłoszeniu upadłości, zanim będziesz mógł kwalifikować się do standardowej karty kredytowej. Zwykle można oczekiwać, że po zwolnieniu ze zwolnienia będzie można czekać rok, zanim będzie można otrzymać kartę kredytową po najniższych stawkach.

  Jeśli nie chcesz czekać przez rok, istnieje kilka kart kredytowych, które nie sprawdzają Twojego kredytu podczas składania wniosku. Zakładając konto HSBC Premier Chequing Account, można uzyskać dostęp do karty kredytowej bez sprawdzania zdolności kredytowej. (Jednak wymóg to „Łączne miesięczne depozyty w wysokości 6 000 CAD lub więcej plus potwierdzenie 100 000 USD lub więcej w depozytach i / lub inwestycjach w CA).

  Pożyczki samochodoweZwykle musisz poczekać rok lub dwa po ogłoszeniu upadłości, zanim będziesz mógł otrzymać standardowy kredyt samochodowy lub leasing samochodowy po najlepszych dostępnych stopach procentowych. Jeśli nie chcesz czekać roku, istnieją alternatywni pożyczkodawcy, którzy mogą nawet przyznać Ci automatyczne finansowanie przed udzieleniem Ci zwolnienia (z wyższą stawką, pamiętaj, że), jeśli potrzebujesz teraz pojazdu.

  Kredyty hipoteczneNajlepsi pożyczkodawcy hipoteczni oferujący najlepsze oprocentowanie kredytów hipotecznych zwykle chcą, abyś poczekał co najmniej dwa lata po zwolnieniu, zanim zatwierdzisz wniosek o kredyt hipoteczny.

  Jeśli jednak przedłużasz kredyt hipoteczny po złożeniu wniosku o ogłoszenie upadłości, zwykle nie powinieneś mieć żadnego problemu. Tak długo, jak Twoje spłaty kredytu hipotecznego są aktualne i mają dobrą opinię, odnowienie kredytu powinno być możliwe u obecnego kredytodawcy, bez problemu.

  Jeśli chcesz kupić dom wcześniej niż za dwa lata, są opcje. Na przykład, możesz poprosić osobę podpisującą z dobrym kredytem, ​​która przyjdzie z Tobą na wniosek o kredyt hipoteczny.

  Jeśli nie znasz nikogo, kto mógłby podpisać umowę, możesz poszukać alternatywnych lub prywatnych pożyczkodawców. Alternatywni i prywatni pożyczkodawcy mogą pomóc w uzyskaniu potrzebnego finansowania, chociaż spodziewają się, że zapłacą wyższe oprocentowanie i opłaty hipoteczne. Będziesz także musiał mieć co najmniej 20% zaliczki na nieruchomość, ponieważ alternatywne / prywatne kredyty hipoteczne nie mogą być ubezpieczone na bieżąco.

  Składanie podatków po upadłości

  Po złożeniu wniosku o ogłoszenie upadłości proces składania zeznania podatkowego wygląda nieco inaczej. Zamiast obsługiwać własne zeznania podatkowe, Twój Licencjonowany Powiernik Upadłości zajmie się nimi za Ciebie. Twój Powiernik złoży za Ciebie dwie deklaracje podatkowe – zeznania podatkowe przed i po upadłości. Te zeznania podatkowe są składane w roku, w którym rozpoczyna się Twoja upadłość.

  Jeśli zaległeś z podatkami przed złożeniem wniosku o ogłoszenie upadłości, Twój Powiernik pomoże Ci to złożyć i nadrobić zaległości.

  Po tym czasie proces składania zeznania podatkowego wraca do normy. Ponosisz odpowiedzialność za złożenie zeznania podatkowego jak zwykle w roku następującym po ogłoszeniu upadłości. Musisz także zapłacić wszelkie pieniądze, które są należne Kanadyjskiemu Urzędowi Skarbowemu. (Odpowiadasz za spłatę salda, które ma miejsce po dacie bankructwa).

  Jeśli trudno ci jest złożyć własne podatki, możesz spróbować użyć oprogramowania do podatku dochodowego, aby ułatwić ten proces. SimpleTax to świetny program podatkowy, który może Ci pomóc w całym procesie.

  Sposoby odbudowy kredytu po bankructwie

  Zabezpieczone karty kredytowe

  Jeśli po bankructwie nie możesz kwalifikować się do otrzymania zwykłej karty kredytowej, możesz zajrzeć do zabezpieczonej karty kredytowej, takiej jak Refresh Financial Secured Card. Zwykle pożyczkodawcy przyznają limit kredytowy na podstawie Twojej zdolności kredytowej. Posiadając zabezpieczoną kartę kredytową, otrzymujesz limit kredytowy na podstawie dokonanego depozytu. Na przykład, dokonując wpłaty w wysokości 1000 USD, możesz otrzymać limit kredytowy w wysokości 1000 USD.

  Kiedy już udowodnisz, że potrafisz obsługiwać zabezpieczoną kartę kredytową, możesz przejść na zwykłą kartę kredytową.

  Pożyczki dla budowniczych kredytówInnym sposobem na odbudowanie zdolności kredytowej jest pożyczka. Możesz zaciągnąć pożyczkę, aby zasilić swoje RRSP. Istnieją również pożyczki przeznaczone specjalnie do odbudowy zdolności kredytowej. Odśwież pożyczki finansowe to oferuje. Terminowe spłaty pożyczki zostaną zgłoszone do biura informacji kredytowej, w ten sposób tworząc zabezpieczenie kredytu.

  Zasada 2/2/2Podczas odbudowywania kredytu warto pamiętać o zasadzie 2/2/2. Kredytodawcy szukają co najmniej dwóch otwartych kont kredytowych, które będą miały dobrą opinię przez dwa lata, z których każde będzie miało co najmniej 2000 USD limitu kredytowego. Jeśli sobie z tym poradzisz, będziesz miał złoty medal w oczach większości pożyczkodawców.

  Ostatnie słowo

  Zgłoszenie upadłości może wydawać się grą typu „koniec wszystkiego, wszystko, co najważniejsze, która wstrzyma resztę życia. Jak wspomniano w artykule, większość usług finansowych, których będziesz potrzebować, wstrzyma Cię tylko na około dwa lata, ale w tym czasie możesz zrobić wiele, aby podnieść swoją zdolność kredytową. Skorzystaj z narzędzi finansowych, takich jak karty zabezpieczone, pożyczki na budowę kredytu i narzędzia oceny zdolności kredytowej, aby osiągnąć sukces w budowaniu nowego, bezpiecznego finansowo życia po bankructwie.

 • We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy