Co mogę zrobić z finansami MBA

Co mogę zrobić z finansami MBA
Author:
16 października 2020
Category: Mogą Również

Koła handlu miażdżą wokół nas. Od porannej kawy po reklamy w telewizji pod koniec nocy. Jeśli chodzi o być może najbardziej wpływową dyscyplinę, która to napędza, finanse muszą znaleźć się na szczycie listy.

Mówiąc prościej, finanse to zarządzanie dużymi kwotami pieniędzy. Rozmawiamy dość szeroko, w rytm wielkich korporacji i rządów.

Finanse zawsze miały pewną tajemnicę. Osoby takie jak „Wilk z Wall Street” czy Warren Buffett stały się przykładem uroku szybko poruszającego się, mocno uderzającego świata wielkich finansów.

Jeśli uważasz, że możesz być zainteresowany jednym z najbardziej wszechstronnych dostępnych stopni finansowych, przeczytaj dalej, aby dowiedzieć się, co możesz zrobić z tytułem magistra zarządzania biznesem w finansach.

Jeśli już wiesz, że interesujesz się finansami MBA, zapoznaj się z rankingiem MBACentral najlepszych programów MBA w dziedzinie finansów online!

W tym przewodniku przyjrzymy się następującym tematom:

Co to jest Finance MBA?


Finanse MBA to studia magisterskie z zakresu administracji biznesowej, które obejmują skoncentrowaną grupę kursów związanych z finansami. Podczas gdy ogólne MBA obejmują z grubsza jeden kurs na poziomie magisterskim z szerokiego zakresu dyscyplin biznesowych, MBA z koncentracją zapewniają większą głębię studiów w jednym obszarze.

Finanse MBA zwykle rozpoczynają się podobnie jak inne MBA, z podstawowymi kursami z szeregu dyscyplin biznesowych. Niektóre z najczęstszych podstawowych kursów magisterskich na stopniach zarządzania biznesem obejmują:

 • Wiodące zespoły lub zarządzanie projektami
 • Rachunkowość finansowa
 • Rachunkowość zarządcza
 • Finanse menedżerskie
 • Analityka danych
 • Zasoby ludzkie
 • Zarządzanie operacyjne lub logistyka
 • Mikroekonomia w zarządzaniu
 • Strategiczne myślenie
 • Zarządzanie marketingowe

Gdy studenci przechodzą przez podstawowe kursy MBA, zaczynają brać kursy koncentracji. W przypadku koncentracji finansów – w zależności od programu – studenci często biorą udział w 3-5 kursach z następującego przedmiotu:

 • Korporacyjna Restrukturyzacja
 • Rynki międzynarodowe
 • Budżetowanie korporacyjne
 • Analiza inwestycji
 • Zaawansowane zarządzanie finansami


Szukając finansowego MBA, studenci powinni pamiętać, że nawet w przypadku finansów MBA programy mogą się znacznie różnić. Przeszukaj interesujące Cię programy i stwórz listę kursów z zakresu finansów, które mogą bezpośrednio pomóc w osiągnięciu celów zawodowych lub życiowych. Wybór odpowiedniego stopnia, a także odpowiedniej oferty w zakresie koncentracji finansów może mieć istotne znaczenie. Skoncentruj się na 3-5 kursach, wkładając trochę pracy w proces poszukiwania programu.

Ponieważ kandydaci poszukują programów MBA w dziedzinie finansów, powinni być świadomi różnicy między tradycyjnymi i wykonawczymi MBA. Jest to szczególnie ważne przy poszukiwaniu koncentracji finansowej, ponieważ niewiele – jeśli w ogóle – studia MBA dla kadry kierowniczej oferują koncentracje.

Kluczową różnicą między tradycyjnym a wykonawczym MBA jest to, że tradycyjne studia MBA zwykle wymagają uzyskania tytułu licencjata i co najwyżej jednego roku doświadczenia zawodowego. Executive MBA są przeznaczone dla znacznie bardziej doświadczonych menedżerów z co najmniej pięcioletnim doświadczeniem na stanowiskach kierowniczych.

Myślisz, że możesz być zainteresowany finansami MBA? Koniecznie sprawdź ranking MBACentral najlepszych programów MBA w dziedzinie finansów online!

Czy mogę uzyskać MBA z finansów online?

Tutaj odpowiedź brzmi: tak.

Wiele najwyżej ocenianych szkół w kraju w pełni online programy MBA, a także wiele programów, które są łatwiejsze do uzyskania i które nie rozbijają banku.

Studia MBA były historycznie realizowane przez osoby równoważące pracę w pełnym wymiarze godzin i inne zobowiązania z nauką. W związku z tym wiele szkół biznesowych było pionierami w nauczaniu na odległość. To zobowiązanie – w przypadku wielu szkół – sięga czasów edukacji online. Oprócz stopni edukacyjnych, stopnie biznesowe są jednymi z najczęściej oferowanych stopni naukowych.

Jeśli chodzi o studentów, którzy myślą o uzyskaniu dyplomu online, jest kilka terminów, o których należy wiedzieć. Obejmują one:

 • Kursy synchroniczne, które odbywają się całkowicie online (lub w przeszłości za pośrednictwem sprzętu do telekonferencji) i zapewniają „na żywo” zajęcia na odległość. Kursy te mają określony czas spotkań, podobnie jak zajęcia z cegły i zaprawy. Tak się składa, że ​​metoda dostawy jest cyfrowa.
 • Kursy asynchroniczne również odbywają się całkowicie online, ale nie są „na żywo”. Te wstępnie nagrane (i często wypełnione bogatymi multimediami) kursy umożliwiają użytkownikom logowanie się, gdy tylko mają okazję rozwiązywać quizy, uczestniczyć w forach i oglądać materiały szkoleniowe. Uczestnictwo w kursach asynchronicznych nie oznacza, że ​​nie masz terminów ukończenia lub szerszych celów czasowych w ramach zwykłej nauki. Wystarczy, że zdecydujesz, kiedy będziesz „chodzić” na zajęcia w oknie.
 • Hybrid Degrees oferują część – a często większość zajęć online. Programy studiów z wykorzystaniem metod hybrydowych mogą się znacznie różnić. Niektóre stopnie hybrydowe wymagają, aby studenci spotykali się w kampusie raz w tygodniu, podczas gdy pozostałe kursy odbywają się online. Niektóre stopnie hybrydowe online wymagają spotkania raz na semestr lub rok. Nawet jeśli uważasz, że potrzebujesz programu w pełni online, niektóre z mniej intensywnych programów hybrydowych mogą również być dobrym rozwiązaniem.
 • Stopnie w 100% online nie wymagają żadnych spotkań w kampusie. Podczas gdy wiele programów studiów stwierdza, że ​​„kursy są oferowane online”, tylko część z nich jest w pełni online. Jeśli nie jesteś do końca pewien, czy czytasz witrynę internetową programu, zapytaj, jaki procent programu jest online.

Nawet spośród powyższych opcji ważne jest, aby potencjalni uczniowie rozważyli, które opcje mogą być najlepszym rozwiązaniem. Potencjalni studenci MBA powinni również rozważyć, czy MBA online lub osobiście jest właściwym wyborem. Wielu studentów MBA jest nieco starszych niż studenci „tradycyjnych” uniwersytetów. Dlatego wielu nie brało wcześniej udziału w kursach online.

Prowadzenie kursów online sprawdza się znakomicie dla wielu studentów, chociaż są pewne kompromisy. Niektóre często wymieniane trudności, które niektórzy uczniowie mają ze stopniami online, obejmują trudność w poznaniu kolegów z klasy lub profesorów, a także potrzebę większej samodzielności niż na tradycyjnych stopniach. Niektóre elementy, które uczniowie zwykle lubią najbardziej, obejmują niższe opłaty, brak konieczności przenoszenia lub rezygnacji z pracy oraz możliwość uczęszczania na zajęcia w dowolnym momencie w stopniach asynchronicznych.

Myślisz, że możesz być zainteresowany finansami MBA online? Koniecznie sprawdź ranking MBACentral najlepszych programów MBA w dziedzinie finansów online!

Jak uzyskać wstęp na finanse MBA?

Rekrutacja na studia MBA jest taka sama, jak rekrutacja na studia MBA.

Chociaż istnieją pewne różnice w tym, co jest wymagane do przyjęcia na różne programy, generalnie następujące elementy są wymaganiami przyjęcia MBA:

 • Licencjat z regionalnej akredytowanej uczelni
 • GPA powyżej wymagań wstępnych (w zależności od programu)
 • Wynik GMAT powyżej wymagań wstępnych (w zależności od programu)
 • Bibliografia
 • Wniosek o federalną pomoc finansową (dla federalnych pożyczek studenckich)
 • Wypełnienie deklaracji celu i esejów aplikacyjnych

Przeglądając powyższą listę, najbardziej podstawowym warunkiem ubiegania się o tytuł MBA jest posiadanie tytułu licencjata z akredytowanej regionalnie uczelni. Będziesz także chciał upewnić się, że uniwersytet, na którym chcesz uzyskać tytuł MBA, ma lokalną akredytację. Zapewnia to dostępność opcji finansowania federalnego, możliwość przenoszenia kredytów i akceptację Twojego dyplomu przez innych jako „ważny”.

Wiele programów MBA ma minimalny wymóg GPA, choć często rezygnuje z tego wymogu dla studentów, którzy wykazują duże nadzieje. Zazwyczaj minimalna wartość graniczna dla GPA dla kandydatów MBA to 3,0 lub 3,25.

GMAT to standardowy test z wyboru dla przyjęć do B-School. Mając to na uwadze, rośnie liczba szkół, które będą podchodzić do innych standardowych testów lub nawet nie wymagają standardowych testów przy przyjęciach. Jeśli wolisz nie realizować GMAT w swojej misji MBA, sprawdź ranking MBACentral najlepszych programów MBA bez GMAT, aby uzyskać więcej informacji!

Referencje to świetny sposób na wyróżnienie się w grupie kandydatów, szczególnie jeśli masz większe doświadczenie zawodowe niż akademickie. Programy MBA wiedzą, że istnieje wiele sposobów nauki. Jako stopnie zawodowe cenią doświadczenie w pracy, które często jest przedstawiane głównie w aplikacji poprzez referencje.

Wypełnienie wniosku o federalną pomoc finansową (FAFSA) lub przynajmniej pomyślenie o finansowaniu na wczesnym etapie procesu składania wniosku jest koniecznością. Studia MBA mogą być zaskakująco przystępne cenowo, a także jednym z najdroższych tytułów, jakie możesz zdobyć. Jako profesjonalni absolwenci, osoby, które wypełniły FAFSA, są uprawnione do objęcia całego kosztu programu w postaci federalnych pożyczek studenckich. Inne opcje płatności powszechnie stosowane przez osoby ubiegające się o MBA obejmują opłacanie programu przez pracodawców, samodzielne płacenie i ubieganie się o stypendia od wielu organizacji.

Wreszcie, większość programów MBA korzysta z papierowych lub internetowych aplikacji podobnych do tych, które są stosowane przy składaniu wniosków na studia licencjackie.

Jeśli wszystkie powyższe odpowiedzi się sprawdzą, możesz kontynuować finansową MBA. Aby znaleźć odpowiedni program dla siebie, sprawdź ranking MBACentral najlepszych programów MBA w dziedzinie finansów online!

Co mogę zrobić z finansami MBA?

Studia magisterskie z zakresu administracji biznesowej są jednymi z najbardziej wszechstronnych istniejących stopni. Osoby pracujące na prawie każdym szczeblu organizacji typu for-profit, non-profit i publicznych posiadają tytuły MBA. W rzeczywistości więcej prezesów korporacji S&P 500 posiada tytuły MBA niż wszystkie inne stopnie magisterskie łącznie.

Krótko mówiąc, finanse MBA mogą przygotować Cię do wielu różnych ról w finansach i poza nimi. Od niskiego szczebla stanowisk kierowniczych po C-Suite, studia MBA są sprawdzone w różnych typach organizacji.

Mając to na uwadze, większość studentów dąży do uzyskania tytułu MBA, ponieważ chcieliby pracować lub uzyskać awans w danej dziedzinie.

Istnieje wiele ugruntowanych ścieżek kariery związanych z finansami w różnych typach organizacji. Finanse MBA mogą dobrze przygotować Cię do różnych tych stanowisk, w tym:

 • Analityk finansowy
 • Menedżer finansowy
 • Dyrektor Finansowy (CFO)
 • Kierownik księgowości
 • Kontroler korporacyjny
 • Konsultant zarządzania

Myślisz, że możesz być gotowy na podjęcie decyzji i zdobycie jednego z najbardziej wszechstronnych i lukratywnych stopni biznesowych? Sprawdź ranking MBACentral najlepszych programów MBA w dziedzinie finansów online!

Postępując zgodnie z powyższą listą, analitycy finansowi zapewniają podstawowe usługi finansowe pożądane przez wiele dużych organizacji. Te pozycje dla początkujących są dobrze skompensowane, często oferują miejsce na awans i są świetnym sposobem na „zmoczenie stóp” analizą finansową.

Typowe zadania analityka finansowego obejmują:

 • Gromadzenie danych operacyjnych
 • Ustalenie standardowych kosztów dla różnych usług i produktów
 • Ustala stan finansów organizacji na podstawie przewidywanych i faktycznych danych finansowych
 • Zawiera analizę kosztów, w tym szczegółowe sugestie dotyczące zasad
 • Analizuje trendy, monitoruje stan finansowy i informuje menedżerów o zmianach
 • Opracowuje zautomatyzowane praktyki księgowe
 • I więcej

Analitycy finansowi są sercem prawie każdej organizacji posiadającej gałąź finansową. Chociaż nie są tak mocno zaangażowani w podejmowanie decyzji finansowych na wysokim szczeblu, wdrażają polityki i są wykwalifikowanymi analitykami w kwestiach finansowych.

Średnia pensja na stanowiskach analityków finansowych wynosi obecnie 56 866 USD.

Menedżerowie finansowi często zarządzają zespołem analityków finansowych. Specjaliści ci muszą umieć być łącznikiem między członkami zespołu posiadającymi wysokie kwalifikacje finansowe a osobami z innych sektorów biznesu. Zadaniem menedżerów finansowych jest wdrażanie polityk finansowych wysokiego poziomu i powiązanie ich z ogólnymi celami biznesowymi.

Typowe obowiązki menedżerów finansowych obejmują:

 • Odczytywanie raportów finansowych od analityków
 • Edukacja członków zespołu w zakresie najlepszych praktyk
 • Określenie ogólnej koncentracji zespołu finansowego na powiązaniu działań finansowych z celami biznesowymi
 • Nadzór nad przepływem środków pieniężnych i instrumentów finansowych organizacji
 • Przygotowywanie raportów regulacyjnych i prawnie obowiązkowych
 • Śledzenie trendów branżowych
 • Umowy pomiędzy wyższym kierownictwem a członkami zespołu finansowego

Średnia pensja na stanowiskach kierowników finansowych wynosi obecnie 125 080 USD.

Na najwyższym szczeblu działów finansowych znajdują się stanowiska dyrektora finansowego (CFO) . Te stanowiska „C-Level” podlegają bezpośrednio dyrektorowi generalnemu i zarządowi (w zależności od struktury organizacji) i są ostatnim głosem w sprawie ogólnej polityki finansowej i kierunku.

W młodszych organizacjach dyrektorzy finansowi są często integralnie związani z zapewnianiem finansowania organizacjom. W starszych organizacjach mogą odgrywać centralną rolę w przejmowaniu innych firm, zarządzaniu funduszami emerytalnymi i świadczeniami lub rolach związanych z restrukturyzacją przedsiębiorstw.

Typowe obowiązki dyrektorów finansowych obejmują:

 • Koordynacja opracowywania i dostarczania prognoz finansowych
 • Pomóż zabezpieczyć finansowanie w krytycznych punktach wzrostu
 • Ustal strategiczny kierunek i wytyczne dla organizacji w oparciu o finanse
 • Ustal wskaźniki i metody śledzenia produkcji, produktywności, jakości i obsługi klienta z perspektywy finansów
 • Bądź ostatnim głosem w sprawach związanych z finansowym skrzydłem organizacji
 • Maksymalizuj zwroty z zainwestowanych środków

Średnia pensja na stanowiskach dyrektora finansowego wynosi 313,541 USD. Mając to na uwadze, dyrektorzy finansowi w niektórych największych korporacjach zarabiają znacznie więcej.


Myślisz, że możesz być gotowy na podjęcie decyzji i zdobycie jednego z najbardziej wszechstronnych i lukratywnych stopni biznesowych? Sprawdź ranking MBACentral najlepszych programów MBA w dziedzinie finansów online!

Chociaż nie jest to rola specyficzna dla finansów, wielu z nich może zapewnić wyjątkową perspektywę w rolach kierownika ds . Księgowości . Księgowi pomagają łączyć cele organizacyjne na wysokim szczeblu z dyrektywami w dziale księgowości. Liderzy na tej roli z doświadczeniem w finansach są dobrze zorientowani w szerszej perspektywie organizacyjnej, która może pomóc w podejmowaniu decyzji księgowych.

Do najczęstszych codziennych zadań kierowników księgowości należą:

 • Monitoruj codzienną pracę działu księgowości
 • Pomóż w przygotowaniu rutynowych i większych sprawozdań finansowych i dokumentów
 • Połącz ogólne cele organizacyjne z zadaniami działu w księgowości
 • Zapewnij poufność i odpowiedni protokół dotyczący wrażliwych informacji finansowych
 • Wprowadź protokół edukacyjny dla członków wydziału

Prawie wszystkie organizacje dowolnej wielkości – publiczne, non-profit lub nastawione na zysk – pełnią role kierowników ds. Księgowości. Ta rola może być dość dobrze skompensowana. Średnia pensja na tym stanowisku wynosi obecnie 102 982 USD.

Kontrolerzy korporacyjni pełnią hybrydowe role, w których nadzorują funkcje finansowe i księgowe organizacji. W przeciwieństwie do zwykłej roli, która koncentruje się na finansach, stanowiska kontrolera korporacyjnego są również związane z fakturowaniem, rozliczeniami do zapłaty, przetwarzaniem listy płac i budżetowaniem.

Niektóre przykładowe zadania z codziennej rutyny kontrolera korporacyjnego obejmują:

 • Opracowywanie, koordynowanie i zarządzanie funkcjami księgowymi w organizacji
 • Tworzenie i zgodność z protokołami sprawozdawczości finansowej
 • W niektórych organizacjach przygotowywanie raportów dla Komisji Bezpieczeństwa i Wymiany (SEC)
 • Tworzenie prognoz, rutynowe dokumenty księgowe i finansowe oraz nadzorowanie listy płac

Stanowiska kontrolerów korporacyjnych są najczęściej spotykane w mniejszych organizacjach. W organizacjach bez dużego zespołu księgowego lub finansowego kontrolerzy korporacyjni pełnią rolę podobną do dyrektora finansowego.

Średnia pensja na stanowiskach kontrolera korporacyjnego wynosi obecnie 95 000 USD.

Rola konsultanta ds. Zarządzania świetnie nadaje się również dla doświadczonych absolwentów finansów MBA. Konsultanci ds. Zarządzania pracują dla zewnętrznych firm konsultingowych lub tworzą własne firmy. Ogólnie rzecz biorąc, świadczą one usługę dostarczania opartych na danych wskazówek, jak skuteczniej i wydajniej prowadzić organizację.

Środowiska finansowe mogą odegrać główną rolę, jaką w finansach odgrywa analiza organizacji na wysokim poziomie. Zespoły złożone z profesjonalistów zajmujących się finansami odgrywają kluczową rolę doradczą w przypadkach, gdy firma rozważa restrukturyzację lub dużą rundę finansowania i szuka zewnętrznej pomocy za pośrednictwem konsultantów.

Chociaż każdy projekt jest prawdopodobnie nieco inny dla konsultanta ds. Zarządzania, niektóre typowe zadania wykonywane przez tę rolę obejmują:

 • Gromadzenie danych i prowadzenie badań dla organizacji klientów
 • Prowadź warsztaty i grupy fokusowe, aby wdrażać zmiany
 • Testuj hipotezy dotyczące tego, co działa, a co nie
 • Przedstaw ustalenia kierownictwu klienta i współpracuj z odpowiednimi interesariuszami
 • Kieruj zespołami analityków, którzy pomagają wzmacniać i analizować wyniki

Średnia pensja konsultantów ds. Zarządzania wynosi 85 874 USD. Liczba ta może się jednak bardzo różnić w przypadku umów o podziale zysków, prowadzenia własnego doradztwa i doświadczenia.


Myślisz, że możesz być gotowy na podjęcie decyzji i zdobycie jednego z najbardziej wszechstronnych i lukratywnych stopni biznesowych? Sprawdź ranking MBACentral najlepszych programów MBA w dziedzinie finansów online!

Ile mogę zarobić z finansami MBA?

Finanse, a zwłaszcza te z wysokimi finansami, znane są z wysokich dochodów i długich godzin pracy. Dzieje się tak na Wall Street i wśród dużych firm konsultingowych.

„Na wolności” istnieje znacznie szerszy zakres finansowania pozycji. Role finansowe są dostępne w całych Stanach Zjednoczonych dla różnego rodzaju podmiotów: publicznych, prywatnych i non-profit.

Finanse są niezwykle ważne na każdym etapie życia dużej organizacji. Specjaliści finansowi są sowicie wynagradzani za swoją wiedzę.

Mówienie o zawodach, które koncentrują się głównie na finansach i zaczynając od podstaw, prowadzi do roli analityka finansowego. Na tych stanowiskach średnia pensja na początku kariery wynosi 56 866 USD. Mając to na uwadze, z czasem liczba ta może łatwo przekroczyć 70 000 USD. Jeśli przejdziesz do kierownictwa lub pracujesz jako kontroler korporacyjny, liczba ta z łatwością przekroczy 100 000 USD.

W firmach, których podstawową usługą nie jest finanse, na ogół najwyższe dostępne stanowiska zajmują dyrektor finansowy (w dużych firmach) lub kontroler korporacyjny (w małych firmach). Wynagrodzenie za te pozycje waha się od 90 000 do kilkuset tysięcy dolarów rocznie.

Na wysokich stanowiskach finansowych wynagrodzenia są wyższe niż na stanowiskach finansowych w innych sektorach. Nawet analitycy niskiego szczebla rutynowo zarabiają ponad 100 000 USD, a kierownicy szczebla kierowniczego często zarabiają 7-cyfrową pensję.

Poniżej wymieniono niektóre z najczęstszych stanowisk w firmach finansowych oraz średnie pensje i premie:

 • Hedge Fund Associates Entry Level: 180 000 – 295 000 USD
 • Analityk Private Equity: 114 000 USD
 • Analityk Działu Bankowości Inwestycyjnej: 97 000 USD
 • Sprzedaż i handel dla banku inwestycyjnego: 125 000 USD
 • Ilościowy analityk ryzyka: 90 000 USD
 • Księgowy, sprawozdawczość regulacyjna: 92 000 USD

Myślisz, że możesz być gotowy na podjęcie decyzji i zdobycie jednego z najbardziej wszechstronnych i lukratywnych stopni biznesowych? Sprawdź ranking MBACentral najlepszych programów MBA w dziedzinie finansów online!

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy