Aktualne stawki refinansowania za wrzesień 2020 r

Aktualne stawki refinansowania za wrzesień 2020 r
Author:
16 października 2020
Category: Twoją Zdolność

Skorzystaj z naszej krajowej ankiety wśród pożyczkodawców, aby znaleźć odpowiednią dla siebie stopę refinansowania.

Aktualne stawki kredytu hipotecznego i refinansowania

Oprocentowanie kredytów hipotecznych zmienia się cały czas, pod wpływem czynników takich jak gospodarka, oprocentowanie obligacji skarbowych i popyt. Kredytodawcy w całym kraju podają oprocentowanie kredytów hipotecznych w dni powszednie do naszego kompleksowego krajowego badania najbardziej aktualnych dostępnych stawek. Bankrate publikuje najnowsze średnie stawki rynkowe dla szerokiej gamy pożyczek, w tym kredytów hipotecznych na zakup i refinansowanie. Poniższa tabela stóp procentowych jest aktualizowana codziennie. Użyj ich jako przewodnika po dostępnych ofertach, ale pamiętaj, że Twoja stawka może się różnić w zależności od Twoich kwalifikacji i wybranego pożyczkodawcy.

  • Zakup
  • Refinansowanie
Produkt Oprocentowanie KWI 30-letnia stała stawka

Stawka FHA na 30 lat

30-letnia stawka VA

30-letnia stała stawka Jumbo

20-letnia stała stawka

15-letnia stała stawka

15-letnia stała stawka Jumbo

10-letnia stała stawka

Współczynnik 5/1 ARM

Szybkość Jumbo 5/1 ARM

7/1 ARM Rate

7/1 ARM Jumbo Rate

Kurs 10/1 ARM

3,090% 3,300%
3,080% 3,780%
3,230% 3,370%
3,120% 3.200%
2,930% 3,080%
2,550% 2,770%
2,550% 2,600%
2,480% 2,610%
2,910% 3,620%
2,760% 3,370%
2,900% 3,480%
2,840% 3,330%
3,020% 3,450%
Produkt Oprocentowanie KWI 30-letnia stała stawka

Stawka FHA na 30 lat

30-letnia stawka VA

30-letnia stała stawka Jumbo

20-letnia stała stawka

15-letnia stała stawka

15-letnia stała stawka Jumbo

10-letnia stała stawka

Współczynnik 5/1 ARM

Szybkość Jumbo 5/1 ARM

7/1 ARM Rate

7/1 ARM Jumbo Rate

Kurs 10/1 ARM

3,070% 3.200%
3,050% 3,770%
3,160% 3,350%
3,070% 3,120%
2,990% 3,100%
2,560% 2 700%
2,550% 2,580%
2,540% 2,640%
3,080% 3 600%
2,980% 3,420%
3,110% 3,490%
3,080% 3,400%
3,220% 3,470%

Ceny od 6:30

Jakie są dzisiejsze stawki refinansowania?

We wtorek, 29 września 2020 r., Zgodnie z najnowszym sondażem przeprowadzonym przez Bankrate wśród największych krajowych pożyczkodawców refinansujących, 30-letnia stała stopa refinansowania wynosi 3,070% z RRSO 3.200%. Średnia 15-letnia stała stopa refinansowania wynosi 2,560% przy RRSO 2,700%. Stopa refinansowania o zmiennym oprocentowaniu 5/1 (ARM) wynosi 3,080% przy RRSO 3,600%.

Dlaczego warto ufać Bankrate?

Bankrate jest autorytetem w dziedzinie finansów osobistych od momentu powstania w 1976 roku jako „Bank Rate Monitor”, publikacja drukowana dla branży bankowej. Bankrate od ponad 30 lat bada i zbiera informacje o oprocentowaniu kredytów hipotecznych i refinansowania od największych pożyczkodawców w kraju. Najpopularniejsze publikacje, takie jak The New York Times, Wall Street Journal, CNBC i inne, opierają się na Bankrate jako zaufanym źródle informacji finansowych, więc wiesz, że otrzymujesz informacje, którym możesz zaufać.

Jak obliczane są stopy kredytu hipotecznego i refinansowania Bankrate

Tutaj możesz zobaczyć najnowsze średnie stawki rynkowe dla szerokiej gamy kredytów refinansowych. Poniższa tabela stóp procentowych jest aktualizowana codziennie, aby zapewnić najbardziej aktualne stopy refinansowania przy wyborze kredytu mieszkaniowego. RRSO i stawki opierają się na braku powiązań lub płatności automatycznych. W przypadku tych średnich profil klienta obejmuje 740 punktów FICO i dom jednorodzinny. Aby dowiedzieć się więcej, zobacz zrozumienie średnich kursów Bankrate.

Czy teraz jest dobry czas na refinansowanie?

Agencje, które zabezpieczają większość kredytów hipotecznych w USA, twierdzą, że zaczną pobierać nową opłatę w wysokości 0,5% od wszystkich refinansowań w wysokości 124 999 USD i więcej po tym, jak zamkną się po 1 grudnia br. .

Weź to pod uwagę przy określaniu progu rentowności refinansowania. W tym momencie odzyskujesz koszty z refi i zaczynasz oszczędzać. Możesz jednak pominąć tę opłatę, jeśli współpracujesz z pożyczkodawcą, który przechowuje pożyczki, które pochodzi, we własnym portfelu. Wszystkie duże pożyczki należą do tej kategorii i pozwolą uniknąć nowej opłaty.

W zawiadomieniu Freddiego Maca dla pożyczkodawców o nowej opłacie wymieniono „zarządzanie ryzykiem i prognozowanie strat spowodowane niepewnością gospodarczą i rynkową związaną z COVID-19”. Zwolennicy konsumentów i branża pożyczkowa potępili dodatkowe koszty.

„Nie popełnij błędu, konsument ostatecznie zapłaci tę opłatę” – mówi Greg McBride, CFA, główny analityk finansowy Bankrate. „Osłabianie korzyści płynących z refinansowania i zniechęcanie właścicieli domów do robienia tego podczas najgorszego spowolnienia gospodarczego od 90 lat nie ma sensu. Jakby nie było wystarczających opłat związanych z refinansowaniem, jakby proces nie zawierał wystarczająco dużo niepożądanych niespodzianek dla pożyczkobiorcy, teraz masz to. ”

Opłata dotyczy tylko pożyczek zabezpieczonych przez Fannie Mae i Freddie Mac.

Wskaźnik trudności mieszkaniowych: Recesja związana z koronawirusem niszczy niektóre gospodarki stanowe, a inne oszczędza

Recesja koronawirusa uderzyła w gospodarki niektórych państw, pozostawiając inne stosunkowo bez szwanku. Według Bankrate Housing Hardship Index, New Jersey i Nowy Jork ucierpiały najbardziej wśród stanów USA w czerwcu.

W kwietniu i maju zależne od turystyki stany Nevada i Hawaje zostały najbardziej dotknięte recesją. Nasze mierniki sumują zaległości kredytowe i bezrobocie, aby pokazać, które stany przeżywają najbardziej ekstremalne spowolnienia podczas pandemii. New Jersey i Nowy Jork, epicentrum pandemii, zajęły pierwsze i drugie miejsce.

Nevada i Hawaje zajęły odpowiednio trzecie i piąte miejsce w czerwcu – nie z powodu dużej liczby przypadków COVID-19, ale ze względu na strukturę ich gospodarek o dużym natężeniu turystyki. Massachusetts również zmagało się z pierwszym uderzeniem gwałtownego wzrostu bezrobocia i wzrostu przestępczości.

W normalnych czasach brak spłaty kredytu hipotecznego prowadzi do katastrofy finansowej. Pożyczkobiorcy, którzy nie dokonują płatności, obciążają grzywny i kary, a ostatecznie grozi im egzekucja.

Nie są to jednak normalne czasy. Prawo federalne wymaga, aby pożyczkodawcy udzielili pożyczkobiorcom hojnych ulg w spłacie. Większość właścicieli domów może przegapić roczne płatności bez negatywnego wpływu na ich ocenę kredytową i bez ryzyka wykluczenia.

Co możesz zrobić

Dziesiątki milionów Amerykanów straciło dochody podczas kryzysu COVID-19. Jeśli borykasz się z trudnościami finansowymi, wykonaj trzy kroki:

  • Złóż wniosek o wyrozumiałość. Większość pożyczkobiorców kwalifikuje się do programów ulg w płatnościach, które pozwalają na przegapienie płatności nawet przez rok bez kar. Nie przestawaj dokonywać płatności bez sprawdzenia się u pożyczkodawcy lub osoby obsługującej.
  • Rozważ refinansowanie. Oprocentowanie kredytów hipotecznych jest na rekordowo niskim poziomie, co pozwala milionom kredytobiorców zaoszczędzić pieniądze poprzez zablokowanie niższych stóp procentowych. Jedno zastrzeżenie: jeśli zostałeś zwolniony lub masz urlop, uzyskanie nowej pożyczki może być trudne. Kolejna rada: koszty zamknięcia kredytu hipotecznego mogą być wysokie, podobnie jak matematyka.
  • Złóż wniosek o bezrobocie. Rząd federalny oferował pracownikom dotkniętym kryzysem zasiłek dla bezrobotnych w wysokości 600 dolarów tygodniowo. Ta korzyść ma się zakończyć 31 lipca, ale jest szansa, że ​​Kongres przedłuży jakąś wersję rozszerzonych korzyści.

Znalezienie najlepszej stopy refinansowania

Najlepszym sposobem na uzyskanie najniższej stawki jest skorzystanie z porównywarki. Zacznij od sprawdzenia tabel stawek Bankrate, aby zobaczyć, co oferują pożyczkodawcy. Dowiedz się także, jaką stawkę możesz uzyskać w swoim banku lub spółdzielczej spółce kredytowej. Niektórzy pożyczkodawcy zrezygnują nawet z pewnych opłat dla obecnych klientów.

Pamiętaj, aby porównać APR, a nie tylko stopy procentowe. RRSO (roczna stopa oprocentowania) to całkowity koszt pożyczki, obejmujący wszystko, od oprocentowania po opłaty administracyjne. To jest, ile faktycznie zapłacisz; oprocentowanie to tylko jedna część całkowitego kosztu. Tak więc, podczas gdy niektórzy pożyczkodawcy mogą mieć wyższe stopy procentowe, ich opłaty mogą być niższe, co powoduje, że RRSO jest niższa niż w przypadku kogoś z niższą stopą procentową lub odwrotnie.

Przewodnik Bankrate’a dotyczący refinansowania kredytu hipotecznego

Czym różnią się stawki refinansowania od stawek zakupu kredytów hipotecznych?

Pożyczki refinansowe i pożyczki na zakup mają zazwyczaj tę samą stopę procentową. Pożyczkobiorcy mogą zauważyć nieco wyższe stopy refinansowania, gdy są na nie popyt. Eksperci nie zalecają próby czasu na rynku, innymi słowy czekania, aż stopy spadną – ponieważ istnieje tak wiele zmiennych, które mogą wpływać na stopy, co utrudnia dokładne przewidywanie, czy wzrosną, czy spadną.

Jeśli znajdziesz kurs, który pozwoli Ci zaoszczędzić pieniądze, dobrym pomysłem jest zablokowanie go, aby nie ryzykować utraty, jeśli stopy wzrosną.

Rodzaje refinansowania

Oprocentowanie i refinansowanie terminowe : Oprocentowanie i refinansowanie terminowe umożliwiają zastąpienie istniejącego kredytu hipotecznego nowym, który ma inną stopę procentową, warunki lub oba te warunki. Dopóki nie dokonasz zryczałtowanej spłaty kwoty głównej, nie zmieni to kwoty, którą jesteś winien.

Dzięki oprocentowaniu i terminowi pożyczkobiorcy mogą obniżyć swoje oprocentowanie, obniżyć miesięczne raty (przedłużając kredyt) lub skrócić ich termin (co zwiększa miesięczne raty) w celu szybszej spłaty kredytu.

Może to być przydatna opcja dla osób, które mają wysokie stopy procentowe i kwalifikują się do niższej stopy, oszczędzając w ten sposób pieniądze każdego miesiąca i przez cały okres pożyczki.

Oprocentowanie i refinansowanie terminowe to również produkty przydatne dla osób, które chcą zmienić warunki kredytu. Na przykład, jeśli musisz zmniejszyć miesięczne raty, możesz przedłużyć pożyczkę, aby miesięczne raty były mniejsze, ale spłacasz pożyczkę w dłuższym okresie. Jest też odwrotnie, jeśli chcesz szybciej spłacić swoją pożyczkę, możesz skrócić jej termin i spłacać wyższe miesięczne raty. Oczywiście można połączyć zmianę kursu (prawdopodobnie zablokowanie niższej stawki) ze zmianą terminową (dłuższą lub krótszą).

Nie możesz wypłacić gotówki z kapitału własnego domu za pomocą stopy procentowej i refinansowania terminowego, aby to zrobić, musiałbyś uzyskać refinansowanie typu cash-out.

Refinansowanie typu cash-out: refinansowanie typu cash-out umożliwia wykorzystanie kapitału własnego poprzez refinansowanie kredytu hipotecznego. Ponieważ wypłacasz gotówkę z wartości domu, nowy kredyt hipoteczny będzie wyższy. Kredytodawcy zazwyczaj ograniczają refinansowanie do nie więcej niż 80 procent wartości Twojego domu, więc nadal masz w domu trochę kapitału.

Czasami pożyczkodawcy będą również naliczać wyższe stopy procentowe, ponieważ kwota pożyczki rośnie. Między większym kredytem hipotecznym a wyższym oprocentowaniem upewnij się, że bierzesz pod uwagę, zanim wybierzesz tę trasę.

Usprawnij refinansowanie : Streamline refinansowanie to produkt przeznaczony specjalnie dla kredytów hipotecznych ubezpieczonych przez FHA. Zaletą usprawnienia refinansowania jest to, że wymagania kredytowe są minimalne, a proces kredytowania jest zazwyczaj szybki (ponieważ wyceny nie są wymagane i istnieje mniej wymagań dotyczących weryfikacji aktywów i dochodów). Uproszczone refinansowanie może być również tańsze niż konwencjonalne refinansowanie. Niektórzy pożyczkodawcy oferują usprawnione refinansowanie bez kosztów z góry, przy czym pożyczkodawca zapłaci część lub całość kosztów zamknięcia w zamian za wyższą stopę procentową.

Podstawowe wymagania optymalnego refinansowania obejmują:

  • Musi to być kredyt hipoteczny FHA
  • Wszystkie spłaty kredytu hipotecznego muszą być aktualne
  • Refinansowanie przyniesie korzyść pożyczkobiorcy (tj. Zaoszczędzi pieniądze pożyczkobiorcy).
  • Kredytobiorcy nie mogą uzyskać więcej niż 500 USD z kredytu hipotecznego, który będzie refinansowany

Ile kapitału muszę refinansować?

Większość pożyczkodawców wymaga, abyś posiadał co najmniej 20% kapitału własnego w domu, aby dokonać refinansowania w formie wypłaty.

Koszty zamknięcia refinansowania

Koszty zamknięcia kredytu hipotecznego mogą kosztować tysiące dolarów, zwykle od 2 do 6 procent kwoty pożyczki. Różnią się również w zależności od miejsca zamieszkania, ponieważ opłaty za pochodzenie i strony trzecie mogą się różnić w zależności od miasta i stanu.

Czy możesz negocjować stawki refinansowania?

Krótka odpowiedź brzmi: tak, możesz negocjować stawki refinansowania. RRSO (roczna stopa oprocentowania) to całkowity koszt pożyczki, obejmujący wszystko, od stopy procentowej po opłaty pożyczkodawcy.

Stopa procentowa, do której się kwalifikujesz, zależy od wielu czynników, w tym wyniku FICO i wskaźnika zadłużenia do dochodów. Istnieją jednak pewne opłaty pożyczkodawcy, które można negocjować, takie jak opłaty za wniosek (które większość pożyczkodawców zniosła) i opłaty manipulacyjne. Możesz też spróbować negocjować prowizję za udzielenie kredytu, która zazwyczaj wynosi 1 procent kredytu. Jeśli jesteś dotychczasowym klientem ich banku, możesz uzyskać zniżkę.

Kupujący porównujący produkty zawsze mogą poprosić swojego preferowanego pożyczkodawcę o dopasowanie niższej RRSO od innego pożyczkodawcy.

Który bank ma najlepsze stawki refinansowania?

Nie ma banku z najlepszymi stopami refinansowania, ponieważ stopy procentowe mogą się często zmieniać w zależności od instytucji, z wielu powodów. Tak więc, chociaż pewien pożyczkodawca może mieć najlepszą stopę procentową w jednym tygodniu, w następnym tygodniu może spaść na dół listy. Aby uzyskać najdokładniejszy kurs, kiedy będziesz gotowy do ubiegania się o refinansowanie, skorzystaj z porównywarki w dniu, w którym jesteś gotowy do złożenia wniosku. Możesz zacząć od zapoznania się z tabelami kursów Bankrate, które są aktualizowane codziennie.

Czy warto refinansować?

Refinansowanie może zaoszczędzić pieniądze pożyczkobiorców, jeśli uda im się obniżyć stopę procentową na tyle, aby pokryć koszty zamknięcia, które mogą wynieść od 3 do 6 procent pożyczki. Refinansowanie może również mieć sens, jeśli musisz zmniejszyć miesięczne raty kredytu hipotecznego, zaciągając nową pożyczkę na dłuższy okres.

Zanim złożysz wniosek o refinansowanie kredytu hipotecznego, sprawdź swoją zdolność kredytową. Aby uzyskać najbardziej konkurencyjne oprocentowanie, Twoja ocena kredytowa powinna znajdować się w dobrym lub doskonałym przedziale. Jeśli Twój wynik FICO jest na niższym końcu spektrum, weź trochę, aby go poprawić, aby uzyskać najniższą dostępną stawkę.

Skorzystaj z kalkulatora refinansowania kredytu hipotecznego Bankrate, aby obliczyć dane dotyczące określonej stopy kredytu hipotecznego i okresu, co da ci jasny obraz tego, ile możesz zaoszczędzić dzięki refinansowaniu.

Kiedy powinieneś refinansować?

Najlepszy czas na refinansowanie jest wtedy, gdy oprocentowanie spadnie na tyle nisko, aby zaoszczędzić pieniądze na kredycie hipotecznym – co jest inne dla każdego. Eksperci ostrzegają przed „wyczuciem rynku”, kiedy pożyczkobiorcy czekają, aż stopy spadną poniżej poziomu potrzebnego do zaoszczędzenia pieniędzy w nadziei na zawarcie jeszcze lepszej oferty. Jeśli chcesz zaoszczędzić pieniądze na swoim kredycie hipotecznym, a stawki są wystarczająco niskie, aby to zrobić, sprytnie jest zablokować ten kurs. Czekanie może kosztować cię pieniądze, jeśli nagle wzrosną oprocentowanie kredytów hipotecznych, co można zrobić bez ostrzeżenia.

Kiedy nie powinieneś refinansować?

Pożyczkobiorcy powinni wstrzymać się z refinansowaniem, jeśli ich wynik FICO jest niski lub są bezrobotni, ponieważ pożyczkodawcy zweryfikują Twoją zdolność do spłaty nowego kredytu hipotecznego. Wnioski o refinansowanie są bardzo podobne do wniosków o zakup kredytu hipotecznego, ponieważ pożyczkodawcy zweryfikują Twoje zatrudnienie i sprawdzą Twoją zdolność kredytową, aby określić Twoją zdolność kredytową.

Jeśli chcesz zmienić okres spłaty kredytu hipotecznego, ale zachować swoje oprocentowanie, sprawdź najpierw aktualne oprocentowanie. Jeśli masz niskie oprocentowanie, możesz ryzykować utratę go przez refinansowanie. W takim przypadku refinansowanie kredytu mieszkaniowego może nie być dobrym pomysłem.

Przygotowuję się do refinansowania

Co będziesz potrzebować do refinansowania

Aby refinansować, musisz złożyć wniosek o nowy kredyt hipoteczny. Pożyczkodawcy zazwyczaj weryfikują zatrudnienie i sprawdzają zdolność kredytową. Upewnij się, że masz dostęp do dokumentów tożsamości i innych wymaganych dokumentów, takich jak wyceny, formularze podatkowe i dowody majątku. Wymagania pożyczkodawcy są różne, więc porozmawiaj ze swoim pożyczkodawcą o rodzaju dokumentacji, którą musisz dostarczyć.

Jak refinansować

Rozpocznij swoją podróż z refinansowaniem kredytu hipotecznego, szukając pożyczkodawców z najniższymi stopami APR. Będziesz także chciał znaleźć pożyczkodawców, z którymi czujesz się komfortowo. Na przykład, czy chciałbyś osobiście pracować ze swoim pożyczkodawcą, czy wolisz korzystać z całkowicie online? Porozmawiaj ze swoim bankiem, aby dowiedzieć się, czy obecni klienci kwalifikują się do rabatów na refinansowanie. Po zidentyfikowaniu pożyczkodawcy dowiedz się, jakich dokumentów potrzebujesz. Im szybciej zbierzesz wszystkie wymagane dokumenty, tym szybciej pożyczkodawca będzie mógł obsłużyć Twoją pożyczkę. Wielu pożyczkodawców dysponuje zdalnymi technologiami, takimi jak podpisy elektroniczne i zdalna notarialność.

Kalkulator porównania kredytów

Oszacuj kwotę kredytu hipotecznego, która najlepiej pasuje do Twojego budżetu.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy