8 rzeczy, które możesz zrobić, by wynająć złą pożyczkę

8 rzeczy, które możesz zrobić, by wynająć złą pożyczkę
Author:
16 marca 2021
Category: Konto Bankowe

Zły kredyt jest jak ciemna chmura wisząca nad twoją głową. Wiesz, że uzyskanie pożyczki do domu i kredytu samochodowego nie wchodzi w grę. Ale odkrycie, że zły kredyt może negatywnie wpłynąć na Twoje perspektywy wynajmu wybranego mieszkania, będzie dla Ciebie wstrząsem.

Niestety nie jest to rzadkie zjawisko. Rynek wynajmu płonie. Procent najemców i średni czynsz rosną tak, jakby byli na sterydach, podczas gdy pustostany i stawki za wynajem domów spadają jak skała.

Oto kilka rzeczy, które mogą pozwolić na wypożyczenie ze złym kredytem

  • Znajdź indywidualnego właściciela
  • Wpłać większą kaucję lub czynsz z góry
  • Skorzystaj z zaleceń
  • Znajdź kogoś, kto dla Ciebie podpisze
  • Znajdź współlokatora
  • Płać dodatkowo miesięcznie

1. Sprawdź swój raport kredytowy

Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, zanim wyruszysz w wesoły sposób na rozpoczęcie poszukiwania mieszkania, jest przedłużenie czytania historii kredytowej. Chcesz mieć absolutną pewność, że nie ma żadnych błędów ani niedokładnych informacji. Zdobądź swój raport i zdobądź punkty za darmo od Credit Karma i Credit Sesame.

Masz raport kredytowy z każdego z trzech głównych biur kredytowych – Equifax, Experian, TransUnion. Sprawdź wszystkie trzy raporty kredytowe, ponieważ wynajmujący może użyć dowolnego z nich podczas weryfikacji raportów kredytowych wnioskodawców.

Głównym powodem, aby to zrobić, jest wykrycie ewentualnych błędów i zainicjowanie procesu sporu dotyczącego raportu kredytowego w celu usunięcia niedokładnych informacji. Mniej negatywnych informacji w raporcie kredytowym przekłada się na wyższą zdolność kredytową. Zwiększa to Twoje szanse na uzyskanie zgody na wynajem.

Czasami zły kredyt wynika z wydarzeń, na które nie masz wpływu. Może to być utrata pracy, rachunki za leczenie, rozwód lub inna sytuacja. Jeśli tak, powinieneś napisać list wyjaśniający, który wyjaśnia sytuacje, które prowadzą do negatywnej historii kredytowej. Właściciele często biorą to pod uwagę, jeśli jest to uzasadnione.

Możesz kwalifikować się do kredytu hipotecznego

W wielu sytuacjach kupno jest często tańsze niż wynajęcie. Jeśli zmagasz się ze złym kredytem, ​​nadal możesz mieć nadzieję na uzyskanie kredytu hipotecznego. Pożyczki FHA są najpopularniejszym rodzajem kredytu mieszkaniowego dla początkujących nabywców domu ze względu na elastyczne wymagania dotyczące zdolności kredytowej. Kredyty hipoteczne FHA są dostępne dla kredytobiorców z niską oceną kredytową do 500 z 10% przedpłatą. Jeśli masz wynik kredytowy 580, możesz kwalifikować się do pożyczki FHA z zaledwie 3,5% zaliczką.

Dobre wyniki ułatwiają proces wynajmu. Za dobry wynik kredytowy uważa się 700 lub więcej. Jeśli jednak masz słaby kredyt i uważasz, że jedyną opcją jest wynajem, możesz być w stanie kupić. Należy rozważyć zalety i wady wynajmu i kupna. Tutaj możesz przeczytać więcej o tym, jak uzyskać zgodę na kredyt mieszkaniowy z niską oceną zdolności kredytowej.

Wynajem na własność to kolejna opcja do rozważenia. Istnieje jednak wiele zalet i wad wynajmu za własne domy, które należy wziąć pod uwagę, zanim wskoczymy do domu finansowanego przez właściciela.

Jeśli spełniasz te wymagania dotyczące zdolności kredytowej, powinieneś porozmawiać z pożyczkodawcą FHA na temat dostępnych opcji.

Zwiększ swoją zdolność kredytową przed wypożyczeniem

Zostań dodanym jako autoryzowany użytkownik

Jeśli masz znajomego lub członka rodziny z kartą kredytową. Mogą dodać Cię jako autoryzowanego użytkownika. Nie musisz nawet fizycznie mieć karty. Gdy zostaniesz dodany jako autoryzowany użytkownik, informacje o koncie pojawią się w raporcie kredytowym za 30-60 dni. FICO uwzględnia autoryzowanych użytkowników w swoim algorytmie punktacji. To prosty i skuteczny sposób na szybkie zwiększenie wyniku o 20-35 punktów.

Spłać saldo karty kredytowej

Twój wskaźnik wykorzystania kredytu to saldo Twojego konta w porównaniu z limitem. Im wyższe saldo, tym niższa będzie Twoja zdolność kredytowa. Uzyskaj wskaźnik wykorzystania kredytu poniżej 15%, aby zmaksymalizować swoją zdolność kredytową. Tutaj możesz przeczytać więcej wskazówek, jak szybko poprawić swoją zdolność kredytową FICO.

Więcej osób wynajmuje

W 50 największych aglomeracjach USA pod względem wielkości odsetek najemców wzrósł z 36,1% w 2006 r. Do 41,1% w 2014 r. W tym samym okresie (2006–2014) średni czynsz w tych samych lokalizacjach (50 największych metra w USA) wzrósł o 22,3%. [Źródło]

Dla porównania, wskaźnik pustostanów w USA spadł z 9,5% w I kw. 2006 do 7% w I kw. 2016. Wskaźnik mieszkań również spadł w tym samym okresie z 68,5% do 63,5%.

Jeśli nie jest to jeszcze jasne, najważniejsze jest to, że istnieje duże zapotrzebowanie na nieruchomości do wynajęcia, konkurencja między najemcami jest duża, a właściciele / właściciele lokali / zarządcy otrzymują wiele zgłoszeń.

A ponieważ właściciele szczególnie lubią najemców, którzy płacą czynsz w terminie, mają motywację, by akceptować tylko tych potencjalnych najemców, których uważają za mniej narażonych na ryzyko finansowe. Tu właśnie pojawiają się kontrole kredytowe, zwłaszcza na rynkach mieszkaniowych o dużej konkurencji.

2. Znajdź indywidualnego wynajmującego

Poszczególni właściciele są bardziej skłonni do oferowania wynajmu bez sprawdzania zdolności kredytowej. Są również bardziej chętni do wysłuchania cię, a nawet podjęcia skoku, jeśli twoja historia kredytowa nie jest ładnym widokiem, ale możesz pokazać, że twoja historia wynajmu i dochody są solidne.

Większość indywidualnych właścicieli nie sprawdza kredytu

Według badania przeprowadzonego przez trzecie co do wielkości biuro informacji kredytowej w USA – TransUnion, 57% właścicieli, którzy wzięli udział w ankiecie, stwierdziło, że nie sprawdza zdolności kredytowej najemców.

Chociaż ta wartość procentowa daje jasny opis rosnącego znaczenia kontroli kredytowej w procesie leasingu, informuje również, że ponad połowa wszystkich właścicieli nie przeprowadzałaby kontroli zdolności kredytowej.

Ogólnie rzecz biorąc, duże firmy zarządzające nieruchomościami i więksi właściciele mają więcej biurokracji niż, powiedzmy, właściciele indywidualni. To sprawia, że ​​wynajęcie domu lub mieszkania ze złym kredytem jest trudniejsze, ponieważ istnieje większe prawdopodobieństwo, że będą one miały surowe standardy kredytowe i dochodowe.

Oto kilka sposobów na znalezienie indywidualnych właścicieli:

Craigslist

Craigslist był kiedyś mekką dla indywidualnych właścicieli. Teraz jest to zagmatwana pula wszystkich rodzajów wynajmu od wszystkich, od indywidualnych właścicieli nieruchomości po duże firmy zarządzające nieruchomościami. Ale jeśli jesteś w stanie szybko odróżnić reklamy pochodzące od firm wynajmujących i od indywidualnych właścicieli, możesz łatwo znaleźć wiele rodzajów wynajmu – lokale mieszkalne, domy, kamienice i apartamenty.

Ogłoszenia w lokalnej gazecie

Może to być offline (w drukowanej gazecie) lub online (na stronie internetowej gazety). Niezależnie od trybu wyświetlania, ogłoszenia w lokalnych gazetach są cennymi zasobami umożliwiającymi wyszukanie ogłoszeń właścicieli nieruchomości w okolicy, w której zamierzasz znaleźć wynajem.

Niedzielne wydania mają zazwyczaj najwięcej reklam.

Pośrednicy w obrocie nieruchomościami

Wielu właścicieli domów nadal wynajmuje swoje domy za pośrednictwem agentów nieruchomości.

Harcerstwo sąsiedzkie

Inną opcją dla właścicieli domów, którzy chcą wynająć swoje domy, jest umieszczenie na swoich podwórkach znaku „Do wynajęcia”. Dlatego krótka przejażdżka po okolicy może przynieść kilka opłacalnych opcji wynajmu.

Pomimo ogólności, nadal istnieje prawdopodobieństwo, że napotkany indywidualny zarządca nieruchomości może być zainteresowany Twoją historią kredytową. Teraz, gdy pytasz o wynajem, zadaj krótkie pytanie o kryteria, których używa do zatwierdzania wniosków o wynajem.

Najczęściej otrzymasz bezpośrednią odpowiedź. Taka, która obejmuje lub pomija sprawdzenie zdolności kredytowej. Następnie odpowiedź oczyszcza powietrze o tym, czy musisz postępować zgodnie ze wskazówkami zawartymi w artykule (jeśli istnieje wymóg kredytu), czy nie (jeśli nie ma takiego wymogu).

Jak przezwyciężyć słaby kredyt przy wynajmie mieszkania

Ponieważ większość kompleksów mieszkaniowych sprawdza zdolność kredytową, będziesz musiał wzmocnić swoją aplikację o wynajem w inny sposób. Posiadanie znacznego, stałego i możliwego do udowodnienia dochodu jest drugim najważniejszym czynnikiem przy wynajmie mieszkań. Jeśli możesz wykazać, że masz środki finansowe, może to być tak samo ważne, jak twoja zdolność kredytowa.

Napisz list wyjaśniający, aby dać kompleksowi apartamentów więcej wglądu w to, co dokładnie spowodowało, że masz słabe kredyty. Może zostałeś zwolniony kilka lat temu i zajęło ci kilka miesięcy, zanim znów znalazłeś stabilne zatrudnienie. Jeśli wiedzą, że to był powód i od tego czasu płacisz terminowo, to jest to coś, co pomoże w twojej sprawie.

3. Pokaż mi pieniądze

Kasa jest wszystkim. Możesz zanieść to oświadczenie (i plik zielonych banknotów) do banku.

Możesz usunąć jak najwięcej niespójności w swoim raporcie kredytowym, wyrzucić litość na temat swojej kłopotliwej sytuacji kredytowej lub polować na tak wielu indywidualnych właścicieli, jak tylko możesz. Mimo to, jeśli wynajmujący korzysta z kontroli zdolności kredytowej jako kryterium podczas weryfikacji kandydatów, jedyną rzeczą, której chcą być pewni, jest: CZY MOŻESZ ZAPŁACIĆ NA CZAS?

Zły raport kredytowy krzyczy NIE. Tylko znaki dolara mogą zmienić to postrzeganie tak szybko, jak klikniesz palcami. Można to zrobić na kilka sposobów. Możesz użyć jednego, kilku lub wszystkich kluczowych punktów poniżej:

Dowód dochodu: może mieć formę zeznań podatkowych, ostatnich odcinków wypłat lub listu, który weryfikuje twój status zatrudnienia i dochody od pracodawcy

4. Zapłać z góry

Obowiązuje zwyczajowa zaliczka na jeden miesiąc i depozyt zabezpieczający. Aby zapewnić wynajmującego o swoich możliwościach finansowych i zaangażowaniu, możesz zaoferować zapłatę czynszu w wysokości od trzech do sześciu miesięcy z góry. Lub zaproponuj zapłacenie większej kaucji, niż jest to wymagane od najemców (nie zawsze jest to opcja w przypadku nieruchomości, w których obowiązują surowe zasady dotyczące depozytów).

Automatyczne płatności czynszu: jeśli zaoferujesz, że miesięczne opłaty za czynsz będą potrącane bezpośrednio z Twojego konta bankowego, wówczas właściciel nie musi martwić się o możliwość prześladowania Cię przed dokonaniem płatności. Ta opcja jest łatwa i wygodna dla obu stron (Ciebie i właściciela nieruchomości), a zatem cieszy się ogromnym zainteresowaniem właścicieli. Postaraj się przedstawić tę propozycję z góry. Prawdopodobnie będziesz musiał przedłożyć list potwierdzający zatrudnienie ze względu na ważność (jako dowód kwalifikacji do automatycznych comiesięcznych potrąceń).

5. Zapewnij sobie gotówkę

To jest rozszerzenie bezpośredniej wskazówki powyżej. Właściciele inaczej podchodzą do ryzykownego wyzwania, jakim są osoby ubiegające się o złe kredyty. Niektórzy mogą z zadowoleniem przyjąć opcję wyższej zaliczki. Inni wolą kwantyfikować ryzyko słabej oceny kredytowej jako opłaty „z tytułu ryzyka”.

To rozsądna propozycja, jeśli naprawdę chcesz mieszkanie lub jeśli potrzebujesz mieszkania pilnie. Negocjacje mogą skutkować nieco wyższym czynszem. Zapewnij współsygnatariusza / poręczyciela lub współlokatora

6. Zdobądź osobę podpisującą

Wpłacenie dużej zaliczki lub zadatku to skuteczny sposób na uspokojenie właściciela nieruchomości. Ale co się dzieje, gdy budżet nie pozwala na dokonanie wyższej zaliczki i wpłaty?

Alternatywą jest skłonienie kogoś do zastępstwa finansowego. Posiadanie współsygnatariusza lub gwaranta znacznie zmniejsza ryzyko dla wynajmującego. Udzielenie poręczyciela najmu mieszkania jest równoznaczne z udzieleniem zabezpieczenia kredytu. Osoba podpisująca jest odpowiedzialna za pominięcie czynszu. To powiedziawszy, posiadanie współsygnatariusza oprócz dokonania bardziej znaczącej zaliczki i wpłaty depozytu jest podwójnie uspokajające.

7. Znajdź współlokatora

I tak po prostu zatwierdzenie wniosku staje się dla wynajmującego mniej ryzykownym przedsięwzięciem. Niektórzy wynajmujący nakładają obowiązek podpisania umowy najmu tylko przez jedną osobę. W takim przypadku byłoby lepiej, gdyby twój współlokator z lepszą historią kredytową podpisał umowę najmu.

Alternatywnie możesz wprowadzić się do współlokatora, który ma już umowę najmu i może cię zatrzymać bez sprawdzania zdolności kredytowej.

Zdobycie współlokatora ma tę dodatkową zaletę, że pozwala uwolnić więcej pieniędzy, dzięki zmniejszeniu obciążenia finansowego związanego z dzieleniem rachunków. Posiadanie większej ilości pieniędzy do dyspozycji finanso daje Ci możliwość większego zaangażowania w spłatę zadłużenia, czego efektem jest szybsza naprawa kredytu.

8. Zapewnij rekomendacje

Zalecenia są ważne. Zwłaszcza jeśli pochodzą z wiarygodnych źródeł, takich jak obecny lub były właściciel, pracodawca, a nawet współlokator.

Te listy polecające powinny być nie tylko wyrazem uznania dla Twojej postaci. Powinny również dać wgląd w charakter twoich relacji finansowych z autorem listu. Złagodziłoby to wpływ negatywnych wpisów w raporcie kredytowym.

Możesz ubiegać się o adnotacje od wynajmujących, z którymi masz krótkoterminowe umowy najmu lub nawet otrzymać list referencyjny z banku. Najważniejsze jest to, że listy polecające powinny uspokoić wynajmującego w kwestii odpowiedzialności i możliwości finansowych.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy