7 wskazówek dotyczących zakupu pierwszego samochodu

Author:
17 lutego 2021

Uzyskaj wskazówki na każdym etapie podróży związanej z zakupem samochodu, aby przez całą drogę dokonywać mądrych wyborów.

Kupno pierwszego samochodu może być ekscytujące, ale jest dużo spraw do zarządzania. Planowanie z wyprzedzeniem może ułatwić ten proces i zapewnić, że otrzymasz najlepszy samochód dla siebie. Oto kilka ważnych rzeczy, o których należy pamiętać, rozpoczynając zakupy swojego pierwszego samochodu.

Szczerze mów o swoich potrzebach

Potrzebujesz samochodu, aby codziennie dojeżdżać na zajęcia lub do pracy, czy tylko na weekendowe przygody? Jaka jest pogoda w miejscu Twojego zamieszkania – śnieżna, deszczowa czy gorąca? Oceń swój styl życia i najczęściej spotykane warunki jazdy. Przeprowadź swoje badania: poznaj różne funkcje i opcje oraz ich wpływ na cenę samochodu.

Pomyśl o swoim budżecie i finansach

Spójrz też realistycznie na swoje finanse. Obejmuje to nie tylko cenę zakupu, ale także budżet na użytkowanie i opiekę nad Twoim przyszłym samochodem, w tym konserwację, ubezpieczenie, gaz, naprawy i parking. Dowiedz się więcej o prawdziwym koszcie posiadania samochodu.

Zaliczka nie jest zazwyczaj wymagana w przypadku pożyczki, ale jej zrobienie jest zwykle dobrym pomysłem: nie będziesz musiał pożyczać tak dużo, a miesięczna rata będzie niższa. (Zgodnie z danymi Edmunds z listopada 2017 r.Zakażde odłożone 1000 USD miesięczna opłata za samochód spada zazwyczaj o 15–18 USD).Skorzystaj z kalkulatora kredytu samochodowego Bank of America, aby zobaczyć, jak pierwsza wpłata może wpłynąć na miesięczną pożyczkę samochodową. Zapłata.

Poznaj swoje możliwości

Zakup pierwszego samochodu jest dla Ciebie dużo łatwiejszy niż dla rodziców. Internet oferuje wielu sprzedawców spoza Twojej okolicy (którzy mogą wysyłać samochody do Twojej okolicy, co może wiązać się z opłatą), co może oznaczać większy wybór w Twoim przedziale cenowym. Możesz sprawdzić i zawęzić wybór, patrząc na rankingi samochodów online w kategoriach takich jak bezpieczeństwo lub typ samochodu (np. SUV-y, hybrydy). Dowiedz się więcej o tym, jak kupować – a nawet finansować – samochód online.

W przypadku nowych samochodów poproś wielu dealerów o podanie cen. Jeśli spojrzysz na używane samochody, koniecznie poproś o raport Carfax, który zawiera szczegóły historii używanego pojazdu, w tym wszelkie wypadki.

Poznaj swoją zdolność kredytową

Twoja ocena kredytowa pomaga określić oprocentowanie kredytu samochodowego. Lepszy kredyt może pomóc w uzyskaniu korzystniejszego oprocentowania, co z kolei wpłynie na ogólny budżet na zakup samochodu. Możesz również bezpłatnie uzyskać swoją zdolność kredytową za pośrednictwem dostawcy karty kredytowej.

Sprawdź swój raport kredytowy, zanim będziesz gotowy do zakupu, aby dać czas na poprawę swojej zdolności kredytowej. Odwiedź witrynę AnnualCreditReport.com, aby otrzymać bezpłatną kopię raportu kredytowego od każdego z trzech głównych biur kredytowych (Experian, Equifax i TransUnion).

Ubiegać się o pożyczkę

Kupowanie kredytu samochodowego przed zakupem samochodu może wydawać się sprzeczne z intuicją, ale jest przydatne. Daje ci wyobrażenie, ile możesz pożyczyć (i przy jakiej stopie procentowej), co oznacza, że ​​nie musisz podejmować decyzji o finansowaniu w locie u dealera. Zacznij od swojego banku lub spółdzielczej kasy pożyczkowej, a następnie uzyskaj wyceny od innych pożyczkodawców, aby mieć pewność, że uzyskasz najlepszą stawkę.Dowiedz się więcej o zasobach internetowych Bank of America dotyczących zakupów samochodów.

Wybierz się na jazdę próbną

Po zidentyfikowaniu kilku samochodów, które mogą pasować do Twoich potrzeb i budżetu, weź każdy na jazdę próbną, aby zobaczyć, jak się w nim czujesz i jak się sprawuje. Spróbuj jeździć wszystkimi samochodami, które rozważasz tego samego dnia, aby móc je łatwo porównać. Dobrym pomysłem jest zadzwonienie z wyprzedzeniem, aby umówić się na spotkanie, aby zaplanować dzień – i pomaga to ocenić poziom obsługi klienta w każdym salonie.

Zamknij umowę

Zrobiłeś swoje badania, wiesz, czego chcesz i masz odpowiednie finansowanie. Kiedy nadchodzi czas na negocjacje, masz kontrolę i możesz skupić się na uważnym przeczytaniu umowy. Zanim jednak podpiszesz, upewnij się, że rozumiesz warunki wszelkich umów finansowania i gwarancji.

Po wyjeździe upewnij się, że nigdy nie przegapisz płatności za samochód, rejestrując się w celu automatycznego opłacenia rachunku – dzięki czemu możesz skupić się na kolejnym miejscu docelowym.

Materiały zawarte na tej stronie służą wyłącznie do celów informacyjnych i nie są przeznaczone do porad finansowych, podatkowych ani inwestycyjnych. Bank of America i / lub jego spółki zależne oraz Khan Academy nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek straty lub szkody wynikające z polegania na dostarczonych materiałach. Należy również pamiętać, że takie materiały nie są regularnie aktualizowane i dlatego niektóre informacje mogą być nieaktualne. Przy podejmowaniu decyzji dotyczących Twojej sytuacji finansowej skonsultuj się ze swoim doradcą finansowym i podatkowym.

W przyszłym

Więcej od Bank of America

Znajdź dzisiejsze stawki kredytów samochodowych

Oszacuj miesięczną spłatę kredytu samochodowego

Skontaktuj się z nami

Jesteśmy tutaj, aby pomóc.

Skontaktuj się z nami, odwiedzając naszą stronę Kontakt lub umów się na spotkanie już dziś.

Praktyki reklamowe

Dokładamy wszelkich starań, aby dostarczać informacje o produktach i usługach, które mogą okazać się interesujące i przydatne. Pomagają nam w tym reklamy oparte na relacjach i reklamy behawioralne online.

Oto jak to działa: Zbieramy informacje o Twoich działaniach online, takich jak wyszukiwania, które przeprowadzasz w naszych Witrynach i odwiedzane strony. Informacje te mogą być wykorzystywane do dostarczania reklam w naszych Witrynach i offline (na przykład przez telefon, e-mail i pocztę bezpośrednią) dostosowanych do określonych zainteresowań użytkownika.

Jeśli wolisz, abyśmy nie korzystali z tych informacji, możesz zrezygnować z reklamy behawioralnej online. Jeśli jednak zrezygnujesz, nadal możesz otrzymywać ogólne reklamy. Ponadto doradcy finansowi / menedżerowie klientów mogą nadal wykorzystywać informacje zebrane online w celu dostarczania informacji o produktach i usługach zgodnie z umowami dotyczącymi konta.

Ponadto, jeśli zrezygnujesz z internetowych reklam behawioralnych, nadal możesz widzieć reklamy po zalogowaniu się na swoje konto, na przykład za pośrednictwem bankowości internetowej lub MyMerrill. Te reklamy są oparte na Twoich konkretnych relacjach z naszym kontem.

Aby dowiedzieć się więcej o reklamach opartych na relacjach, reklamach behawioralnych online i naszych praktykach dotyczących prywatności, zapoznaj się z Informacją o ochronie prywatności online Bank of America oraz z najczęściej zadawanymi pytaniami dotyczącymi prywatności w Internecie.

Przechodzisz do innej witryny, której Bank of America nie jest właścicielem ani nie jest obsługiwany. Jego właściciel ponosi wyłączną odpowiedzialność za zawartość witryny, ofertę i poziom bezpieczeństwa, dlatego prosimy o zapoznanie się z opublikowaną polityką prywatności i warunkami korzystania z witryny. Możliwe, że informacje podane na stronie są dostępne tylko w języku angielskim.

Va a ir a una pgina que podría estar en inglés

Es posible que el contenido, las solicitudes y los documentos asociados con los productos y servicios específicos en esa pgina estén disponibles solo en inglés. Antes de escoger un producto o servicio, asegúrese de haber leído y entendido todos los términos y condiciones provistos.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy