7 rzeczy, które powinieneś wiedzieć przed złożeniem wniosku o kartę kredytową

Author:
17 lutego 2021
Category: Karta Kredytowa

Nie ma nic zabawnego w pomyśle otwarcia karty kredytowej. Sam proces może być przytłaczający i zagmatwany. Wiedząc, od czego zacząć, starając się o kartę kredytową, może wydawać się tajemnicą.

Przełamanie procesu i podsumowanie tego, co musisz wiedzieć, może uczynić cały proces nieskończenie łatwiejszym. Oto, co powinieneś wiedzieć przed złożeniem wniosku o kartę kredytową.

1. Czym jest limit kredytowy.

Limit kredytowy to kwota, jaką bank jest gotów Ci pożyczyć, nazywana również maksymalną kwotą, jaką możesz obciążyć swoją kartę kredytową w każdym cyklu. Może to być od kilkuset dolarów do kilkudziesięciu tysięcy. Jeśli po raz pierwszy otwierasz kartę kredytową, istnieje prawdopodobieństwo, że Twój limit kredytowy będzie bardzo niski, ponieważ jeszcze nie udowodniłeś swojej wartości przed bankiem.

2. Różnica między zabezpieczonymi i niezabezpieczonymi kartami kredytowymi.

Jeśli masz problemy z zatwierdzeniem karty kredytowej z powodu braku kredytu, zabezpieczona karta może być dla Ciebie odpowiednia. Podczas gdy niezabezpieczona karta jest kartą kredytową, jaką znasz, wydajesz pieniądze, spłacaj je, zabezpieczona karta zapewnia, że ​​jesteś do tego odpowiedni.

Zabezpieczona karta kredytowa wymaga depozytu jako zabezpieczenia dla firmy, z którego należy skorzystać, jeśli nie zapłacisz rachunku. Gdy udowodnisz, że jesteś w stanie poradzić sobie z odpowiedzialnością za kartę kredytową, firma może przenieść Cię na niezabezpieczoną kartę kredytową i zwróci Ci depozyt.

3. Jakie oferty otwarcia możesz zdobyć.

Wiele firm zachęca Cię do otwarcia karty kredytowej. Dostępnych jest wiele opcji, od przyznania określonej liczby mil po kredyty. Ważne jest, aby zdawać sobie sprawę z drobnego druku, ponieważ większość tych ofert wymaga wydania określonej kwoty na karcie kredytowej w ograniczonym czasie po jej otwarciu.

4. Jakie nagrody są dostępne, gdy używasz każdej karty.

Podobnie każda karta kredytowa oferuje różne nagrody, gdy wydajesz pieniądze. Ważne jest, aby pomyśleć o tym, które korzyści przynoszą Ci największe korzyści. Od zwrotu pieniędzy za zakupy podróżne po zwrot pieniędzy do mil lotniczych – jest tak wiele nagród, które możesz zdobyć, używając karty kredytowej.

5. Możesz otrzymać odmowę.

Jeśli nie masz ustalonego kredytu, złożenie wniosku o kartę kredytową może zająć trochę czasu. Bank nie będzie miał dowodu, że jesteś godny zaufania, jeśli chodzi o pożyczkę, więc może nie chcieć ryzykować. Powinny one podać konkretny powód, dla którego odmówiono Ci wydania, co może pomóc Ci określić, która karta może być dla Ciebie odpowiednia.

6. Jaka jest minimalna płatność.

Na wyciągu z karty kredytowej znajdziesz minimalną należną kwotę płatności. Kwota ta będzie zazwyczaj wynosić od 1% do 3% całkowitego salda. Minimalna płatność to najniższa kwota, jaką możesz zapłacić bez konieczności wnoszenia opłaty za zwłokę i niszczenia Twojej historii. Ponieważ kwota, której nie zapłacisz, zostanie przeniesiona na następny miesiąc, płacenie wszystkiego tak szybko, jak to możliwe, jest oczywiście idealne.

7. Konsekwencje, jeśli nie zapłacisz rachunku w terminie.

Jest kilka rzeczy, które mogą się wydarzyć, jeśli nie zapłacisz rachunku karty kredytowej w terminie. Najbardziej oczywiste jest to, że będziesz musiał zapłacić odsetki od zadłużonych pieniędzy, co oznacza, że ​​w końcu wydasz znacznie więcej. Inną rzeczą do rozważenia jest to, jak wpłynie to na twoją zdolność kredytową. Niepłacenie rachunku prowadzi do obniżenia zdolności kredytowej i może zmniejszyć Twoje szanse na otrzymanie w przyszłości kart kredytowych i dużych przedmiotów, takich jak kredyty hipoteczne.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy